• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте, имам нужда от съвет за квадрата на сифона в банята. С какво да го уплътня така, че да задържи по дълго и да не тече на съседа отдолу? Преди 1-2 години се разлепи и от тогава е голяма мъка. Кой ли майстор не идва да го прави. Като го замажем, спира да тече. Последно преди месец беше с полиуретан. Тъкмо се успокоих, че този път е станало и от два дни пак е протекло.
Lutchezar - майстор
Модел или снимка на сифона дали може?
chapara - майстор
А дали е от квадрата, че нещо ме съмнява, пък и какъв е сифонаа :?
Не знам какъв е сифона, но го гледаха трима майстори и всички казват, че е здрав. Пускаха и маркуч да видят дали тече и не тече навътре. Тече само като се мокри и отгоре върху квадрата. А как да снимам сифона, трябва да разлепя съвсем квадрата, но тогава става пълно наводнение у комшията.
Lutchezar - майстор
Снимай за да видим за каква решетка/квадрат става въпрос. Иначе всеки си представя неговия сифон.
Намерих снимка от някое старо лепене, така изглежда без решетка. А с нея мога да снимам довечера, но е абсолютно същата като тази на вид.

Прикачен файл

28E7E6B6-0EE1-409C-86C5-A8FABE7F6608.jpeg

Прикачен файл

2422E0CC-E652-4DD6-914D-5E595D61D4A1.jpeg
kozl - майстор
Аз като гледам фугите м-у плочките и #-o
Диаметъра на кръга в квадрата трябв да съвпада с диаметъра на отвора на сифона.
Да се зачисти тва де е под капачката и горната част на сифона и да се лепи с полиуретаново лепило (уплътнител), като добре се запълни м-у квадрата и сифона, та чак да излезе, а после може да се изреже издаденото.
Недостатъци - полиуретана втвърдява бавно на по-дебел пласт и желателно е докато втвърди сифона банята да не се ползва.
chapara - майстор
Това са свободни съчинения от средата на 80'те години :!: Сифона е прост чугунен, 100% компрометиран. Та до подмяната му, където е текло пак ще тече, с частични успехи. Губиш си времето! Вземи един ,,Виега" и го подмени качествено!
Svezar - специалист
Тези тримата "майстори" дето са идвали...не са били точно майстори, да знаеш [-X
Два дни не съм пускала водата в банята. И съседа пак се оплака днес, че се е засилил теча. Сега си мисля, че проблема е в моноблока, понеже само водата на тоалетната е пускана. Ще взема да го сменя и него. Ако и така не стане, остава кухнята. Ако изобщо е възможно от моята кухня да тече неговия таван в банята :? . Досега винаги се е оплаквал точно след като някой се изкъпе у нас. Но този път вече ме отчая. Освен това забелязах и много малка локвичка до моноблока. Избърсах я, но след няколко часа пак я видях. Спрях водата на казанчето и от два часа е сухо. Със сигурност всички майстори, които идваха до сега не са точно майстори, щом още имам проблем. Само, че не знам от къде да намеря читав. Избирам ги от интернет.
  • 1
  • 2

Тема "Решетка на сифон в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: