• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте,

Опитвам се от месеци вече да намеря свестен майстор за ремонт на баня и тоалетна. Става въпрос за стара баня във Варна (панелка).

Имам нужда от къртене, циментиране, хидроизолация, боядисване, и смяна на врата за бяня, както и инсталация на нова мивка, батерия, и моноблок. Отказвам се за слагам плочки, защото има много тръби в помещението, и не искам никакви куфари с гипсокартон или окачени тавани.

Всички фирми и майстори до сега ми казват как работят, дават оферти с хиледи неща които не сме искали да се включват, и отказват изобщо да работят, ако не се слагат плочи или гипсокартон.

Напълно съм на ясно, че този проект не звучи нито лукс както новите сгради, нито пък лесен за да му лепнеш два фаянса и да си заминеш. Но, също не ми се занимава с хора които ми дават акъл за кое било естетическо и кое не, без да се съобразяват с това което клиента изисква. [-(

Познавате ли изобщо някой майстор (или строителна фирма във Варна), който да е сериозен в работата си и до може да помогне?
Hoвoceлckи - майстор
Дали не си объркал форумите :? Този е за въпроси от рода на "как да циментирам/хидроизолирам/боядисам ...". "Другият" е за някой да ти го направи срещу заплащане.
Да не кажеш, че съм съвсем "оф топик" - такива специални работи (по измислици на клиента) в най-добрия случай се работят на надница (часова ставка). Би ли споделил до колко си склонен да дадеш?
вт сеп 06, 2022 5:50 pmHoвoceлckи написа:
Този е за въпроси от рода на "как да циментирам/хидроизолирам/боядисам ...". "Другият" е за някой да ти го направи срещу заплащане.

Не виждам "Другият" да го има никъде в менютата на форума. :?

вт сеп 06, 2022 5:50 pmHoвoceлckи написа:
- такива специални работи (по измислици на клиента) в най-добрия случай се работят на надница (часова ставка). Би ли споделил до колко си склонен да дадеш?
Kакво му е специалното или измислено не разбрах... Ремонт на баня искам да направя, без плочи.
MamaMy - майстор
Този форум е за хора желаещи да направят нещо със собствените си ръце, а не за търсене на майстори. Виж отгоре как се казва. В сайта преди да заредиш форума има оферти.
Hoвoceлckи - майстор
ср сеп 07, 2022 12:34 pmNikiIliev написа:
Kакво му е специалното или измислено не разбрах... Ремонт на баня искам да направя, без плочи.
Ми давай де. Какво не ти е ясно - нали си наясно какво трябва да стане?
kozl - майстор
вт сеп 06, 2022 4:51 pmNikiIliev написа:
Здравейте,

Опитвам се от месеци вече да намеря свестен майстор за ремонт на баня и тоалетна. Става въпрос за стара баня във Варна (панелка).

Имам нужда от къртене, циментиране, хидроизолация, боядисване, и смяна на врата за бяня, както и инсталация на нова мивка, батерия, и моноблок. Отказвам се за слагам плочки, защото има много тръби в помещението, и не искам никакви куфари с гипсокартон или окачени тавани.

Всички фирми и майстори до сега ми казват как работят, дават оферти с хиледи неща които не сме искали да се включват, и отказват изобщо да работят, ако не се слагат плочи или гипсокартон.

Напълно съм на ясно, че този проект не звучи нито лукс както новите сгради, нито пък лесен за да му лепнеш два фаянса и да си заминеш. Но, също не ми се занимава с хора които ми дават акъл за кое било естетическо и кое не, без да се съобразяват с това което клиента изисква. [-(

Познавате ли изобщо някой майстор (или строителна фирма във Варна), който да е сериозен в работата си и до може да помогне?
Търсиш сериозен майстор за несериозна работа :roll:
Имам нужда от къртене, циментиране, хидроизолация, боядисване ....
Наясно ли си какво искаш като завършек на стени и под?

Некъде не къртят за тръби, ама знаят какво искат :wink:



Прикачен файл:
тръби пред плочки.jpg
jekasus - майстор
Пак лаладжии, за какво бил тоя форум, закъв уй го пишете, и изобщо пишете?...
Това, което иска, е козметичен ремонт на панелна баня.
Което просто, няма как да стане...
Няма как да се направи къртене, мазилка, хидро, и да останат дърти поцинковани тръби на скоби.
Дори, да има пп-тръби, пак не става.
Разбирам опита за възможноста за економия, но няма начин да стане....
kozl - майстор
ср сеп 07, 2022 10:47 pmjekasus написа:
Пак лаладжии, за какво бил тоя форум, закъв уй го пишете, и изобщо пишете?...
Това, което иска, е козметичен ремонт на панелна баня.
Което просто, няма как да стане...
Няма как да се направи къртене, мазилка, хидро, и да останат дърти поцинковани тръби на скоби.
Дори, да има пп-тръби, пак не става.
Разбирам опита за възможноста за економия, но няма начин да стане....
Жека,
мнението ти е като професионалист, а според автора, той си търси "сериозен мърляч" и не се усеща защо не му се получава.

Правихме ремонт в бивше военно подделение. Там банята беше нещо таквоз. Под мозайка, стени криво измазани и върху мазилката намацани с блажна боя #-o . Ама това е било преди 70 г. , а сега, кой го прави така :?
chapara - майстор
чет сеп 08, 2022 8:33 amkozl написа:
ср сеп 07, 2022 10:47 pmjekasus написа:
Пак лаладжии, за какво бил тоя форум, закъв уй го пишете, и изобщо пишете?...
Това, което иска, е козметичен ремонт на панелна баня.
Което просто, няма как да стане...
Няма как да се направи къртене, мазилка, хидро, и да останат дърти поцинковани тръби на скоби.
Дори, да има пп-тръби, пак не става.
Разбирам опита за възможноста за економия, но няма начин да стане....
Жека,
мнението ти е като професионалист, а според автора, той си търси "сериозен мърляч" и не се усеща защо не му се получава.

Ама това е било преди 70 г. , а сега, кой го прави така :?
Наемател или живущ в държавно жилище, който няма желание и смисъл да инвестира за кратък престой! Предполагам :?
Lutchezar - майстор
Ако иска сам да го прави, да даваме съвети, но той си търси майстор. Дано си намери.
  • 1
  • 2

Тема "Ремонт на стара баня - препоръки?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: