Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
feikot - специалист
ср окт 05, 2022 8:40 pmtzetz009 написа:
@feikot, тези двете клеми според теб за какво са сложени там! Що не ги резна с ъглошлайфа да не ти пречат на монтажа?! Аз лично бих вързал по една жълто-зелена жица там "против уроки" :lol: !!!

received_629495135230558 2.jpeg

:partyman: :partyman: :partyman:
Да не мислиш, че не съм ги видял ? Само обаче ми кажи по какъв начин ще ме предпази заземяването там с евентуално окъсяване на нагревателя ? Проводимостта на гилзата, която я се докосва до сондата я не, я смяташ за достатъчна ли ? Искам яка корпусна маса, не ми е трудно да завия жицата против уроки долу на крачетата, тъй като те са заварени към балона.
tzetz009 - специалист
чет окт 06, 2022 12:38 pmfeikot написа:
............
Да не мислиш, че не съм ги видял ? Само обаче ми кажи по какъв начин ще ме предпази заземяването там с евентуално окъсяване на нагревателя ?......
[/quote]

Термо-регулатора и термо-защитата са ти изцяло от метал! Един хубав нагар в контактната им система и ще избие опасен потенциал на корпусите им. Тези клеми са точно за това - да ти изключи ДТЗ-то ако имаш проблем с някой от тези два елемента.

:partyman: :partyman: :partyman:
feikot - специалист
Добре. Аз ги видях но викам за нагревателя няма. А ако нагревателя избие ?
krasi92 - майстор
При нагревателя има три болтета дето държат кутията. Там някои маркер за заземяване няма ли.
kozl - майстор
Точно за TESI-тата има монофазни нагреватели с щепсел шуко - така се продават в едно с терморегулатор и защита. "Заземени" са в пластинките на щепсела.
tzetz009 - специалист
чет окт 06, 2022 5:48 pmfeikot написа:
Не
:) Не та не! В училище май са те учили на повече труд и по-малко творчество! Това в кръга на шегата разбира се!

Предлагам ти да развиеш един болт от фланеца, където си навил нагревателя. Спокойно, не се притеснявай от там няма да потече вода!!! С болта в джоба тръгваш към най-близката железария. Там търсиш едно ей таковУ ....
Прикачен файл:
kabelni-obuvki-za-25-6-mm-f-10mm-1.jpg
kabelni-obuvki-za-25-6-mm-f-10mm-1.jpg (5.23 KиБ) Видяна 1425 пъти
.... и мериш - "мъжкото" трябва да влиза в "женското" без да лабуца много :-D ! Купуваш си и метър ж/з жица ПВ-А2 + накрайник за нея и задължително и клещи за кримпване (ако продават). И две шайби да не забравиш - пак да влизат в "мъжкото".

По елементарно от това няма как да стане, "Ватсън"! Успех!!!

(Жалко, че темата не е в раздел Електротехника :x )

:partyman: :partyman: :partyman:
feikot - специалист
Питаш ме дали има, аз отговарям, че няма :-D
:lol: Оценям наистина творческия ти подход към обяснението ! Така и трябва да се помага във форума. Благодаря !

С оглед на това, че цялата ел инсталация, плюс връзването на бойлера и нагревателя съм си го правил абсолютно сам, може да се заключи, че имам представа как се слага кабелна обувка. Пък и виждаш че мога да ги монтирам, че пък и термосвиваем шлаух слагам
Последна промяна от feikot на пет окт 07, 2022 12:36 pm, променено общо 1 път.
brum - майстор
За едно кримпване ще минеш и без клещи. Едни чираци и внимателна работа с тях докарват добър резултат. А накрая може и да го минеш с припой за да е съвсем спокоен. Преди седмица така навързах обувките на кабелите точно за бойлера.

Поне аз така подходждам. Кримпвачки за нещата над 6мм2 и за най-малките.

Тема "Захранване на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: