Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте. От 2 седмици сме в нов апартамент. Ремонтиран от строителна група с висок рейтинг. Душ кабина с линеен сифон, запечатан съа силикон и плочки гранитогрес 60/60 с 2мм фуга- светлосива. След 2 седмици ползване, фугата в средата постепенно потъмнява и последните 2 дни покафеня. С пръст като пробвах започна да се рони като пясък и мокра. С майстора махнахме фугата и и силикон от сифона. 2 дни влагоабсорбатор и подово включително, за да се изпари влагата под плочките. Сега от 5 часа с ПУ на сифона и нова фуга за плочките....
Но забелязах че при изсъхването, фугата отново покафеня на места....

Въпросът е. Възможно ли е да бил теча от фугата, или от сифона......
И защо преди да изсъхне напълно фугата отново покафеня?
Благодарен ще съм за помощ 🙏🤔
chapara - майстор
От долу под плочките имаш литри вода, дано е само вода, а не умочка. Лоша работа!
И тия нереални рейтинги искренно ме разсмиват, кой дава препоръките?
Хидроизолации? Няма да се изненадам ако е лепено по испанския метод. При комшиите от долу как е?
пет ное 11, 2022 11:37 pmchapara написа:
От долу под плочките имаш литри вода, дано е само вода, а не умочка. Лоша работа!
И тия нереални рейтинги искренно ме разсмиват, кой дава препоръките?
Хидроизолации? Няма да се изненадам ако е лепено по испанския метод. При комшиите от долу как е?
Не съм питал комшиите, но няма оплаквания. Иначе има слой хидроизолация, плюс ленти по ъглите, после инфрачервено подово, и отгоре пак хидроизолация. Лепилото, и плочите по 10 мм дебелина. Фугата малка, само 2 мм, на Cerezit CE40.... Каза ми майстор, че се съмнява от силикона, който уплътнява линейния сифон с плочките....
krasi92 - майстор
Фугата знае ли се преди колко години е ставала за нещо. Те тия нямат нещо на пазара дето да е в срок на годност. Рейтинга на групата в замунда ли го дават :lol:
съб ное 12, 2022 6:40 amkrasi92 написа:
Фугата знае ли се преди колко години е ставала за нещо. Те тия нямат нещо на пазара дето да е в срок на годност. Рейтинга на групата в замунда ли го дават :lol:
Тъпа работа в крайна сметка. Новата фуга е суха вече, добре изглежда, но оцветяването си стои. Ако го мина с белина дали ще се избели?

Тема "Мокри, ронещи се фуги. Потъмнели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: