• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
jair - напреднал
След първото ни ползване на банята, след дълъг, изморителен и много тежък ремонт, по тавана избиха жълти петна:



Таванът е окачен, с алуминиеви профили за лед осветление по ръбовете. Не е целият на тези петна, а да речем около 30%. Понеже имаше отчупено ъгълче, едно от последните неща, които правиха майсторите е това ъгълче и предполагам след това са боядисали отново доста голяма част от тавана, подозирам че това е частта, която жълтее. Като цяло ползваме латекс за баня, даже имаше и някакво допълнителна хидроизолация - едно светло зелено, доста гъсто, не знам как се казва.

Имате ли някакви теории от какво може да е предизвикано? Търся малко независими професионални мнения преди да се свържа с изпълнителите на ремонта и вносителите на латекса (tikkurila) и да започне неизбежния пинг-понг между "боята ти е калпава" и "майсторите ти са калпави".

Единственото, което намирам в интернет е това: https://www.benjaminmoore.com/en-us/con ... t-leaching Но не съм сигурен до колко това е ситуацията при нас, въпреки че ремонтът на този таван беше едно от последните неща правени в банята, то между завършването му и първата баня мина почти месец.
zz_stefanov - майстор
Кой да ти каже. Грундираш и наново с латекс за баня.
За мен грунда е задължителен за да не проникне това в новата боя.
chapara - майстор
Ами вторично шпаклованото може да не е с Импрегниран фугенфюлер(това гъстото зелено😁), а с нещо друго. И вероятно не е грундирано.
Грундирайте и пребоядисайте, като и в боята може да сипете 50тина грама грунд(надявам се да ползвате грунда предписан от производителя на боята?).
jekasus - майстор
Не личи, че е боядисано след фугиране на плочки.
Някой май е яко замивал със гъбата тавана.
jair - напреднал
Ами и аз това се чудя, някои от петната си дават доста вид на предизвикани от човешка ръка. По начало в тази зона допълнително се оправяше счупено ъгълче на тавана, след първоначалното боядисване. И сега се чудя дали при допълнителното боядисване след ъгълчето нещо не е направено като хората...

Както и да е, след нова година ще го боядисваме отново и да видим. Засега следм петната да не растат, до този момент са статични.
Svezar - специалист
Ако този който е редил плочките е правил и останалото...пак добре, че тавана само е пожълтял...ами не е паднал :)
Димитър Димов - специалист
ср дек 28, 2022 1:00 pmSvezar написа:
Ако този който е редил плочките е правил и останалото...пак добре, че тавана само е пожълтял...ами не е паднал :)
И аз видях че плочките са зле,но човека пита за тавана.Когато пита за плочките и какво не им е наред се включвам и аз,но сега съм ''пас''.
chapara - майстор
Отплеснахте се, става дума за боята😁😁😁🥂
Димитър Димов - специалист
От една седмица никво развитие с боята,затова продължаваме с мат'ряла на снимката-плочки,фуга,осветление...Трябва да се поддържа темата жива. :-D
chapara - майстор
ср дек 28, 2022 3:42 pmДимитър Димов написа:
От една седмица никво развитие с боята,затова продължаваме с мат'ряла на снимката-плочки,фуга,осветление...Трябва да се поддържа темата жива. :-D
😁😁😁👍🥂
  • 1
  • 2

Тема "Жълти петна по тавана след първо ползване на баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: