• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Niki72 - специалист
Здравейте,
Търся идеи как най-добре да се усвои пространството, освен показаното на идейния проект. Червеното кръгче на него е предвиденото място за бойлер според ел и ВиК проекти, но може да се сложи и на друго място. Още не са изградени тези инсталации и може да се предвидят промени.
Душа мисля да отпадне (има друга баня с тоалетна), а мивката и тоалетната може би е добре да останат.
Пералня със сушилня или поотделно една върху друга? Някакви мебели?


Изображение
nork - специалист
Изтегли си някоя безплатна програма за визуализация, направи си помещението с размерите и започни да твориш :arrow:
И да си знаеш, че няма да са реалните размери, а да добиеш представа кое как би могло да изглежда като подредба :idea:
krasi92 - майстор
Проекта си е добре. Спази го. Елементарно.
DundyTheCroc - майстор
Пералня и сушилня по-добре отделни машини, една до друга, като махнеш душа мисля ще стигне мястото, над тях етажерки или някакви шкафове. Една малка мивка и тоалетната е добре да останат. Дано има добра вентилация, че сушилнята си прави влага.
Niki72 - специалист
Вентилация ще има. Мивка и тоалетна също е добре да има. Даже и писоар бих сложил, ако се събере. Мисля ако са два уреда и сушилнята е върху пералнята дали е добре? Или комбиниран уред-там конденза заминава в канала. Тогава отгоре рафтове или шкаф за препарати. На мястото на душа да е бойлера (имам един нов 60 литра с размери около 100х40см) в нещо като шкаф ако влезе,като ще му свържа вентила който капе към канала. Ще има ТЕЦ и много рядко ще се ползва. Тази врата за банята може да не я слагам или даже самия зид...
ulieliadi - специалист
За мен по-добре е два отделни уреда, един над друг. Конденза пак отива в канала.
Също така бих си оставил и душа, никога не е в повече особено ако сте повече хора. Бойлера до сушилнята или над вратата, и на негово място мивка или писоар :?
kozl - майстор
Прикачен файл:
Перално и баня_1.jpg

Намалил съм ширината на вратата към банята на 70 см.
Аз бих изместил мивката (75 см).
И завъртял т.чиния.
Душ кабината е 80/80 см - може и без кабина. Ако е без кабина размера 109,5 може да се намали на 100 см.
Пралнята и бойлера (Ф460) се сбиха. Може би ще трябва бойлер с по-малък диаметър :?
При това чертежа е без мазилка и плочки, и размерите ще намалеят с 6-8 см :roll:

Може би така:

Прикачен файл:
Перално и баня_2.jpg


Качването на сушилня над пералнята ще е трудоемко, поради това, че бойлера ще пречи. Аз вече тренирах в подобно тясно място при това махнах и шкаф с мивката, за да вкарам пералнята и да кача сушилня в-у нея.
krasi92 - майстор
Ехооо и печката, за вграждане ако може да набутаме у вецето. Обособява се като тоалетна и си слагай уредите. Ако е баня и ве це пералня и сушилня нямат работа в банята.
kozl - майстор
Примерно без душ и без сушилня на втори етаж:


Прикачен файл:
Перално и WC_1.jpg
Jacomo - специалист
Ако не е нужно душ, предверието може да се усвои към коридора/антрето или да стане складче със стелаж. А на мястото на душа - пералня и над нея сушилня. Иначе писоар аз не съм виждал в частно жилище.

Добре е да се види проекта на цялото жилище, за да се прецени най-добре, особено за душа, но вече имаш варианти и сам ще си прецениш.

Относно уредите - 2 отделни, че иначе много се чака за втора пералня. Ако са 2, могат да работят едновременно. За 1/2 ден прането от отпуската ще е подредено в гардероба. А и все пак са си оптимизирани за функцията си, вероятно ще служат и по-дълго. Един над друг е доста удобно, че няма навеждане като вадиш дрехите от сушилнята.
  • 1
  • 2

Тема "Перално + тоалетна - баня в апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: