• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
забелязвам, че на места по фугата между пода и стената избиват малки черни петна. Опитах се да ги махна с различни препарати, но без успех. Фугата е на церезид cs25, цветна. Писах им, но без отговор. Банята се проветрява по няколко часа след всчко ползване. Има ли начин да се махне мухълът, или трябва да се отстрани фугата и да се нанесе нова?
chapara - майстор
Отстраняване!, ползвай полиуретанов уплътнител, но за цвета :?
Ама като съм ви говорил да си ползвате фугираща смес, си питате ушите :roll:
brum - майстор
И като махнете силиконовата фуга сложете нормална фугираща смес.

Силикона в банята през няколко години се подменя. И не е никак приятна операцията. Та там където може без него се действа без него.
kozl - майстор
У нас луфта м-у ваната и плочките съм запълнил с ацетатен бял силикон. Вече е към на 20 г. На места избива чернилка (мухъл ли е, плесен ли що ли :? ), няколко пъти препаратите успяваха до чисто бяло, но вече на местане става и с препарати. При първите почиствания ползвах "тоалетно пате", после препарати за мухъл - по силни са.
Следващото запълване ще е с полиуретанов уплътнител, но се не знае коги шъ се случи :?
И продължаваме да третираме с препарати, поне не се разпространява. Мисля си, че там където не може да се махне се е отлепил силикона и в цепката се е надрусало бактериално мнозинство :?

Чапи а дали и полиуретана няма да се отлепи след годинки?

Кво па съм се замислил :? То след години ще се наложи да махам ваната, както направих при тъста и тъщата, че веке не можеха да я прескачат :sad:
brum - майстор
Точки плесен съм виждал и по средата на фугата. Не е отлепяне. Като се стигне до отлепяне е изтървано преди много време положението, защото тая фуга вече е пропускала вода. И тоя съм го играл - падна латекса от другият край на стената от влагата :) .
nautilus33 - майстор
вт ное 01, 2022 11:41 pmchapara написа:
Отстраняване!, ползвай полиуретанов уплътнител, но за цвета :?
Ама като съм ви говорил да си ползвате фугираща смес, си питате ушите :roll:
Има ли лесен начин за сваляне на силикона, или с макетно ножче и стъргане яко? Понеже се пада стената зад тоалетната чиния, и щеми е много сложно да мина с фугираща смес зад чинията, без да я махна, дали ще хване добре ако изкарам с фугираща смес до чинията, а зад чинията си остане силикона, т.е. дали ще стане добра спойка между сместа и силикона.
chapara - майстор
Няма да стане, направи го като хората. Демонтирай чинията и оправи нещата. Компромисите не са добро решение, след време ще се върнеш в начална точка!, за трети път!
kozl - майстор
ср ное 02, 2022 7:33 ambrum написа:
Точки плесен съм виждал и по средата на фугата. Не е отлепяне. Като се стигне до отлепяне е изтървано преди много време положението, защото тая фуга вече е пропускала вода. И тоя съм го играл - падна латекса от другият край на стената от влагата :) .
То по средата на футата преператите се спрявят с плесените, но в цепките не стаа.
chapara - майстор
ср ное 02, 2022 7:11 amkozl написа:


Чапи а дали и полиуретана няма да се отлепи след годинки?

Кво па съм се замислил :? То след години ще се наложи да махам ваната, както направих при тъста и тъщата, че веке не можеха да я прескачат :sad:
Ако е обезпрашено и минато с ацетон мястото няма отлепяане, но това е двуостро. При премахване не ми се мисли😄😁
По принцип е добре ползването на силикони и полиуретани да е сведено до 0%. Дори и ололо чинията, и мивката да е фугираща смес, за вътрешните ъгли също. Ако е работено правилно там фугата няма шанс да изпада. Коментирано е преди време. Важни са плътни ъгли, пълни с лепило, после зачистено, че фуг.смес да хване за лепилото. Полагане на хидроиз.лента + pvc мрежа в ъглите, особено при среща на гипскартон, итонг, панел и мазилка. Работа с флексви лепила при гъвкави плоскости(като гипскартон). Добре укрепени гипскартонени куфари и т.н.т. Нестаранието в процеса на изпълнение, води до употреба на силикони и др. Правете нещата като ЗА ВИНАГИ! Пълнете ъгловите лайсни на 100%.
И последно правете малки фуги, а не ями!
😁😁😎
brum - майстор
Полиуретановият уплътнител хваща ли мухал като силикона?

Очаквам да хваща, че даже повече. Че санитарният има уж добавки против мухал, ама като го гледам как мухлясва тия добавки са колкото да пише нещо по етикетите.
  • 1
  • 2

Тема "мухъл по силиконова фуга на церезит" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: