• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
vuccappella - напреднал
пон окт 24, 2022 12:48 amresistbody написа:
ако стената е 25см, взимаш дюбел 20см, нахакваш го и.. товара е надолу и няма да го зимъкне в каквото и да е набит..
15см макс е стената.
vuccappella - напреднал
пон окт 24, 2022 12:04 amwanderer написа:
Химичен анкер изпълнен както е указано на опаковката! Не видях всъщност извадения анкер с чорапчето както е описано, има ли снимка?
Трябва да се покача и снимам от близко , но това за мен няма значение, дали е бил направен както трябва или не, факта е че се е извадил, така че едва ли. Не съм го слагал аз, анкера сега е паднал, видях че все още има чорап и дюбел в дупката, но не съм пробвал и тях да ги вадя.
resistbody - майстор
Щом стената е кекава, си направи стойки от винкел и го закачи на тавана и поне 2 броя дюбели в стената..... един от мойте е на кекава стена и на закачен на стойка към колона в съседно помещение..
wanderer - специалист
Наличието на дюбел и чорап не се връзват с технологията на химичния анкер, така, че убеден съм при повторно ползване на химичен анкер, но направено КАКАТО ТРЯБВА би следвало да нямаш никакви проблеми.
Lutchezar - майстор
Тип на сградата, примерна година на построяване, ще помогнат да определим възможния тип стена.
Снимай със светкавица дупката.
miliad - майстор
Нищо и няма на стената. Факта, че старите крепежи са рязани, а не извадени нищо ли не ви говори. Както и че няма грешни отвори, всички са ползвани. Тази кука вероятно е ударила във фуга между тухлите и се е изронил хоросана, затова са ползвали нещо за уплътняване да не потдава. Разшири отвора, прецени какво е положението и действай, ще го подмазваш ли, нова дупка в съседство ли ще правиш, химичен анкер ли ще слагаш решавай.
Тука иначе само се гадае по картинка.
За тавана не виждам смисъл да се монтира..
Дали ще са 2 или 4 куките, зависи от бойлера как е решено конструктивно окачването.
Днес е трети ден без бойлер де'а. :wink:
vuccappella - напреднал
пон окт 24, 2022 11:09 ammiliad написа:
Нищо и няма на стената. Факта, че старите крепежи са рязани, а не извадени нищо ли не ви говори. Както и че няма грешни отвори, всички са ползвани. Тази кука вероятно е ударила във фуга между тухлите и се е изронил хоросана, затова са ползвали нещо за уплътняване да не потдава. Разшири отвора, прецени какво е положението и действай, ще го подмазваш ли, нова дупка в съседство ли ще правиш, химичен анкер ли ще слагаш решавай.
Тука иначе само се гадае по картинка.
За тавана не виждам смисъл да се монтира..
Дали ще са 2 или 4 куките, зависи от бойлера как е решено конструктивно окачването.
Днес е трети ден без бойлер де'а. :wink:
Изрязаните крепежи са били от стар бойлер и стар радиатор (такъв стенен тип тръба, на тях реално нищо им е нямало, да),разликата е че и 2те не са били с капацитет 100л де :-D . Това като допълнителна информация прилагам за тези дупки.Инече според мен си прав.

Тук имам въпрос, ако искам да разширя някои от тези дупки и да ги запълня с нещо, може ли след като са били запълнени пак там дюбели да се поставят или не е препоръчително, а ако да, с каква смес да се запълнят?
Днес е трети ден без бойлер де'а. :wink:
Студени душове, вече свиквам :supz: хаха
vuccappella - напреднал
пон окт 24, 2022 10:03 amLutchezar написа:
Тип на сградата, примерна година на построяване, ще помогнат да определим възможния тип стена.
Снимай със светкавица дупката.
Старо-Ново строителство, примерно 2000г, един от първите нови блокове в този район. За тавана не съм убеден, но знам че упорните страни на блока (ъглите) са метал и бетон, пък вече не упорни стени вътре са си някакви кекави тухли.
  • 1
  • 2

Тема "Окачване на бойлер - таван?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: