• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
milenjs - напреднал
Май наистина ще стане много отдалечен бойлера. В лявата баня изводите на бойлера са над мивката, до душа ще са едно 4 метра, Ако го преместя в лявата баня са още 4 метра, станаха едни 8 метра. Ще има пускаш и чакаш топлата вода.
Значи най-рационалния вариант - бойлер в дясната баня, 80 литра. В кухнята под мивката 10-на литров, ще се ползва и от мивката в малката баня зад нея.Така и така има положени тръби. За таване не съм решил твърдо окачен или опънат.
Следващия ми въпрос -тези ВиК тръби които трябва да ги скрия - да ги облека и оставя ревизия с гипсокартон или да ги иззидам с итонг?
iliya_i - майстор
чет мар 02, 2023 1:31 pmmilenjs написа:
Май наистина ще стане много отдалечен бойлера. В лявата баня изводите на бойлера са над мивката, до душа ще са едно 4 метра, Ако го преместя в лявата баня са още 4 метра, станаха едни 8 метра. Ще има пускаш и чакаш топлата вода.
Значи най-рационалния вариант - бойлер в дясната баня, 80 литра. В кухнята под мивката 10-на литров, ще се ползва и от мивката в малката баня зад нея.Така и така има положени тръби. За таване не съм решил твърдо окачен или опънат.
Следващия ми въпрос -тези ВиК тръби които трябва да ги скрия - да ги облека и оставя ревизия с гипсокартон или да ги иззидам с итонг?
Ти пак си пусни тръба. Да се избира с кранове от кой бойлер да тече, за да може при необходимост да се превключва. Нали имаше душ в малката баня. Отпадна ли?
chapara - майстор
чет мар 02, 2023 1:31 pmmilenjs написа:
Май наистина

Следващия ми въпрос -тези ВиК тръби които трябва да ги скрия - да ги облека и оставя ревизия с гипсокартон или да ги иззидам с итонг?
Ако споделиш ще има ли централно парно или не, ще получиш по адекватни отговори!
milenjs - напреднал
Няма ТЕЦ, ново строителство в Пловдив. Отоплението с климатици, то там повече е охлаждане.
Душ в малката баня няма да има, само мивка и тоалетна.
Имам и още една тръба от отводнителна система която е в ъгъла до входната врата. Юнаците са я облякли с гипсокартон, долу-горе са се справили, стеничката е само с 2 санта разлика - горе 23, долу 25. Та и това трябва да ремонтирам, въпроса ми е пак дали да оправям гипсокашона или да иззидам. Предполагам итонга обезшумява повече.
chapara - майстор
Ватата обезшумява, после няма голямо значение, и в мокри помещения се слага двоен гипскартон, зелен,1,25см. :cool:
Lisko - майстор
чет мар 02, 2023 8:27 pmchapara написа:
Ватата обезшумява, после няма голямо значение, и в мокри помещения се слага двоен гипскартон, зелен,1,25см. :cool:
Щом двойния е 12.5мм колко е единичния???
Нещо съм забравил - що е то "мокро"? Дето е пералнята ли? Тя не тече, така че всъщност няма нищо мокро.
chapara - майстор
пет мар 03, 2023 4:45 amLisko написа:
чет мар 02, 2023 8:27 pmchapara написа:
Ватата обезшумява, после няма голямо значение, и в мокри помещения се слага двоен гипскартон, зелен,1,25см. :cool:
Щом двойния е 12.5мм колко е единичния???
Нещо съм забравил - що е то "мокро"? Дето е пералнята ли? Тя не тече, така че всъщност няма нищо мокро.
Нещо си забравил бълг.език! Къде видя да съм го умножил по 2? Направил съм разграничение от обикновенния, който е 10мм.
И да в Б-я пералното се нарича мокро помещение поради влагата!
Lisko - майстор
пет мар 03, 2023 10:18 amchapara написа:
пет мар 03, 2023 4:45 amLisko написа:
чет мар 02, 2023 8:27 pmchapara написа:
Ватата обезшумява, после няма голямо значение, и в мокри помещения се слага двоен гипскартон, зелен,1,25см. :cool:
Щом двойния е 12.5мм колко е единичния???
Нещо съм забравил - що е то "мокро"? Дето е пералнята ли? Тя не тече, така че всъщност няма нищо мокро.
Нещо си забравил бълг.език! Къде видя да съм го умножил по 2? Направил съм разграничение от обикновенния, който е 10мм.
И да в Б-я пералното се нарича мокро помещение поради влагата!
Ами в нашата панелка навремето, пералнята я бяхме сложили в кухнята. (бивша баня)
:partyman:
  • 1
  • 2

Тема "Разпределение в банята?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: