• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
MamaMy - майстор
lda_has - напреднал
Здравей
От 32 години съм с проточен бойлер "Термо 1" той е 3-фазен и е производство на Инкомс акустика ООД Михайловград вече не се произвеждат но се намират по продавалниците скоро си купих такъв от една баба. Бойлера е стоял 25 години под леглото и дъщеря и решила да го продаде. Струваше ми 129 лева всичко като поех разхода за такси и еконт. Сега за бойлера, работи на фаза инула добавил съм мосчета. Има две положения на 6 и 10 киловата , не съм мерил до колко загрява водата но е достатъчно да те ощави. Препоръчвам ти такъв да си потърсиш, или когато избираш друг гледай да е с по дълги и повече нагреватели мойте са 5 броя по 2 киловата и всеки е 60 см. на дължина. размерите му са 90/30/15 см. Лятно време му превключвам единия нагревател към ралето на поголямата степен и става 4 на 10 киловата и го ползвам на 4 киловата защото 6 киловата ми прави водата много гореща.
https://pazarluk.com/ad/Protochen-bojler-s3nko.html
offvt69 - помощник
За съжаление от три години не се предлага Сименс в България.
За Елтрон знам че е най-доброто, но очаквах отзиви за Бош и Клаге.
dimitrovs - напреднал
Ползвам Stibeleltron - немски, монофазен 12 kWa

Изключително доволен съм, до момента - ползвам го повече от 10 години - да не ме чуе дявола!
Но исталацията трябва да е подсилена - сложил съм проводник 12, и бушон 65amp.
Не знам дали все още го продават този модел - най-вероятно има по-нови, но предполагам цената е над 500-600 лв., но не е драстично повече, предполагам. При всяко положение не са лоши продукти, поне за мен!
нед сеп 04, 2022 9:06 amplamenn19 написа:
Здравейте,
Предстои ми избор за закупуване на проточен бойлер. Моля за съвет каква марка/модел да си закупя. Бюджет 500-600лв.
Целта ми е да се ползва като алтернатива при къпане(газифициран съм, но с тия цени на газта, бойлера може да стане по често използваем. Нямам място за голям бойлер).
Тока в апартамента е само монофазен.
Искам да си взема за бюджета, добро решение което да ми върши работа.
Приемам всякакви съвети и мнения.
Благодаря ви!
  • 1
  • 2

Тема "Мнения за проточен бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: