• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Това са снимките на дървото

Прикачен файл

IMG-20221022-WA0000.jpg

Прикачен файл

IMG-20221023-WA0000.jpg
MamaMy - майстор
Няма как да се прецени колко и какво може да се извади от това дърво по тези снимки, но не го давай без пари. Аз изгорих един страхотен орех в камината, но ме топли зима и половина. Проблема е съхранението. Нарязах дебелите клони и ствола на прави участъци от които може да излезе нещо. Имах къде да го съхраня, но проблема се оказа различен. Моят ствол беше чисто над три метра и с диаметър от 60см в най-тънката част. По съвет на приятел го обелих за да няма дървояди. Те живеели в кората. До тук добре, но когато реших да го местя, греда. Няма помръдване. Пречеше ми за изкопни работи и нямах време да търся кранове и транспорт до гатера. Багериста го премести с багера и каза, че това е над 4,5 тона. Багера се вдигаше на две гуми, но не го отлепи от земята. Само го прибута настрани. Ореха се оказа супер тежко дърво. Като камък.
Потърсих някой да го изкупи, но всички се подиграваха. Даваха ми 150лв за него или бартер за 1,5м3 нарязани дърва за огрев. Показах им среден пръст на всички и с много жал го нарязах на шайби. Оказа се прекрасен. При теб има ясно изразена сърцевина, но при моя беше монолитен и тъмно червен на цвят. Нацепих го и се грях една цяла зима и почти половината на следващата. Гори за страх и грее двойно на другите дърва. Проблеми не съм видял каквото и да приказват. :wink:
шоп - майстор
съб окт 22, 2022 3:36 pmMilenadimova@abv.bg написа:
Хората, които дойдоха да го отсекат, казаха, че нищо не става от него, няма да платят нищо за материала, но ще го вземат
Изгони ги тези мошенници! Не им давай нищо.
От този орех може да се извади няколко м3 перфектен дървен материал + доста дърва за отопление, която цена гони 150-200 лв/м3
Много благодаря за толкова изчерпателния отговор. Много ми е полезен и смятам да постъпя точно като вас - да си задържа дървото. Благодаря за ценните съвети относно нарязването и съхранението. Ще се опитам да ги приложа на практика. Желая ви много хубав и усмихнат ден! Благодаря!
Благодаря много, шоп! Така ще направя със сигурност. Сърцевината е твърда и плътна. Няма и следа от загниване, както се опитват да ме убедят.
шоп - майстор
нед окт 23, 2022 12:01 pmMilenadimova@abv.bg написа:
Благодаря много, шоп! Така ще направя със сигурност. Сърцевината е твърда и плътна. Няма и следа от загниване, както се опитват да ме убедят.
Клоните можете да ги нарежете за печка, камина или парно. 150 лв/м3 ще им вземете нарязани на 1 линеен метър.
Дънера го премерете: диаметри и дължина, направете детайлни снимки от всички страни и го пуснете за продажба в ОЛХ, Базар Бг или Ало. Ако не знаете цената напишете по договаряне. Сама ще разберете колко е скъпа ореховата дървесина.
Не бързайте с продажбата освен ако не Ви трябват спешно пари.
Реалната цена на дървесината ще е поне 30, дори 50% повече от офертите, които ще получите от обявата.
Проучете пазара и успехи!
Клоните можете да ги нарежете за печка, камина или парно. 150 лв/м3 ще им вземете нарязани на 1 линеен метър.
Дънера го премерете: диаметри и дължина, направете детайлни снимки от всички страни и го пуснете за продажба в ОЛХ, Базар Бг или Ало. Ако не знаете цената напишете по договаряне. Сама ще разберете колко е скъпа ореховата дървесина.
Не бързайте с продажбата освен ако не Ви трябват спешно пари.
Реалната цена на дървесината ще е поне 30, дори 50% повече от офертите, които ще получите от обявата.
Проучете пазара и успехи!

Сърдечно благодаря! Клоните ще ги ползвам за собствени нужди, а с дънера ще постъпя, както ме съветвате или в краен случай, ще го задържа.
vlax - майстор
Да допълня,че ако намериш купувач и си стисните ръцете на определена цена,ще трябва да платиш и марката и разрешителното за превоз.Защото този който ще го купи,не може е така да го натовари и отнесе.Зор е докато докараш до отсечения орех лицензираната фирма да свърши тази работа за едно дърво,защото те ходят всеки ден в гората и са много ангажирани с големите фирми секачи. :)
нед окт 23, 2022 12:15 pmшоп написа:
Не бързайте с продажбата освен ако не Ви трябват спешно пари.
Побързай с продажбата,защото не се съхранява лесно.


ПП Имаш още една възможност,да продадеш корените,хубави приклади за пушки правят от тях.
Има фирми,които се занимават с това.Но ще ти отиде каменния зид,а може и близката постройка. :-D
Успех
  • 1
  • 2

Тема "Въпрос орехова дървесина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: