• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Баш Майсторо - специалист
И плоча върху кирпич , сранна работа. :? Иначе аз много го харесвам кирпича има много добри свойства и е инертен материал, само трябва да се пази от влага.
chapara - майстор
ср яну 25, 2023 10:55 pmБаш Майсторо написа:
И плоча върху кирпич , сранна работа. :? Иначе аз много го харесвам кирпича има много добри свойства и е инертен материал, само трябва да се пази от влага.
Господи, прости невежеството Им.
Баш Майсторо - специалист
Чапаре ти си странна птица, що не харесваш кирпича?
Lutchezar - майстор
Тази баня завършена ли е вече? Ако е, нямаш шанс да закрепиш бойлер без да къртиш някъде за носещи шини, може да е по-лесно да го изнесе от банята. Водната инсталация ти как минава?
чет яну 26, 2023 8:21 amLutchezar написа:
Тази баня завършена ли е вече? Ако е, нямаш шанс да закрепиш бойлер без да къртиш някъде за носещи шини, може да е по-лесно да го изнесе от банята. Водната инсталация ти как минава?
Завършена е, всичко като ВиК и ел инсталация е направена предварително и минава между стената от гипскартон и керпич включително са пуснати и изходи на ВиК и ел. за бойлера, но закрепването защо не е предвидено идея си нямам... Външните стени са с тухла само вътрешните са керпич и това позволява да има бетонна плоча.
Andri01 - майстор
Както ти писаха - носеща конструкция,но под гипсокартона.
chapara - майстор
Куки през плочата!!! От горе на плочата планка!
gogo7777 - майстор
Според мен гипскартона и налепените върху него плочки ще носят бойлера без проблем. Все пак това са 100 кила, а силата е на срез. :drinkers: Имам впредвид планка и на нея куките, а не само куки. :roll:
chapara - майстор
Гого, ти виждал ли си на живо паднал бойлер, закачен както ти казваш и стената беше стълбищна клетка😁😲😁 Всичко на дреп и обилно течаща вода, а от долу мебелен магазин🤤😁😁😁
Lutchezar - майстор
Ако отвсякъде е гредоред си трябва специална конструкция. Или разпъната в под си тавана, или Г-образна стена таван с усилен ъгъл. Ако таванът е плоча, тогава или същата наопаки, или както беше писано вече, през тавана.

Явно някой не е мислил навреме...
  • 1
  • 2

Тема "Монтаж на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: