Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
chapara - майстор
Нещото което наричаш фланци нещо не го схващам, посни някакви снимки. Проблема е във визуализацията. За жалост ми думна компа и хард диска с адски многозначителни лични снимки. Въпроса е че цифрата по възстановяване не знам дали си заслужава, за това от около два месеца пиша от телефона и без никаква визуализация. Но ако разгледаш назад мненията ми за баня, ще видиш отговори на въпросите си, но ако ти се дълбае. Няма реклама и работа не търся!

Иначе форума е за питане, не се притеснявай, не е за флиртове😁
DominatorX - напреднал
пет фев 17, 2023 11:59 pmchapara написа:
Нещото което наричаш фланци нещо не го схващам, посни някакви снимки. Проблема е във визуализацията. За жалост ми думна компа и хард диска с адски многозначителни лични снимки. Въпроса е че цифрата по възстановяване не знам дали си заслужава, за това от около два месеца пиша от телефона и без никаква визуализация. Но ако разгледаш назад мненията ми за баня, ще видиш отговори на въпросите си, но ако ти се дълбае. Няма реклама и работа не търся!

Иначе форума е за питане, не се притеснявай, не е за флиртове😁
Фланците които визирам е така наречената "пола" слушал съм майсторите да я наричат по този начин - тоест хоризонтална пластина обикаляща, по четирите стени, към която се полагат хидроизолационни ленти, преди полагане на замазката.
Да, разбирам че форума е за питане, аз самия съм активен в друг форум но за техника и знак колко е полезно да се отговаря на въпросите на питащия и затова съм изключително благодарен на всеки който се включи/включва в темата.

Поздрави!
chapara - майстор
Хидроизолационна пола!

Хайде утре ще продължим, че часът си стана като за спане. Има едни определени изисквания за монтаж на линеен сифон, които важат и за обикновен с хидроизолационна пола(примерно Виега). За жалост снимките ми ги няна, но има уникални,,ъглови сифони" от неръждавейка с не убийствени цени. Като финал за днес, всички са с отводняване на фи 50. Извода е за теб😎
DominatorX - напреднал
съб фев 18, 2023 12:34 amchapara написа:
Хидроизолационна пола!

Хайде утре ще продължим, че часът си стана като за спане. Има едни определени изисквания за монтаж на линеен сифон, които важат и за обикновен с хидроизолационна пола(примерно Виега). За жалост снимките ми ги няна, но има уникални,,ъглови сифони" от неръждавейка с не убийствени цени. Като финал за днес, всички са с отводняване на фи 50. Извода е за теб😎
Да, колега - това ми е ясно - някои дори ги правят с преход от фи 40 -- към фи50, което е абсурдно...
Ще финализирам темата с последен въпрос при плочки 60 на 60 на пода - 68.5 дължина добре ли е за сифона, или да го сменя за 78,5, а също притеснява ме, че конкретно модела на ACO няма крачета за монтаж, виждам че явно е практика и се пускат като монтажен "аксесоар" дори при модели на VIEGA. Сифона е най-уязвимото звено, и с него компромис не трябва да се прави - както между другото със всичко в живота в идеалния случай.

Поздрави и приятен уикенд на всички съфорумци!
chapara - майстор
Честно да ти кажа, без схема за пода на банята, наклоните и начина на редене, диагонал или право. за размер на сифона не мога да дам съвет.
DominatorX - напреднал
@Chapara, нещо не ми излизат съобщения на ЛС от днес.
Писах Ви на Л.С.

Относно начина на полагане на плочките/ редене няма да са по диагонал а ще се слагат право, поне така ми е идеята.
И са сметнати като квадратура за право редене, тук не знам дали оказва значение начина на редене в по-голям запас от плочки.
Стенните ще се редят прави 1.20 x 60 е размера на плочките.
DominatorX - напреднал
Здравейте пред страшна дилема съм.
Взех Stibel Eltron Universal EL 80L като замисълат беше да се монтира хоризонтално в баня дълга 2.05 - ширина 1.17 см, като сами разбирате че с тези габарити на квадратен бойлер - стибела ще дойде най-ниска точка на 2.20 метра от пода и ще издава от стената на 48см.... не знам дали е хава това и още днес се разрових да го връщам, понеже хич не бях наясно за тънкопрофилните бойлери и съотвено обмислям да сменяв Стибела с Аристон Ariston VELIS EVO 80 EU Добро решение ли е това?
В ЕМАГ гледам, че пишат че не са качествени, не държи вода много много топла, бързо изстивал, бавно загрявал, протичал на втората година... Вашите мнения?
Заслужава ли си действително да "Жервтвам" Стибела за друг тънкопрофилен?
Алтернатива е да виси над вратата на късата страна, но така забравям за смяна на сухия нагревател.
Стибел е правен в Словакия.. а го купих главно защото е НЕМСКИ, но ако имах мястно нямаше да се чудя дали да го монтирам или не.
Технически пак имам, но не знам дали е практично за тази баня да слагам стибела.

Ще помоля за мнения.
Благодаря!
DominatorX - напреднал
Здравейте,
Ето че настъпи време за още един въпрос.
Според Вас дали си заслужава да се прави "долап" от нивото на структурата 1.20 от пода до края на вградената структура в смисъл дали не е един вид "демоде" то е ясно че аз си го правя за себе си де, но какво е Вашето мнение? Тоест до структурата - конзолата на отстояние 50 см от нея да има 3 като вградени полици/доплапи?
Така са ги начертали по проекта
https://i.imgur.com/n9qwEst.png

Благодаря!
chapara - майстор
Моето мнение е че това е подводен камък.
Иначе добро решение, дано обаче изпълнението не те разочарова. Едно е да го нарисуваш, друго е да се изпълни и то перфектно. Доста разгъвки има. Успех.

Тема "Нова баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: