Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
mkocev - специалист
Привет на всички,
имам към 130 квадрата площи за лепене на плочки. Реших докато чакам "майстора" да се пробвам и то взе че се получи.
Първо налепих сервизно помещение с граниогрес на Кай, като по дължина го рязах с ъглошлайф с диамантина, а напречно с една много малка ръчна (с ролка) машинка Райдер, която взех от брат ми. Започнах антре и баня (с общ под) с друг гранитогрес, но се оказа, че машината не може да го среже.
В баните има места на които ще ми трябват хубави срезове и се чудя какво да правя...
Разчитах, че машинката на брат ми ще свърши работа, но се оказа че няма да се получи с нея. Не знам каква машина би се справила и изобщо дали би се получил добре срез с такъв тип машина на тези плочки. Ето ги:

Прикачен файл:
plochki_antre.jpg


Попаднах на тази тема: https://forum.napravisam.bg/viewtopic. ... 46#p931646, но за съжаление не се отварят всички линкове.
Справям се добре и точно с рязането и пиленето с ъглошлайф, даже си мисля да пробвам със скосяване на плочките с цел избягване на лайстни. Само трябва да се сдобия с подходящи дискове, че диамантината, която имам е на 100 години и е някаква евтина. Реже, но ми се струва, че може и по-добре да се получи.
Както и да е, за по-прегледно ще опиша в точки нещата, над които си блъскам главата:

1. Струва ли си да купя ръчна машина за плочки и дали ще мога да режа добре здрав гранитогрес с нея ?
В смисъл такъв, че в момента разполагам с малка машина, която за фаянса ще свърши работа и за около 35-40 квадрата с гранитогреса на Кай (но само напречно). Мога да взема още една от тъста ми, която би трябвало да е по-голяма, ама не я знам дали става за нещо. Ако тръгна да купувам, не знам тези бюджетните около 200 лева дали стават и по точно каква да избера. Не смятам да се занимавам с лепене на плочки за в бъдеще и затова не ми се инвестира много в такъв инструмент.
Бих купил машина, ако знам че ще ми свърши работа със всички плочки, но ако не се справи с тегавия гранитогрес само за фаянса и останалия не виждам голям смисъл.

2. Водно рязане - това ми е опция за този гранитогрес, който редя в момента. Още не съм избрал и купил за останалите подове, та не знам там на какъв ще попадна. Моля, ако някой е ползвал такава услуга да сподели за цените и условията (срокове, специфични изисквания и т.н.).

3. Диамантени дискове за рязане и полиране на кантовете - моля за насоки за добра диамантина (една или повече) за рязане и диск за полиране. При всички положения, тези неща мисля да си ги купя, тъй като биха ми влезли в употреба и за напред.

Моля за съвети и насоки :)
пишман_майстор - майстор
Ей тука гуглето предлага дискове за рязане и шмиргелене https://www.google.com/search?q=%D0%B4% ... 6&biw=1164
Brocko - напреднал
Ей тази ще ти свърши работа:https://tashev-galving.com/product/040- ... leggera-67. Предвид цените за лепене на плочки,бързо ще си я избил,и ще ти остане качествен инструмент за бъдещи ремонти.А за диск това е най доброто като цена качество в момента :http://www.nobella.bg/product/35/diaman ... tyalo.html
Има нужда от няколко първоначални сряза на гранитогрес да се промаже малко и после е перфектен.Падове за шлайфане на грес ,пак от там.
mkocev - специалист
Мерси за информацията!

По препоръка на приятел, купих диск за рязане марка Байхуй (Bihui).
Изглежда като този от линка и цената беше същата (или с лев-два разлика).
Тествах днес един бърз сряз и резултата е доста по-добър от старата диамантина и някакъв "комплект" дискове от Лидл, които брат ми ми даде. Абе реже супер, отлюспванията са толкова миниатюрни, че ако човек не е претенциозен, може и без шлайфане да мине :)

Междувременно, поръчах и една машина RAIDER RD-TC16. Въпреки, че се бях зарекъл повече да не купувам неща на тази марка :)
Видя ми се стабилна и ме привлече линеала (освен цената от 190лв.)
Имам идея да редя едни малки бели плочки на рибена кост и ми се струва, че с линеала ще е по-лесно рязането, ако не се откажа от идеята де :)
yanko78 - специалист
Аз взех масова китайска резачка и съм супе очарован. Подов гранитогрес на 1 см дебелина и 120 дължина, го сряза без никакви проблеми и сряза стана перфектен. Има си и лазерче, което много помага. Друг е проблема, ако може да се каже проблем. Приятел има същата и казва, че сряза не е идеално прав по дължина, поради крива водеща релса на плъзгащото рамо. Аз лично, не виждам проблем, но, може би не е най перфектната, но за цена/качество за мен е уникална.

Тема "Въпроси за рязане на гранитогрес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: