• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
road_runner - специалист
Здравейте,

Имам един сифон, който отлепих без да искам, беше спекла решетката и използвах плоска отвертка като лост. Само че вместо да изкочи само решетката кръглата, изкочи цялата капачка квадратна.
Самата капачка е с остатъци по нея, приличат на цимент или нещо подобно, опитах да я шкуря, но повече от това не успявам.

Достатъчно добре ли е така, и какво ще хване върху основата и капачката?

Тъй като тея остатъци са обемни, какви са ми вариантите, така че да не надигне нивото на сифона, явно е, че не мога да го изчистя както като е бил нов.

Прикачен файл

viber_image_2022-11-10_20-58-32-416.jpg
viber_image_2022-11-10_20-58-32-416.jpg (69.87 KиБ) Видяна 971 пъти

Прикачен файл

viber_image_2022-11-10_20-58-32-041.jpg
road_runner - специалист
Да, умно, кво се мъча да шкуря наистина.
chapara - майстор
Има и не по лош вариант, изпробван.
Забъркване на двикомпонентна хидроизолация на циментова основа и с нея да се залепи. Става кокъл😎
road_runner - специалист
ей това взех
https://www.bagira.bg/31456/%D0%BF%D0%B ... 0%BC%D0%BB

Купих и нова капачка, ама дълбочината на пръстена е поне 1-2 мм по-голяма и опира на в сифона.
та ще лепя старата, кво да правиш. не падна всичко при шкурене, ама се надявам да хване върху него на места.

То реално по- ме притеснява как ще се сваля след време, като се праив ремонт.
Svezar - специалист
С полиуретана ще стане, за ремонта след време не се притеснявай, капачката ще падне заедно с плочките :)
road_runner - специалист
Ами залепих, ама се бях улял с лепилото, чистенето беше си е*е мамата. Като натиснах сигурно излезанах едно 10ина грама отвън минимум.

Понякога сам си се чудя какви неща си причинявам от "уж да е по-сигурно", че да не просмуче някъде и да ми мрънкат отдолу да ремонтирам после
Svezar - специалист
Облепват се капачката и плочките до фугата с хартиено тиксо, натискаш, избива, минаваш с нещо плоско, отлепваш тиксото и ....готово ! Две минути подготовка /облепване/ ти спестяват двайсе минути омазване и търкане :)
road_runner - специалист
ДА бях облепил, ама при натискането излезна и навътре. Навен беше много бързо, само от фугите това се разнесе малко.
Но вътре към отвора на розетката - там беше.......

Как се маха това лепкаво усещане от ръцете, нямам нищо по кожата, със спирт се чистих, но си има едно леко залепяне

Мерси на всички. !
Svezar - специалист
Аааа, то е тръгнало да пълни канала с лепило, затова се е омазало :) Не е фатално и да не изчистен до блясък, моят беше целия "шпаклован" с полиуретан, понеже се проби дъното и така изкара повече от година, преди да се разлепи, сега пак е "шпаклован", но с двукомпонентна епоксидна смола на Bizon, да видим колко ще изкара :!:
  • 1
  • 2

Тема "Отлепена капачка на сифон - с какво се лепи?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: