Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
DominatorX - напреднал
Здравейте, събирам мнения относно дали при цялостен ремонт на баня е добре да оставя водомера и спирателния кран с ревизия от тези по-скъпите с вариант вграждане на плочка или да се съобразявам с водомера и да го преместя и сложа в шкаф под мивка, който обаче ще ме ограничи откъм дизайна и ще наложи да е с вратички, вместо с чекмеджета.Ако се спра на вариант шкаф, ще трябва да изместя тръбите и водомера в противоположната част на помещението, понеже сега се намира в дъното на банята, но предвид че ще се кърти доста за преправяне на инсталацията не мисля че ще е проблем.

Моля за мнения.

Благодаря!
chapara - майстор
Колкото по заврян, толко по труден за обслужване и отчитане. Бих заложил на това да е с плочка.
5kof - специалист
Преди две години минаха през ужаса, наречен ремонт на сервизни помещения, демек баня и WC. Имах подобна дилема за банята. Но след нелек анализ заедно с ръководното тяло на съпругата взехме решение да не се вкарваме в този филм с местене на водомерите. И на този етап смятам, че не сбъркахме. Сбъркахме с избора на изпълнител, който си остави ръцете у нас и сега бререм ( страдаме) от последствията на тази ни грешка. Една, от които е монтажа на магничтета на отвора за ревизия на измервателните уреди ( водомери). Юнакът не ги беше залепил ( монтирал) своевременно по време на оформяне на отвора и след това се наложи да вадя корен квадратен от кръгла дупка. На едното място не се получи много удачно и ще ми напомя доживот за грашката, която съм допуснал с присъствието на този ТИТАН на нищоможенето и големите приказки в дома ни.
DominatorX - напреднал
Благодаря Ви за бързите отговори!
В такъв случай и аз не мисля че си заслужава да направя две "жертви" местене на тръби специално в противоположния край само и само да се "набута" под шкаф където пак ще се жертва откъм дизайна на шкафа за пустия му водомер.
Ще бъде ревизия от поръчковите за възможно най-елегантен и изчистен дизайн.
brick - специалист
Спирателният кран и водомерът трябва да са непосредствено до щранга и връзката към него да е видима, а не до тях да води скрита в стените тръба, по понятни причини.
DominatorX - напреднал
Ако мога да си позволя още един въпрос относно ленейните сифони за насоки към добри марки,
знам че тези от неръждаема стомана тяло плюс опция с решетка или плочка за вграждане са добър избор, от гледна точка за безпроблемно "служене" тези с пластмасова основа по-удачен вариант ли са? Извинявам се за въпроса.Това, което научих след четене по темата е, че независимо от марката - Български или вносен сифон, той трябва да е задължително с фланец.

Колебая се, дали да заложа на Alca, предвид че са ги направили с двойни отводнителни казанчета под сифона, или да заложа на такива с по-голямо казанче тип ACO немските или български еквивалент.
Благодаря!
chapara - майстор
Колкото е по обемен водния затвор, толкова по добре!
Аз лично не долюбвам линейните сифони.

Ако ще имаш бойлер да е максимално близо до батериите!
DominatorX - напреднал
пет фев 17, 2023 5:47 pmchapara написа:
Колкото е по обемен водния затвор, толкова по добре!
Аз лично не долюбвам линейните сифони.

Ако ще имаш бойлер да е максимално близо до батериите!
Благодаря!
Банята е много тясна и "къса", затова се налага да се сложи линеен сифон.
Спрях се на немските ACO. Иначе да - банята ще има бойлер и тръбите от него ще бъдат преместени, понеже сегашния е вертикален, но няма да може да остане така - да знам недостатъците на хоризонталните, но няма начин.
Сега гледам какво са ми пуснали като поръчка,
Линеен сифон за баня ф50мм 300-785мм, странично оттичане с фланец за хидроизолация и неръждаема решетка за вгр. на плочка TILE ACO SHOWERDRAIN T

Трябва ли да ме притеснява факта, че долната част - е от пластмаса? Заслужава ли си да се "ръсна" още за по-скъп на марката за изцяло метален от неръждаема стомана. Фланеца знам че е неделима задължителна част така или иначе.
chapara - майстор
Пласмасата е супер добра и не е пласмаса! Важното е да не изливаш концентрирани киселини и основи, но тях и в метален сифон е идентично при излив.
DominatorX - напреднал
пет фев 17, 2023 11:09 pmchapara написа:
Пласмасата е супер добра и не е пласмаса! Важното е да не изливаш концентрирани киселини и основи, но тях и в метален сифон е идентично при излив.
Супер, благодаря! Значи да не се филмирам излишно, че буквално взех да "ровя" за други решение от по-висок клас сифони на същата марка, предвид че изпуснах тънкия момент, че точно този модел няма крака, не знам доколко тяхната роля е важна за правилния монтаж. :)
Също така за тясно помещение, добра ли е идеята да помисля слагане на сифона непосредствено до стената с ъглови фланци (съответно смяна на текущия сифон, който заплатих - но ремонта ще почне до месец време и се разбрахме да го взема, когато стигнем до него и все още се чудя за вариант откъм идеалния наклон, но душ питата - тя е голяма като за помещението - 31см квадрат с рамо 40см и като гледам се пада почти в средата ма помещението погледнато от вратата (по широчина като се влезне), та наклона може би ще е по-добре да е V образен и сифона да е на около 30 см от стената), отколкото вариант - за сифон плътно до стената с хоризонтален и вертикален фланец и изцяло наклонен под по хоризонтала към него.

Тук искам да обменя опит - знам колко е досадно да пита човек, но все пак както казах, предварително се извинявам, ако досаждам на някой.
Поздрави!
Последна промяна от DominatorX на съб фев 18, 2023 12:01 am, променено общо 1 път.

Тема "Нова баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: