Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
gecatax - помощник
Здравейте,
след 2 години попиване със стирка ми писна от некадърното поставяне на сифона в банята и искам да го изместя.Както се вижда от снимката иска да се измести с 2 плочки за да е в най-ниската точка на пода.Според лазера разликата спрямо сегашното му положение и там където е водата е 1см.
Бихте ли ми препоръчали подов сифон, който да не го мисля години напред.
Иначе съм решил да изкъртя тези 6-7плочки покрай сифона и да си го направя както трябва.
Поздрави!

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (85.41 KиБ) Видяна 2051 пъти
Lutchezar - майстор
От снимката се вижда че това не е най-ниската точка, а някой е стъпил там докато не е било стегнало лепилото. Ако бях аз, взима един нивелир, проверявам наклоните, ако са като хората само тези 4 плочки се махат и се слагат 4 плочки правилно. Мързеливо решение при правилни наклони на всичко останало е неплъзгаща се подова смола само върху тези 4 плочки.
gecatax - помощник
ср юли 06, 2022 12:19 pmLutchezar написа:
От снимката се вижда че това не е най-ниската точка, а някой е стъпил там докато не е било стегнало лепилото. Ако бях аз, взима един нивелир, проверявам наклоните, ако са като хората само тези 4 плочки се махат и се слагат 4 плочки правилно. Мързеливо решение при правилни наклони на всичко останало е неплъзгаща се подова смола само върху тези 4 плочки.
Ами лазерния нивелир показва, че точно там е най ниската точка и не е от стъпвъне, а си е целенасочено.Мерил съм всички плочки по ъглите и в центъра и там на тази снадка с водата са най-ниски.
Lutchezar - майстор
Ами тогава нямаш избор. 8 плочки фира, копаеш около стария сифон, канал до най-ниската точка, тръба с малък наклон по възможност до сглобката на стария сифон.
MamaMy - майстор
Перфектните сифони са Viega, Viega2, Viega3
jekasus - майстор
И трите линка за виега не стават, перфектни от тях почват от 300 лв.
Това е тоалетна(предполагам) - обикновен евтин български сифон със клапа срещу миризми, всички други варианти от виега, тесе, алкапласт, и други подобни, ще поискат цялостен ремонт на пода.
MamaMy - майстор
Колегата търси сигурност, а не ниска цена.
jekasus - майстор
Съгласен съм.
Все пак имам опит, за да си кажа мнението...
kozl - майстор
Аз нямам толкова богат опит като Жеко, но gecatax като разкъртиш сифона ще разбереш какво може да избереш като сифон. Нещата се свеждат до нива. Удължаването на тръбите за сифона го издига нагоре, заради наклона на канала. И според нивото на заложения канал може да се окаже, че доста от сифоните ще стърчат над плочките.
chapara - майстор
Препоръчвам нов под с нов сифон и нов път на мръсния канал, както и една хидроизолация на пода. Другото са компромиси. Може да се помисли и за антислип плочки. :cool:

Тема "Преместване на сифон(избор)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: