Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
svilena55555 - напреднал
Здравейте,наложи ми се да сменя нагревател за бойлер Аристон.Няма абсолютно същия модел като кривини на серпантината,но е сходен,за 3000 вата си е,и е подходящ напълно в отворите на фланеца.Рисковано ли е,че не е абсолютно едно към едно.Другата разлика е,че термозащитата му е с по-късно пръчка,та купих и нова термозащита,подходяща като размер за новия нагревател,тя пък не е 16 ампера,колкото и старата,а 20.В магазина ме уверяват,че повече ампера не е проблем,ако била по-малко щяла да е проблем.Но аз искам и тук да попитам,преди да съм свързала тока.И в интерес на истината,новия фланец,който купих от магазина,протече жестоко,та си изстъргах стария и монтирах него,засега няма проблемПосле ,като ги сравнявах с просто око се виждаше минималната разлика в двата фланеца,но пък затова напълно достатъчна за водата да рукне..Затова не вярвам на всяка дума и реших да питам и вас за новия нагревател и новата термозащита.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Кривините на нагревателя нямат значение.
Не е проблем.
Защитата, че е 20А е по-добре даже.
С тока внимавай. Да не свържеш фазата на корпус, че ще те пере тока.
svilena55555 - напреднал
Всичко правя едно към едно с оригинала,снимах всяка стъпка,надявам се да не се оплеска нещо все пак,с фазомер по корпуса на бойлера би ли се хванала подобна грешка?
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Ако тръбите са метални няма да се хване с фазомера. Той светва при около 80V.
Преди да свържеш зануляването се увери кое свети и кое не. Вържи зануляването на което не свети. Бележи си го.
Изключвай бушона преди да свързваш. Проверявай с фазомера и на изключен бушон също.
svilena55555 - напреднал
Благодаря за съветите и отделеното време
svilena55555 - напреднал
Сега да въведа и някои обстоятелства в процеса на работа.Докато чистих котлетите наслагвания,нещо пластмасово и дълго колкото пръст,очевидно счупено,изпадна от бойлера,от магазина за части не го разпознаха и монтирах без това.Впоследствие разбрах по руските картинки,че това е "рассекатель",в превод разделител.Каква му е функцията,да разглобявам ли отново?Другото е,че много плахо пуснах бойлера на най-ниската степен,след 40 Мин беше изключил,като пуснах крана на топлата вода ,налягането беше слабо и се втресох яко,по едно време даже спря да тече и съм в паника....Довечера ще пусна да загрее на средна степен,да видя дали няма да е по добро налягането.
joro_kem - специалист
налягането на водата няма нищо общо със степента на загряване! НЕ го включвай отново и потърси квалифицирана помощ.
Andri01 - майстор
Това нещо"пластмасово",предполагам е основата на анодната защита. Ще работи и без него. Явно си далече от "тоците4?! Внимавай много!!!!!!!!!!!!
svilena55555 - напреднал
Не е анодната защита,нея си я монтирах при нагревателя.Този "расскатель" като го гледам е като шапчица над притока на студената вода,просто се търкаляше в съда на бойлера,видимо счупен,но е пластмаса,дълга и широка колкото пръст , нещо като пластмасова спирала с отвори.
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Да не забрави да отвориш крана преди бойлера.

Тема "Съвет за сходни части на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: