Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
stoiand - помощник
Здравейте,
забелязах че някои от вътрешните ъгли в банята ми са напукани и то точно в душ зоната. Оказа се че фугина където е напукан, всъщност не е бил плътно нанесен във фугата. Дори само при натиск с нокът на места фугата хлътва. Явно майстора не се е постарал много. Почистих ги навсякъде където имаше пукнато и сега се колебая дали да се пробвам да ги запълня с фугина който ми е останал или да ползвам силикон? Освен това едната фуга е между гипсокартон и тухла и ме съмнява да не се напука отново ако е с фугин?
Прикачен файл:
20220805_1547103.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Тясна е фугата за фугин. Слагай силикон. Преди това направи маска с тиксо от двете страни.
chapara - майстор
Амии, писано е за фуги при разнороден матерял на стените какво се прави преди лепене на плочките. Но който чел, чел, сега пляскай силикона, ама и той пък мухлясва. Ако фугата е бяла ползваи полиуретанов уплътнител.
Успех.
Lutchezar - майстор
+1
Полиуретанов уплътнител ще изкара най-много, а и ще се впише визуално.
stoiand - помощник
Оказа се че точно този цвят фугин на церезит (pergamon) няма съответстващ цвят силикон, така че остава белия цвят. За полиуретанов уплътнител първото което ми излиза в google е FT101. Това ли мога да ползвам или нещо друго? :?
chapara - майстор
Това и на Сика. Къде го като цвят твоя пергамон, може да го изцедиш и да забъркаш бял със сив и с пръстето, ама въпрос на възможности😎

Тема "Фугиране на ъгли" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: