Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
tarlyo - специалист
За много години.
Имах същия проблем, при същите условия. При мен дори се проби меката връзка. Преглеждах кабелите - всичко си беше наред. Разговарях с комшиите, всеки дига рамене. Ама накрая се оправи "сам" проблема, като ги уплаших, че ще се избием в банята някой път.
ky-kyy - майстор
Той за едно уплътнение смени бойлера, сега освен да го посъветвам да смени жилището. Или по-добре града, или още по-добре държавата......

Да си извика ел. техник!!!!! Явно няма достатъчно познания и умения, да се справи. сам. Колкото и да му се иска. Точка!!!!
MamaMy - майстор
С тези 4А по меката връзка очаквай скоро време и наводнение. Ако включиш и някоя духалка + фурна и котлон което е редовен сценарий покрай Нова година времето е дошло. Парно няма щом има бойлер. Предварително казвам на някой който ще скочи.
fbr - майстор
нед яну 01, 2023 5:45 pmTodorov99 написа:
нед яну 01, 2023 5:24 pmfbr написа:
Ключ за пускане и спиране отвън има ли този бойлер.
Няма. И в другия апартамент на родителите ми също няма. Но там такъв проблем с меките връзки не се появява. Специално ходих да проверя с клещите, но си работи нормално, и не отчита нищо. Явно ще го караме така засега .
А кабела за бойлера направо от апартаментното табло ли идва, или е свързан към кръг с други консуматори, т.е. има ли отделен предпазител само за бойлера.
Todorov99 - напреднал
нед яну 01, 2023 6:03 pmky-kyy написа:
Той за едно уплътнение смени бойлера, сега освен да го посъветвам да смени жилището. Или по-добре града, или още по-добре държавата......

Да си извика ел. техник!!!!! Явно няма достатъчно познания и умения, да се справи. сам. Колкото и да му се иска. Точка!!!!
Виж сега, аз никога не съм имал претенции, че имам нужните познания, и затова точно ел. техник го свързва бойлера, съответно не мога да кажа дали проблем има в неговия майсторлък. Другото което е, дали едно уплътнение или множество дефекти, както споменах - има и за него място, и няма да отиде на боклука. Винаги един се намира някой да квалифицира хората... Обърнал съм се за съвет!!!
Чираче - майстор
нед яну 01, 2023 6:26 pmTodorov99 написа:

Малоумник - на някой от родата! Айде със здраве!
Не така, с рогата. Щом питаш, означава че не разбираш от материята. И да ти се отговори правилно, и нямаш нужните познания, все тая. Единствено остава да си информиран в тая дезинформация. Проблема сам няма да можеш да го разрешиш.

Айде и моята рода отиде.....
Todorov99 - напреднал
нед яну 01, 2023 6:31 pmЧираче написа:
нед яну 01, 2023 6:26 pmTodorov99 написа:

Малоумник - на някой от родата! Айде със здраве!
Не така, с рогата. Щом питаш, означава че не разбираш от материята. И да ти се отговори правилно, и нямаш нужните познания, все тая. Единствено остава да си информиран в тая дезинформация. Проблема сам няма да можеш да го разрешиш.

Айде и моята рода отиде.....
Не, не е отишла :-D Аз знам, че ел. техник е решението. Знам и че няма да мога да разреша проблема сам явно. Същоят този човек, (ел. техник) който прави свързването, неведнъж е идвал ( не конкретно в нас), и си е вършил работата. Не съм се замислял за миг, да правя нещо по-сериозно на своя глава. Тук ми се даде идеята с амперклещи, и се оказа , че има защо да се провери. Просто споделих развитието на нещата.
Последна промяна от Todorov99 на нед яну 01, 2023 7:03 pm, променено общо 1 път.
Lutchezar - майстор
Не каза сам ли си в къща, дали си в кооперация, блок?
Ако си в блок с теиз метални тръби може друг да има проблем с токовете на бойлера а не ти.
С информация час по лъжичка само се получават повече варианти.
На въпроса свързана ли е земята на бойлера към нулата каза че е пуснат кабел. От бойлера е ясно, ама накъде и какво става с земята от кабела не каза.

Ако и ти не ги разбираш нещата, просто няма как да ти се обясни дори, камо ли да се намери правилното решение.
4 ампера там не трябва да има, опасно е за живота, възможно е и за живота на всички съседи, особено ако си в блок. И ако някой не дай боже го тресне тока, вече ти и който е пипал, ако свързването е неправилно сте виновни, и то в юридическия смисъл.

Та недей да се цупиш, материята е сериозна, уви.

Тема "Протекъл бойлер Елдом" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: