Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Ше правя ремонт на баня. Къща 2 ет - 2008 г.

Трябва ли да сменя ВИК тръбите - в момента ППР са на 15 г. Решил съм да слагам нови канализационни PVC тръби. Омръзна ми последните години да отпушвам канализацията през 4-5 месеца .
Мислех да слагам парафан между сухото и мокрото помещение , но ми казаха , че линеен сифон ще свърши работа. Къде да разположа сифона? Какъв сифон на сложа ?

Искам са сложа подово отопление. Трябва ли да къртя цялата замазка - 10см? Мога ли да изкъртя само теракота и да сложа 2 см XPS с 1.8 мм армираща мрежа и тънка замазка? Или да не слагам XPS да сложа кабелите върху съществуващата замазка.

Прикачен файл

viber_изображение_2022-04-30_08-47-46-556.jpg
mrsch66 - специалист
Къртиш замазката слагаш изолацията според височината нова замазка 5 до 6 см отделена 1 см от стените слагаш подовото заливаш го с самонивелираща смес правиш хидроизолация на помещението и лепиш теракота. Успех.
chapara - майстор
съб сеп 24, 2022 1:06 pmmrsch66 написа:
Къртиш замазката слагаш изолацията според височината нова замазка 5 до 6 см отделена 1 см от стените слагаш подовото заливаш го с самонивелираща смес правиш хидроизолация на помещението и лепиш теракота. Успех.
Защо се обаждаш без да са ти ясни новите технологии :? За бани има ниско температурни подови отопления, полагат се под плочките.
mrsch66 - специалист
И топлиш целия етаж с него или има някоя нова физика дето не я знам.
chapara - майстор
Явно и с физиката си скаран. Това подово нв е препоръчително да седи нон стоп включено. Реално нагревателя топли до 35гр. и се намира на максимум 1см. от повърхността. Има си електроника. Не казвам че е излишна топлоизолацията, но не е задължетелна. Не се гони акумулиращ ефект, а топъл под.

Примерно, да не се счита за реклама, акато помощ към колега.
https://ecofloor-bg.com/8

Меню》отоплителни рогозки
нед сеп 25, 2022 7:10 pmchapara написа:
Не се гони акумулиращ ефект, а топъл под.
Точно този ефект търся - топъл под. Само сутрин от 5 до 8 ч мисля програматорът да го включва. Гледах това видео https://www.youtube.com/watch?v=yHgW9F37MGs, но не разбрах дали има XPS под замазката. А тук http://www.vodoley91.com/bg/cable_floor_heating.php при подовата конструкция е показано , че кабелите са разположени директно върху XPS. Майсторите, които ще правят основен ремонт на банята, ми казаха да си търся някой да ми го направи, защото те не правили подово и мися аз да го сложа.
chapara - майстор
Можеш да го поставиш подовото, стига да имаш елементарни познания и да не си вързан в ръцете!
mrsch66 - специалист
И времето за затопляне до 35 г. на 10см замазка лежашта на плочата и опряна на стените е същото като на по тънката 5 см отделена от стените датчика пак си е на 1см. ама студената конструкция си иска своето докато стигне темп. която е заложена от електрониката.

Тема "Ел подово за баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: