• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Niki72 - специалист
Благодаря ви много за отделеното време и идеи. Благодаря за чертежите на kozl. Наистина ми се струва по-добре да се махне този зид между пералнята и тоалетната и да стане едно по-просторно помещение вместо две малки. Варианта със стелажа ми харесва. Ако е нещо като гардероб-в смисъл да има вратички дали ще е добре? Ако може и бойлера да се събере там. Не съм го вадил, но на етикета на кашона пише 98/41/40см- малко е дебел.
Постоянните обитатели ще сме трима. Душ няма да има в това перално+тоалетна, понеже има друга баня с тоалетна. Дали и втора тоалетна трябва...
Малко разкривена е снимката на целия план, но нямам по-добра.

Изображение

Относно банята, идеята е вместо ваната да е душ с параван, вместо бидето и моноблока-структура за вграждане-тоалетна чиния с биде (2в1) и така да остане място за малко по-голям шкаф-мивка.
Jacomo - специалист
Трябва втора тоалетна. За къпането може да се изчака, ама за другото :butthead: понякога не може :lol:
kozl - майстор
Трябва решение как и откъде ще мине топлата вода от бойлера в пералното до банята или ще трябва втори бойлер за банята,
Не знам до къде е строителния процес, но в замазката е едно от решенията за прекарване на тръба за топла вода - препоръчително топло изолирана.
Под бойлера канал ще е от полза за дрениране на предпазния клапан на бойлера. Вече във всички проекти дето минават през мен има ОК на топлата вода от ТЕЦ, но поради досегашния ми опит със скапани СК преди водомерите не жалете средсва и сменяйте овреме ако са некви евтиджоси или полипропиленови. Важно е СК да е на резба и да има гайка на оста за натягане на уплътнението.
Не се отказвай от тоалетната в пералното. Ние живяхме 4-ма и потвърждавам необходимостта и.
DundyTheCroc - майстор
Още един глас за тоалетна в мокрото помещение, дори при трима души се налага да се ползва по-често, отколкото съм предполагал ;)
nork - специалист
ср дек 07, 2022 8:06 pmNiki72 написа:
Благодаря ви много за отделеното време и идеи....
Ей...Не слушаш какво ти пее радиото :axe:
Така като сложи цялата скица ми идват на акъла една маса подобрения, но зависи и на какъв етап си със строежа.....
За мокрото: Разменяш местата на душа и мивката, правиш си кабина 80/120! Над мивката е бойлера, до нея пералня и сушилня с плот отгоре!
Другата баня затваряш вратата към коридора и се прави към спалнята - така си имате собствена баня, а чаавето и гостите ползват другата.
Ама няма да живея аз там.... Та вземи си скицата и бягай при дизайнер :lol:
krasi92 - майстор
И казана за ракия в левия ъгъл. :lol: :lol: :lol:
nork - специалист
чет дек 08, 2022 8:01 pmkrasi92 написа:
И казана за ракия в левия ъгъл. :lol: :lol: :lol:
Той на плота се вади, че е сезонен :mrgreen:
Niki72 - специалист
чет дек 08, 2022 7:35 amkozl написа:
Трябва решение как и откъде ще мине топлата вода от бойлера в пералното до банята или ще трябва втори бойлер за банята,
Не знам до къде е строителния процес, но в замазката е едно от решенията за прекарване на тръба за топла вода - препоръчително топло изолирана.
Под бойлера канал ще е от полза за дрениране на предпазния клапан на бойлера. Вече във всички проекти дето минават през мен има ОК на топлата вода от ТЕЦ, но поради досегашния ми опит със скапани СК преди водомерите не жалете средсва и сменяйте овреме ако са некви евтиджоси или полипропиленови. Важно е СК да е на резба и да има гайка на оста за натягане на уплътнението.
Не се отказвай от тоалетната в пералното. Ние живяхме 4-ма и потвърждавам необходимостта и.
В момента строежа е на тухли и бетон. Водомерите ще са на етажа във входа - извън апартамента и какви СК ще сложат незнам, но може да хвана момента когато се прави и да си взема други. ВиК инсталация не е изградена още. На ВиК проекта са дадени 2 бойлера(втория в банята), но трябва да може и с един, все пак само инцидентно ще се ползва. Вертикално тръбите за студена и топла вода влизат само на едно място - на плана се пада точно зад вратата на тоалетната до пералното. От там по 2 тръби(топла и студена) вървят към баня и кухня. Бойлера трябва да се върже така,че ако се ползва да стига до всички точки-предполагам не е проблем. Наясно съм, че малко ще се чака да стигне топлата вода до най-далечната точка. За предпазния клапан знам-канал.
Niki72 - специалист
чет дек 08, 2022 3:26 pmnork написа:
ср дек 07, 2022 8:06 pmNiki72 написа:
Благодаря ви много за отделеното време и идеи....
Ей...Не слушаш какво ти пее радиото :axe:
Така като сложи цялата скица ми идват на акъла една маса подобрения, но зависи и на какъв етап си със строежа.....
За мокрото: Разменяш местата на душа и мивката, правиш си кабина 80/120! Над мивката е бойлера, до нея пералня и сушилня с плот отгоре!
Другата баня затваряш вратата към коридора и се прави към спалнята - така си имате собствена баня, а чаавето и гостите ползват другата.
Ама няма да живея аз там.... Та вземи си скицата и бягай при дизайнер :lol:
Идеите ти са доста добри. Строежа е на тухли и бетон. Има обаче едни трегери (в сиво ги оцветих) през спалнята, коридора и банята до нея. Те са с височина 30 см и ширина 25. Под тях в момента остават 230 см до плочата, а пода ще се вдигне с близо 10см и остават само 220 см...не става в цял таван от картон да се пъхнат-освен че става ниско в спалнята пада нивото под прозореца и вратата на балкона.


Изображение

Ако преместя стената навътре към банята да застане под трегера -така поне този в банята няма да го има. Банята тогава остава с размери 200х177см. Чертах разни работи, местих, но повече хора - повече идеи. Не ми се ще да е като един съсед който си блъска задника в душ кабината когато се наведе да си мие лицето на мивката...
Нещо такова с sweethome3d се получи. Трегерите са тези черните правоъгълници. На най-левия вариант е с изместване стената навътре под трегера в банята. На другите два е без местене стена само отвор за врата. Сигурно има и по-добри варианти... ?
Когато ми остане време ще поиграя и с другото мокро помещение
Изображение
  • 1
  • 2

Тема "Перално + тоалетна - баня в апартамент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: