• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
schuldiner - майстор
пон сеп 26, 2022 12:07 pmSvezar написа:
Благородно завиждам на хора, които могат безпроблемно да си позволят разходите за ток и вода, при редовно ползване на вана :wink:
На кладенец съм, нямам водомер, т.е. консумация 30 кубика зимата и 50 лятото е само приблизителното потребление. Може да е повече. Обаче февруари ми гръмна хидрофора - точно трите дни като беше минус 10. Смених го с потопяем и в бързината взех смукателен шланг от практикер, уж фабрично капсуловани фитинги, марков, намколко бара, ала-бала... Май месец нещо взе да ме гложди, че водата от чешмата е осезаемо топла. При нормално 14-15, беше стигнала до 22 градуса. Наложи се пак да влизам при хидрофора и хоп, изненада: шлангът се цепнал, помпата вътри нон стоп, за да качи налягане, половината изтича обратно /а по тръбите в къщата всичко си беше наред/ и водата лека-полека се сгрява от потопената помпа. Не знам колко време е било така, ама следващата сметка беше с малко повече от 100 кинта над обичайната. Иначе кеф - безплатна вода, че и топла!
MamaMy - майстор
Като ще е гарга, нека да е рошава! Слагай джакузи! Разликата при монтиране от обикновена вана не е много голяма. :lol:
nelina_london - специалист
пон сеп 26, 2022 12:07 pmSvezar написа:
Благородно завиждам на хора, които могат безпроблемно да си позволят разходите за ток и вода, при редовно ползване на вана :wink: Иначе и за мен това е нещо, което се слага само по хотелите, понеже са задължителни по закон !
Мога да споделя ориентировъчно за разходите .Изобщо не са високи .Бойлерът ни е 200л.само на ток и не се изключва .Ваната е голяма ,върти ми се 270 л.обем ,но може и да е повече .Пет дни в седмицата се пълни наполовина за децата и един ден в седмицата се пълни цялата .Цялостната консумация на ел.енергия е винаги 75 -80 лв и бойлерът изразходва около половината от тази сума .
resistbody - майстор
Не ме притесняват разходи за вода и ток, те и сега точат по 100+ литра докато се изкъпят..
resistbody - майстор
Жената харесала една свободностояща, но бързо я разубедих като и показах цената...
nelina_london - специалист
Всички жени сме от една порода . Нашата свободностояща даже не я показах на половинката и я купих с един клик на голяма промоция от Англия от фалиращ магазин .Цял късмет че фалира ,след като ни я изпрати ,защото някои хора не получиха поръчките си .Бях супер горда от попадението , три пъти по-евтино от родните , докато ВИК майсторът, с най-нежния си глас ,допълнително омекотявайки го с най-милия си поглед отсече : "Няма да стане " . Емиии , трудничко ,но все пак открих готов на всичко ВИК ,който да направи извода под свободностоящата вана така ,че хем да може да се ревизира ,хем да не се вдига нивото на пода .Иначе бе много лесно да гледам на клипче как в Американските бани резват гредореда на пода и всичко е ОК .Точно като монтаж на back to wall тоалетна ,стъпила на пода , от другата страна на гипскартонената стена ...
  • 1
  • 2

Тема "Вана ??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: