Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Stern99 - специалист
Здравейте,
Трябва да подменя инсталацията за чиста вода на двуетажна къща. В момента тя е изпълнена с метални тръби. От шахтата зад къщата тръгва тръба с 3/4 цола, която по етажите се разклонява на 1/2 цола.
Имам опит с изграждане на 2 инсталации на чиста вода, но на апартамент.
Смятам да ползвам полипропиленови тръби със същия цолаж -3/4 по вертикалата и 1/2 по хоризонталата на всеки етаж.
Дотук ОК ли е?
Искам да удължа инсталацията за чиста вода до стая, която е на лицето на къщата и съответно се чудя дали да вкарам водата посредством тръба, която да вкопая в почвата (на колко см дълбочина? ), минавайки от външната страна по периферията на къщата или да се заема с къртене на пода и да удлъжа инсталацията вътрешно?
Какъв цолаж на тръбите трябва да ползвам за това удължение?
Има ли някаква тънкост, която трябва да приложа при подмяната? Някой практичен съвет?
Има ли някаква марка полипропилен, който трябва да изабягвам или просто ми препоръчате добър производител?

От тази отдалечена стая трябва да подсигуря и отвеждане на мръсната вода (отпадна вода от мивка) Е...Там май нямам избор-ще трябва да изкарам тази тръба отвън и по перифреията на къщата да закарам водата към канализацията. В този случай смятам да ползвам тръба ф50? Колко е минималния наклон, който трябва да подсигуря.
Тази тръба май ще изглежда грозно по външната част на стената на къщата, но не знам как по друг начин да отведат водата.
И пак да ви питам за някаква тънкост и практичност при изграждане на мръсни канал.
Благодаря!!!
jekasus - майстор
Кухня ще бъде тая стая?
Stern99 - специалист
вт юни 21, 2022 8:51 pmjekasus написа:
Кухня ще бъде тая стая?
Да...точно кухня. Така съм го замислил.
Може ли накратко да ме посъветваш по-другите въпроси.

Тема "Нужда от съвет..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: