Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
bojanski - напреднал
Прикачен файл:
Inked123123.jpg Ето я въпросната тръба
Lutchezar - майстор
Става си с лидълския шмиргел с жило и мини дискчета със зъби като на циркуляр, ф3-ф4 ми се мотае из главата.
Но рязането на тръба как ще реши проблема с конденз не ми е ясно. По-скоро я облечи от вътре с нещо изолиращо с дебелина примерно 5-7 мм. Депрон например.

Сега видях снимката. Пистолет с горещ въздух и ръка с дебела ръкавица след това и сменяш наклона.
Последна промяна от Lutchezar на вт яну 31, 2023 10:21 am, променено общо 1 път.
Krasi_S - специалист
вт яну 31, 2023 9:59 amAndri01 написа:
Не става с такова мултишлайфче. Оборотите са високи,диска е към 20 мм диаметър. Стапя материала и заклинва. Пробвано. Има едни машинки т.н. "Мафлекс" / прав шлайф /, на такава можеш да сложиш диск 1 мм. от ъглошлайф,но намален по диаметър.
Имах в предвид ей такова с регулиране на оборотите. Наистина си иска малко опитност за да не заклинва. Ползвал съм го основно за рязане на разни пластмасови кутийки.
Но в крайна сметка, щом колегата няма такова, варианта отпада.
Абе начинанието му ще си е тегаво, ако наистина ще го бори от вътрешната страна. Може да се окаже, че ще е по лесно и рентабилно да извика някой с въже да се пусне отгоре, да го резне за 1 минута и да му сложи една клапа и PVC коляно с отвора надолу за да се намали конденза.

П.С. Също сега виждам и аз снимката. Неудобно е за пускане отгоре. Май това с топлия въздух и огъването няма да е толкова лош вариант.
kozl - майстор
Бормашина + доработена бъркалка за боя или разтвор с монтаж в-у нея на режещ диск, примерно за неметал или и за метал от изтъркан такъв за флекс.
Режещия диск трябва да се закрепи центровано за гривната на бъркалката и да се ползват 2 планки с отвор в средата им и болт с гайка против саморазвиване. За посигурно аз бих ги цъкнал с елжена планките към бъркалката. :wink:
Па моем и резба да нарежем на некъв стержен и с две широки шайби да центрирам диск към стержена. Стержена към бормашината и доста пилене ке пада, но такива са ми идеите :roll: В Лидъл пускаха подходящи дискчета за малките ъглошлайфчета, но дали все още се продават :?
Как точно ще се измери къде трябва да е среза от вътрешната част на тръбата, ако от вън няма достъп :?
Иначе с ролетка е = разликата от вътрешния до външния край и надстърчането на тръбата от фасадата. :roll:
bojanski - напреднал
вт яну 31, 2023 10:30 amkozl написа:
Бормашина + доработена бъркалка за боя или разтвор с монтаж в-у нея на режещ диск, примерно за неметал или и за метал от изтъркан такъв за флекс.
Режещия диск трябва да се закрепи центровано за гривната на бъркалката и да се ползват 2 планки с отвор в средата им и болт с гайка против саморазвиване. За посигурно аз бих ги цъкнал с елжена планките към бъркалката. :wink:
Па моем и резба да нарежем на некъв стержен и с две широки шайби да центрирам диск към стержена. Стержена към бормашината и доста пилене ке пада, но такива са ми идеите :roll: В Лидъл пускаха подходящи дискчета за малките ъглошлайфчета, но дали все още се продават :?
Как точно ще се измери къде трябва да е среза от вътрешната част на тръбата, ако от вън няма достъп :?
Иначе с ролетка е = разликата от вътрешния до външния край и надстърчането на тръбата от фасадата. :roll:
В крайна сметка, май ще пробвам с едно стоманено въже да преметна през нея, и да търкам до срязването и.
kozl - майстор
Изображение

МАстора да не е стажувал в UK, оти там така прекарват канализация по фасадата :-D

Обаче не видох да ползват топлоизолация :roll:
bojanski - напреднал
вт яну 31, 2023 10:34 amkozl написа:
Изображение

МАстора да не е стажувал в UK, оти там така прекарват канализация по фасадата :-D
Май МАстора е стажувал в ценрален софийски...и се надявам да се върне там, да научи нещо ново. Вече година преправяне след него на каквото се сетите...
Andri01 - майстор
:) Е, не му се сърди. Поне ще научиш някои нови чалъми. :partyman:
bojanski - напреднал
вт яну 31, 2023 10:51 amAndri01 написа:
:) Е, не му се сърди. Поне ще научиш някои нови чалъми. :partyman:
Факт! Само, че нямам необходимото време ;)
chapara - майстор
вт яну 31, 2023 9:25 amkozl написа:
вт яну 31, 2023 9:14 amchapara написа:
Пистолет за топъл въздух я прави на кашкавал и се реже като кашкавал с макетен нож😎
Чапи а как си го преставяш рязането с макетния нож отвътре в тръба Ф100, па и ако над метър от отвора за бъркане :?:
Не съм схванал заданието🙄,а и с такова обяснение без снимка, толкоз.
Набий я на вътре и си я отрежи от вътре, едва ли е толкова замонолитена. Наклона обаче без къртене ще си остане.

Тема "Тръба за вентилация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: