• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
resistbody - майстор
Здравейте.. обещал съм вана на жената и на децата..
Обаче нищо нне разбирам от тая работа.. гледам има от 300 до 3000+лв...
Търси се нещо широко до 70-80см и колкото се може по-дълго(аз съм 190см, не смятам да я ползвам но все пак..)
Как се монтира това чудо ? конструкция от профили ли му се прави ?
Видях че има затварящи панели разни което ще спести доста труд по облицоване..

Собствениците на подобни съоражения да дават акъл... коментари от рода "не я прави няма да я ползваш" не ги отправяйте.. това го знам от сега, но казана дума-хвърлен камък...

Общо взето се чудя как да я направя така, че ако я премахна да не се налага много труд.... Та си мислех правя си банята стандартно, и слагам ваната върху плочките, нейния сифон във сифона на банята (падащ се под нея) и ако я махна само едно чистене на силикони от плочките..
Последна промяна от resistbody на пон сеп 26, 2022 12:28 am, променено общо 1 път.
chapara - майстор
Абсолютно правилно мислиш, действай👍
resistbody - майстор
пон сеп 26, 2022 12:12 amchapara написа:
Абсолютно правилно мислиш, действай👍
Мисля имаш предвид да си направя банята и после да пусна една вана под смесителя.. ;)
Мисля си за една неръждаема конструкция.. имам профили и умея да заварявам неръждаемо. панела на магнити за ревизия, че и от тях имам един кашон.. ако някой ден им писне ще я демонтирам..
Защото сега е времето да позиционирам смесителя, не че ми пречида има N извода, ама ще ме дразни да гледам тапи като ходя да пикая..
chapara - майстор
Няма заварки и прочие. Правиш банята. Ваните си вървят с конструкция и външен, преден панел, който се демонтира елементарно, ако е необходимо. С две думи, все едно че си сложил корито! Дори не улътняваш покрай стените! Когато решиш махаш коритото😎
kozl - майстор
нед сеп 25, 2022 11:48 pmresistbody написа:
Общо взето се чудя как да я направя така, че ако я премахна да не се налага много труд.... Та си мислех правя си банята стандартно, и слагам ваната върху плочките, нейния сифон във сифона на банята (падащ се под нея) и ако я махна само едно чистене на силикони от плочките..
Това ще стане подобно като в Англия. Там не ползват сифон за пода извън ваната. Каквото се изплиска от ваната се събира с парцал.
Идеята за лесно махане на ваната я приветствам.
На мен се наложи да махам вана на тъста и тъщата, защото станаха на години и удобството стана неудобство. След като я премахнах се наложи да кърпя стените и пода под ваната с некви плочки, че от същите нямаше.
Има вани, които се продават с крака. Нашата е такава и е поставена в-у плочки на пода и до плочките по стените. Стената на ваната, която не се допира до стени на банята е затворена с циментофазер налепен с плочки и отдолу има луфт, така ме каквото изтече под ваната се втича в подовия сифон, който е извън периметъра на ваната. Но в хотели сме монтирали вани без конструкция за инсталиране, в-у газобетон и без плочки под ваната и около захлупеното от ваната. Да ама това е икономия на финансови средства.
Има метални вани, има и акрилни.
У нас е акрилна. За към 20 г. на 2 места сме изпуснали нещо дето е пробило лака, но така си я ползваме.
И другото предимство на сваляем панел към ваната, е че има лесен достъп до сифона на ваната за лесна подмяна.
А пък някои си крият подовия сифон под ваната, щото да се не вижда.
schuldiner - майстор
Аз съм малко повече от 190 см и не намерих вана да ми е удобна. Същата история - жената и детето искаха, после ваната изчезна все едно не е била. Виж, за джакузи съм навит, ама все не идва ред...
ПП Не те съветвам да слагаш ваната под смесителя. За теб ще остане само слушалката в ръка, а това не е много удобно. Встрани от душа, пък да си я пълнят както могат.
resistbody - майстор
пон сеп 26, 2022 8:16 amschuldiner написа:
Аз съм малко повече от 190 см и не намерих вана да ми е удобна. Същата история - жената и детето искаха, после ваната изчезна все едно не е била. Виж, за джакузи съм навит, ама все не идва ред...
ПП Не те съветвам да слагаш ваната под смесителя. За теб ще остане само слушалката в ръка, а това не е много удобно. Встрани от душа, пък да си я пълнят както могат.
Аз ще се къпя в другата баня..

@kozl. Няма да е като е Англия, със 2 сифона ще е.. това със
забърсване не е работа
brum - майстор
нед сеп 25, 2022 11:48 pmresistbody написа:
Собствениците на подобни съоражения да дават акъл... коментари от рода "не я прави няма да я ползваш" не ги отправяйте.. това го знам от сега, но казана дума-хвърлен камък...
Точно. Туй е таралеж в гащите.
нед сеп 25, 2022 11:48 pmresistbody написа:
Общо взето се чудя как да я направя така, че ако я премахна да не се налага много труд.... Та си мислех правя си банята стандартно, и слагам ваната върху плочките, нейния сифон във сифона на банята (падащ се под нея) и ако я махна само едно чистене на силикони от плочките..
Правилно мислиш.
Svezar - специалист
Благородно завиждам на хора, които могат безпроблемно да си позволят разходите за ток и вода, при редовно ползване на вана :wink: Иначе и за мен това е нещо, което се слага само по хотелите, понеже са задължителни по закон !
chapara - майстор
пон сеп 26, 2022 12:07 pmSvezar написа:
Иначе и за мен това е нещо, което се слага само по хотелите, понеже са задължителни по закон !
В това твърдение със закона силно се сънявам :shock: :-D

Аз в хотелска вана, където са се плакнали какви ли не, не бих се пльоснал, ей така от хигиенична гледна точка!!! А пък неудобството да се къпеш стъпил във вана не бих го коментирал. Имам ужасни изживявания в един пловдивски хотел. За миг невнимание при промяната на температурата на водата се озовах под мивката. Само Господ ме спаси да нямам тежки кунтузии. Монтирал съм над 1000 вани и поне 30тина съм премахвал. Харесват ми, но у дома не бих си сложил!
  • 1
  • 2

Тема "Вана ??" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: