Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
zz_stefanov - майстор
На снимката виждам че на този бойлер не му е подкачена анодната защита. Предполагам не е и сменяна. Когато тя не функционира казаните им заминават бързо.
Не си разваляйте празниците, сменяйте го.
Весели празници.
ky-kyy - майстор
съб дек 24, 2022 10:11 amfbr написа:

Не съм, ама съм помагал тук-там по приятели, и без изключение се е случвала аналогична история. Смяна на електрическа част и последваща проява на пробит казан.
По принцип, избягвам да се занимавам с бойлери, защото е неблагодарна работа. Но пък досега никой бойлер, не ми е прокапал. Особено тия с елипсовидния гланец. Иска си малко гимнастика и да прецениш колко да натегнеш. При тях поне няма как да скъсаш болт, защото и това съм го играл...
Сега, не отказвам да ремонтирам бойлери, готварски печки, скари, тостери и кви ли не еднодневки. Просто обявявам такава цена на ремонта, че клиентите сами се отказват :lol:
ky-kyy - майстор
съб дек 24, 2022 10:17 amzz_stefanov написа:
На снимката виждам че на този бойлер не му е подкачена анодната защита. П
Весели празници.
Весели празници и на теб. Желая ти през Новата година, да взимаш участие по теми, в които малко от малко си компетентен. :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб дек 24, 2022 10:11 amfbr написа:
... съм помагал тук-там по приятели, и без изключение се е случвала аналогичната история. Подмяна на електрическата част и последваща проява на пробит казан.
Чудничко. И защо така?
zz_stefanov - майстор
съб дек 24, 2022 10:33 amky-kyy написа:
съб дек 24, 2022 10:17 amzz_stefanov написа:
На снимката виждам че на този бойлер не му е подкачена анодната защита. П
Весели празници.
Весели празници и на теб. Желая ти през Новата година, да взимаш участие по теми, в които малко от малко си компетентен. :)
Ще да си от партията на тоя компетент който е правил предишния ремонт, и не подвързал защитата.

Бойлерът е на достатъчно години за да изхарчите труд и материали, коѝто са над половината от цената му като нов и да се разочаровате от резултата.

И аз нямам бойлер който да ми е протекъл, но вече не искам да се занимавам с това.

Весели празници. :)
ky-kyy - майстор
съб дек 24, 2022 11:12 amzz_stefanov написа:

Весели празници и на теб. Желая ти през Новата година, да взимаш участие по теми, в които малко от малко си компетентен. :)
Ще да си от партията на тоя компетент който е правил предишния ремонт, и не подвързал защитата.

Бойлерът е на достатъчно години за да изхарчите труд и материали, коѝто са над половината от цената му като нов и да се разочаровате от резултата.

И аз нямам бойлер който да ми е протекъл, но вече не искам да се занимавам с това.

Весели празници. :)
[/quote]

"Подкачил, закачил, подвързал".....Мангалите така правят, на един дълъг прът, закрепят една кука от арматурно желязо, на единия край ухо на което са "усукали теля" и така се "подкачат" за "жицата на дирека" . "Тоци на корем" малелее... В едно съседно цело, тъй трепят и риба. Другия край на "теля" закачат на тухла и в реката.
Сега, Светли Празници са, ама на всеки от форума, който ти е прочел поне две мнения, е наясно, че претенциите ти за компетентност, рязко не кореспондират, със действителните ти знания и умения. Просто съфорумниците, са достатъчно тактични, за да не ти обърнат внимание на този факт.

Убеден съм, че в духа на форума, ако ти протече крана на мивката, си купуваш нов апартамент, или ако не дай боже детето се наака, не му сменяш памперса а го мяташ в контейнера и си правиш ново, ама някои, представи си, като им сменят уплътненията и то вземе, чеизкара още някоя и друга година ;) Не става въпрос само за сметки, пари и загубено време. Ама няма как да ти го обясня.


ППСетих се и за една друга случка . Водят ни от училище да гледаме ВЕЦ- а. И един мангал гордо стои до турбината. Питат ни- Тоя знаете ли какъв е? Ние - Мангал. - Не, тов е реле за време :lol: Та оказа се, че автоматиката на възбудителката на турбината, се е повредила и мангоя замества..Та, сещай се .....

Весели празници и извинявай, че съм толкова прям :)
zz_stefanov - майстор
Опазил ме господ, ако по постове в форума някой ми определя нивото на компетентност.

Съветът ми към автора на темата е да си прецени цената на собствения труд, материалите и перспективата пред въпросния бойлер и така да решава какво да прави.

Весели празници.
ky-kyy - майстор
съб дек 24, 2022 12:55 pmzz_stefanov написа:
Опазил ме господ, ако по постове в форума някой ми определя нивото на компетентност.

Съветът ми към автора на темата е да си прецени цената на собствения труд, материалите и перспективата пред въпросния бойлер и така да решава какво да прави.

Весели празници.
Извинявай, ти дебил ли си? Четеш ли, въобще темата?
1-2 лева струва едно уплътнение за бойлер. Цената на собствения труд, е да развие една гайка, с лека гимнастика да извади фланеца, да свали старото уплътнение и да постави новото, да завие гайката.
Хайде да се спреш. А?
zz_stefanov - майстор
съб дек 24, 2022 1:56 pmky-kyy написа:
съб дек 24, 2022 12:55 pmzz_stefanov написа:
Опазил ме господ, ако по постове в форума някой ми определя нивото на компетентност.

Съветът ми към автора на темата е да си прецени цената на собствения труд, материалите и перспективата пред въпросния бойлер и така да решава какво да прави.

Весели празници.
Извинявай, ти дебил ли си? Четеш ли, въобще темата?
1-2 лева струва едно уплътнение за бойлер. Цената на собствения труд, е да развие една гайка, с лека гимнастика да извади фланеца, да свали старото уплътнение и да постави новото, да завие гайката.
Хайде да се спреш. А?
Цената на собствения ти труд очевидно е много ниска.
Източва се бойлера, почиства се, сваля се фланеца проверява се доколкото е възможно дали се уплътни добре, оглежда се и се проверява нагревателя и това го препоръчваш на човек който преди не го е правил.
До тук един надник, ако твоят е 20 лева добре. Не е от уплътнението.
Лека.
ky-kyy - майстор
съб дек 24, 2022 2:03 pmzz_stefanov написа:

Заядлив съм и плещя квото ми падне. Щото съм дебил.



съб дек 24, 2022 1:56 pmky-kyy написа:

Извинявай, ти дебил ли си?
Дебил си. Точка :)

ПП Изключени ми са известията, така че колкото и да ме споменаваш, няма как да видя , ако не реша пак да посетя темата Ама явно си дебил и няма да ме разбереш :)



До автора, недей слуша, разни дебили. Смени си уплътнението :)

Тема "Протекъл бойлер Елдом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: