Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Atanas.b - напреднал
Точно се сетих да попитам, че бях забравил. За шкафа лепило да не мърда, а ако намеря мивка, която да пасне трябва ли да лепя с нещо. Старата имаше нещо на вид като силикон обаче беше брутално здраво. Разтягаше се при напън, не знам какво е. Под ръка имам санитарен силикон и монтажно лепило. Ако се наложи ще купя друго каквото препоръчате.
chapara - майстор
вт ное 08, 2022 2:26 pmAtanas.b написа:
Точно се сетих да попитам, че бях забравил. За шкафа лепило да не мърда, а ако намеря мивка, която да пасне трябва ли да лепя с нещо. Старата имаше нещо на вид като силикон обаче беше брутално здраво. Разтягаше се при напън, не знам какво е. Под ръка имам санитарен силикон и монтажно лепило. Ако се наложи ще купя друго каквото препоръчате.
Нали ти написах в кавички, копни го и в Гугъл😁
Atanas.b - напреднал
За шкаф с мивка разбрах, че няколко капки да лепна, а ако е само мивка трябва ли повечко да сложа, че освен шпилките друго няма да я държи. Не е като да има шкаф отдолу. И сега, ако може и един линк за някакъв уплътнител, че свят ми се зави като видях колко видове и за какво ли не има…
chapara - майстор
вт ное 08, 2022 4:02 pmAtanas.b написа:
За шкаф с мивка разбрах, че няколко капки да лепна, а ако е само мивка трябва ли повечко да сложа, че освен шпилките друго няма да я държи. Не е като да има шкаф отдолу. И сега, ако може и един линк за някакъв уплътнител, че свят ми се зави като видях колко видове и за какво ли не има…
На мивката 2-3 големина 2левки и фугиране на цялата мивка спрямо стената, там за хартиено тиксо смятам се сещаш, по отсичането.

За марка - бяла Sika или FT 101
✋
Atanas.b - напреднал
Благодаря на всички за насоките, успях да сменя мивката, 2 дни още не е паднала :-D Сега обаче друг проблем, сифонът е от тези, които се натискат и после зад смесителя има пръчка, която се натиска за да го освободи (не му знам техническото наименование). Та след като го поставих ринга около тапичката за запушване не приляга добре към мивката и от там капе. Като го свалях от старата мивка не видях да има уплътнение, само някакви силиконови остатъци. Какво се слага по принцип там за да не пропуска? Ако е оригинално с някакво уплътнение направо да ходя да взема нов.
Junak - майстор
пет ное 11, 2022 12:07 pmAtanas.b написа:
...само някакви силиконови остатъци...
Слагай смело силикон
chapara - майстор
Иди и купи каквото трябва, не прави свински изпълнения, пак ще потече!
krasi92 - майстор
Нова мивка със стар сифон е гадно.
kozl - майстор
То тази част под мивката към шомпула за тапата се продава в комплект със смесетеля, а сифона отделно. Но съм виждал такива наставки да се продаватпи отделно без смесител.
И вероятно проблема е в уплътнението към мивката, което се е деформирало и втвърдило. Последно монтирах смесител на Грое с шомпул и съм много разочарован от качеството именно на тази част и най-вече от начина на уплътняване към мивката. Наложи се да стягам яко на предела на пластмасата, за да уплътни. През 2014 съм монтирал подобен смесител на Грое и само за сравнение наставката му е метална, а на таз годишния пластмасова.
Обаче не съм търсил и не знам дали се продават само уплътнения за под мивката, но скоро купувах уплътнение за казанче на моноблок и от него остана вътрешния кръг, който може да се изреже по мярка и да се ползва за под мивката.
И понеже търсих скоро само уплътнения за муфи на РVC тръби и в магазините за ВиК ми заявиха, че само уплътнения не се продават, е не е така. В Баухаус има, но цената над левче.
Svezar - специалист
съб ное 12, 2022 6:33 amkrasi92 написа:
Нова мивка със стар сифон е гадно.
Напълно съгласен !
Разкарай тоя боклук дето се "командва" с пръчката зад смесителя /заедно с пръчката/ и си сложи един стандартен сифон за мивка който си е комплект с гофре /3 до 5лв/, на дупката която остава на смесителя като махнеш пръчката, залепваш едно кръгче от самозалепваща алуминиева лента /или пълниш със силикон ако нямаш лента/ и всичко ще ти е наред :idea: Скоро сменях смесител в баня и новия беше пак с пръчка, директно я ампутирах и си сложих обикновен сифон !

Тема "Смяна на мивка в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: