• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Borovich - помощник
Здравейте,

В квартирата, където живея, имам ужасно шкафче над мивката със пукнато огледало. Искам да го сменя и съм си харесал ново шкафче. Размерите му са 62,5 × 20,5 × 64 см. Не намирам данни в описанието за тежест.

Както и да е - интересува ме дали би било удачно да закрепя новото шкафче към стената над мивката със силикон наприменр? Повърхността е плочки. Ако мислите, че да - то какъв точно? Универсален може би?

Старото шкафче е прикрепено посредством два винта. Не ми се иска обаче да дупча повече, ако е възможно. Все пак е баня :).

Благодаря предварително.
krasi92 - майстор
И 100 грама да тежи със силикон не става. Вземи една опаковка произволен силикон и прочети за какво служи. Повечето шкафчета са пластмасови и закрепването е предвидено с дюбел и винт. Не бива да те притеснява дупченето на две дупки в банята на височина 2 метра.Ако има хидроизолация тя е на пода и на хикс височина на стените но едва ли чак на тази височина.
iliya_i - майстор
чет дек 08, 2022 11:45 pmBorovich написа:
Старото шкафче е прикрепено посредством два винта. Не ми се иска обаче да дупча повече, ако е възможно. Все пак е баня :).
А проблем ли ще е да надупчиш гръбчето на новото шкафче на мястото на дюбелите в плочките?
Ако е необходимо подсилваш с подходящи планки и широки шайби.

А какъв е материала на новото?
Borovich - помощник
пет дек 09, 2022 8:32 amiliya_i написа:
чет дек 08, 2022 11:45 pmBorovich написа:
Старото шкафче е прикрепено посредством два винта. Не ми се иска обаче да дупча повече, ако е възможно. Все пак е баня :).
А проблем ли ще е да надупчиш гръбчето на новото шкафче на мястото на дюбелите в плочките?
Ако е необходимо подсилваш с подходящи планки и широки шайби.

А какъв е материала на новото?
Здравей, благодаря за отговора! Материалът на новото е ПДЧ. Иначе не е проблем да го надупча и да използвам дюбелите в плочките. Така и ще направя най-вероятно. Някакъв съвет за подходящи планки/шайби? Мерси.
Borovich - помощник
пет дек 09, 2022 6:10 amkrasi92 написа:
И 100 грама да тежи със силикон не става. Вземи една опаковка произволен силикон и прочети за какво служи. Повечето шкафчета са пластмасови и закрепването е предвидено с дюбел и винт. Не бива да те притеснява дупченето на две дупки в банята на височина 2 метра.Ако има хидроизолация тя е на пода и на хикс височина на стените но едва ли чак на тази височина.
Здравей, благодаря за отговора. Чул-недичул съм явно за силикона. Както и да е - ще се опитам да го поставя, използвайки съществуващите дупки.
iliya_i - майстор
пет дек 09, 2022 8:32 pmBorovich написа:
пет дек 09, 2022 8:32 amiliya_i написа:
чет дек 08, 2022 11:45 pmBorovich написа:
Старото шкафче е прикрепено посредством два винта. Не ми се иска обаче да дупча повече, ако е възможно. Все пак е баня :).
А проблем ли ще е да надупчиш гръбчето на новото шкафче на мястото на дюбелите в плочките?
Ако е необходимо подсилваш с подходящи планки и широки шайби.

А какъв е материала на новото?
Здравей, благодаря за отговора! Материалът на новото е ПДЧ. Иначе не е проблем да го надупча и да използвам дюбелите в плочките. Така и ще направя най-вероятно. Някакъв съвет за подходящи планки/шайби? Мерси.
Подходящи са от неръждаем материал. Останалото според шкафа, дупките и мястото им в шкафа.
miliad - майстор
Обръщам внимание на факта, че ПДЧто не е влагоустойчив материал.
Както и че, обикновенно гърбът на тези шкафове няма никаква товароносимост, освен в случаите когато е изработен от материал като на корпуса и е предвидено да се хваща за него.
ESPACE - майстор
Абе кой ще ти направи шкаф за баня от ПДЧ? Най вероятно си е MDF или PVC.
miliad - майстор
нед дек 11, 2022 6:26 amESPACE написа:
Абе кой ще ти направи шкаф за баня от ПДЧ? Най вероятно си е MDF или PVC.
Продават се. И ги купуват даже. Без да четат ситния шрифт. После питат : Ма защо......"
Тука автора може и да бърка, ама за всеки случай да му изостря вниманието.
ESPACE - майстор
нед дек 11, 2022 6:43 ammiliad написа:
Продават се. И ги купуват даже. Без да четат ситния шрифт. После питат : Ма защо......"
#-o :)
  • 1
  • 2

Тема "Закрепване на шкафче с огледало в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: