Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
crimsonred - помощник
Здравейте, предсрои ми монтаж на нов бойлер. Проблемът е, че съществуващите куки за закачане са на разтояние 420мм една от друга, а като гледам по книга при новия бойлер ги дават 415мм. Не ми се иска да променям сегашното положение на бойлера предвид ограничено място. Мисля за вариант да отнема чрез шкурене с дремел по 2мм от отворите на планките на бойлера. Как ви се струва идеята като изпълнение и разбира се най вече дали ще е безопасен този начин? Ако някой има и други идеи ще съм жлагодарен да сподели. Благодаря!
ky-kyy - майстор
Развий планката от стария бойлер и я завий на новия.
radius - майстор
Съществуващите куки, ако са тип дюбел, ще се приберат за тия 5мм.
Да не говорим, че има монтажни планки с хоризонтален прорез, така че да поемат някакви неточности в размера.
Покажи куките и планката на новия бойлер, ако имаш съмнения.
iliya_i - майстор
На съвременните Елдом планката е 255 мм макс, при което поема отмесване по -44 мм от двете страни в посока навътре.
Т.е. не е никакъв проблем да го монтирате на при леко изместени куки. Дори с отместване в страни може да се нивелира допълнително.

При Теси планката е за разстояние между куките от 220 до 310 мм. Също търпи изместване.


Тези 420 мм за какъв модел и обем бойлер са?
crimsonred - помощник
пет яну 27, 2023 5:09 pmradius написа:
Съществуващите куки, ако са тип дюбел, ще се приберат за тия 5мм.
Да не говорим, че има монтажни планки с хоризонтален прорез, така че да поемат някакви неточности в размера.
Покажи куките и планката на новия бойлер, ако имаш съмнения.
Куките са с анкерно лепило, така че нямат мърдане, а новият бойлер все още не съм го поръчал. Благодаря!
crimsonred - помощник
пет яну 27, 2023 5:10 pmiliya_i написа:
На съвременните Елдом планката е 255 мм макс, при което поема отмесване по -44 мм от двете страни в посока навътре.
Т.е. не е никакъв проблем да го монтирате на при леко изместени куки. Дори с отместване в страни може да се нивелира допълнително.

При Теси планката е за разстояние между куките от 220 до 310 мм. Също търпи изместване.


Тези 420 мм за какъв модел и обем бойлер са?
Става въпрос за бойлер Елдом 80л. Моделът е този WH08046BR. Благодаря!
iliya_i - майстор
съб яну 28, 2023 11:24 amcrimsonred написа:
пет яну 27, 2023 5:10 pmiliya_i написа:
На съвременните Елдом планката е 255 мм макс, при което поема отмесване по -44 мм от двете страни в посока навътре.
Т.е. не е никакъв проблем да го монтирате на при леко изместени куки. Дори с отместване в страни може да се нивелира допълнително.

При Теси планката е за разстояние между куките от 220 до 310 мм. Също търпи изместване.


Тези 420 мм за какъв модел и обем бойлер са?
Става въпрос за бойлер Елдом 80л. Моделът е този WH08046BR. Благодаря!

А говориш за разстоянието М на схемата.
https://www.eldominvest.com/download/WH ... ema_EN.pdf
Аз мисля, че тези 5 мм разлика планките ще ги поемат. Изрезите на планките са направени да поемат различни диаметри на окачвачите, а не точно един конкретен.
Това е цитат от инструкцията: https://www.eldominvest.com/download/30 ... -01-12.pdf
Водонагревателят се монтира неподвижно към стената на помещението. За целта се ползват стоманени болтове (шпилки) с диаметър 10-12 mm
А както казаха колегите може може да се опиташ да изкривиш куките с по 1-2 мм всяка. Ама това само ако се налага след проба.

Тема "Монтаж на бойлер на друга фирма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: