• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Lutchezar - майстор
Пробвай с познати. Или попитай в близката железария кой квартален ВиК майстор препоръчват.
chapara - майстор
Страхотно, от интернет, но фирми ли или от,,ало,ало" обади се?
krasi92 - майстор
Ако сте от София човека от предният пост би могъл да ви насочи. Поискайте му телефона на лични и обсъдете нещата. Проблема ви е с канализацията и няма причина да сменявате само моноблока
kozl - майстор
Фугите м-у плочките силиконирани -защо? Дали има хидроизолация под плочките :?
Теча в долните комшии може да не е от капачката на сифона, може да е пробит сифона.
Това в ъгъла на душ коритото стопер ли е?
Вероятно извън душ коритото има и друг сифон, който е приел теча от моноблока.
Съмненията падат в канала. Като почнем от сифона:
чет ное 03, 2022 12:55 pmchapara написа:
Това са свободни съчинения от средата на 80'те години :!: Сифона е прост чугунен, 100% компрометиран. Та до подмяната му, където е текло пак ще тече, с частични успехи. Губиш си времето! Вземи един ,,Виега" и го подмени качествено!
И аз съм на мнение за подмяна на сифона и не само. На снимката аз не виждам воден затвор в този сифон. Да не би да му е запълнено дъното с цимент и да се ползва отвора за почистване за изтичане. Че и на такова се надянах.

Моите горни комшии няколко пъти ми наводняват банята. Правиха основен ремонт и ги посъветвах да не ползват отново алуминиеви сифони. Все едно им казах сложете алуминиеви. След няколко години пак ме наводниха от пробит сифон в душовото корито. И пак го сменили с алуминиев #-o Собственичката не разбира, правят и ремонт, значи всичко е точ. Ама [-X
Svezar - специалист
Този проблем, без оглед на място от човек дето наистина ги вдява нещата /но да се слезе и при комшията/ няма да се реши ! От тук, пред монитора, само се гадае, но щом не ползвате банята и пак тече, остава неприятният вариант да е нарушена свръзката на канала от кухнята с този от банята и тогава спасението е само голямо къртене ! Моноблока не е виновник със сигурност !
yanko78 - специалист
Напълно е възможно, ако е правен ремонт над вас, да са попаднали боклуци и да са запушили отходната тръба, водата да изтича бавно. Когато водата не изтича, тя се пълни на горе по тръбите и започва да прелива от някоя снадка и да олива/тече където си намери.
Svezar - специалист
пон ное 07, 2022 11:25 amyanko78 написа:
Напълно е възможно, ако е правен ремонт над вас, да са попаднали боклуци и да са запушили отходната тръба, водата да изтича бавно. Когато водата не изтича, тя се пълни на горе по тръбите и започва да прелива от някоя снадка и да олива/тече където си намери.
По-скоро е напълно невъзможно, ама карай ! Как боклуците от ремонт, са толкова големи, че да запушат тръбата на мръсния канал и то на точно определен етаж, а не в мазето !? Ако тръбата се пълни. както си го представяш, от гърнето на комшията под нея щеше да блика "амброзия" :-D
jekasus - майстор
Късничко, но прочетох, всичко писано досега...
Има проблем с отходната тръба на моноблока, не се знае как е направена връзка гофра от моноблока към тръбата за канализация?
Често е зад плочките, и там винаги е леш...
Втора версия - гумено уплътнение на някой фитинг ф110 се измъкнал при монтажа, и това е също може да е проблем...
  • 1
  • 2

Тема "Решетка на сифон в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: