• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
milenjs - напреднал
Здравейте колеги, моля за съвет, идея как да организирам нещата в банята. Ново строителство. Проблема е че жената с много претенции, не иска душ кабина а вместо нея преградна стена. Прикачам как е по план, така е изпълнено и ВИК-то. Малко тъпо, тази междинна врата не и схващам смисъла.
Проблема е че ако вместо душ кабина изидам една стеничка между душа и тоалетната дали разстоянията за къпане и тоалтна няма да са малки?
Възможно ли е и по-рационално използване на помощението? Тази междинната стена може и да я махна ако се наложи, не е носеща.

Прикачен файл

Untitled.png
Svetoslavoff1 - майстор
Ако това вляво е пералня, според мен може да отпадне лявата врата, но зависи и дали ви е необходимо визуално разделяне от останалата част на жилището. Може и да се запази лявата врата, а да отпадне дясната, както и преградната стена към нея, ако наистина има само преградна функция. Така визуално помещението ще е по-просторно. Подробност - как се отоплява жилището, защото в двата случая отоплявате различни обеми. При преграна стена между душа и тоал - 180/2= 90см. Малко тесновато ще е както за душа, така и за тоал. Това според моите мерки. Може с Г-образна релса и перде около душа, или лека преградна от стъкло.
addicted - специалист
По подобен начин разделих и моята баня, за даа имам мокро помещение. Съдейки по картинката моето мокро помещение е по голямо, и въпреки това е крайно неудобно. Врата на пералнята трябва да се отваря на някъде, коша с прането трябва да е някъде, чистите дрехи трябва да се извадят някъде...
iliya_i - майстор
Опитай се да направиш чертежа с реални размери.
Според скицата която си пуснал, по нанесените размери излиза, че едно квадратче е 10 см.
Пералнята е широка 75 см, при реални 80 см + някакво минимално отстояние от стените. Т.е за нея ти трябват 85 см чисто между стените.
Душ зоната е 70 х 70 см, което е крайно недостатъчно, а тоалетната дълга само 50 см, с казанчето барабар, и широка само 30 см.
Но за сметка на това мивката е цели 90 см.

Всичко това създава оптична заблуда спрямо реалното разположение.
milenjs - напреднал
Чертежа го правих в някаква онлайн платформа за 3д планиране, може и да не е съразмерен. Качвам плана и снимка на задната част. Ако няма да стане душ и тоалетна в тази баня почвам да си мисля така и така имам 2 бани в едната да оставя пералнята, тоалетна и мивка и да я ползвам като складче, а другата поне е с прилични размери да си остане баня+тоалетна. Идеята ми да направя по-малката баня е че е близко до кухнята и са с общ бойлер. А двете бани пък нямат общо ВИК, шибнали са два водомер.

Прикачен файл

1234.jpg
1234.jpg (40.59 KиБ) Видяна 765 пъти

Прикачен файл

IMG_20230224_150439.jpg
Svetoslavoff1 - майстор
ср мар 01, 2023 7:55 pmmilenjs написа:
... така и така имам 2 бани в едната да оставя пералнята, тоалетна и мивка и да я ползвам като складче, а другата поне е с прилични размери да си остане баня+тоалетна.
Идеално! Но и във втората предвиди мивка. До 60см е достатъчно, според мен.
А това с двата верт щранга и два водомера не е задължително да е недостатък, даже в определени случаи е предимство.
milenjs - напреднал
Нямам нищо против 2-та водомера а това че са предвидили отделен бойлер за всяка баня. Дали не мога да оставя бойлера в малката баня над пералнята и да пусна тръба до другата баня за топлата вода? Жената не ще бойлер в банята. Като гледам по ще ми е лесно да прекарам тръба по тавана, така или иначе ще имам окачени тавани в баните, остава да измисля как да прекоси коридора, най-лесното и там окачен.
Svetoslavoff1 - майстор
Според мен е излишен окачен таван в перално+тоал+склад, а в банята ти предлагам опънат таван. Няма да е много по-скъпо от окачения, а изглежда по-елегантно. Една тръба за топлата вода между двете помещения винаги може да се скрие в коридора.
Все пак обсъдете и варианта малко бойлерче 10-15л под мивката в кухнята или проточно под/над мивката и бойлер в банята, има и много добри на външен вид плоски, които не се натрапват.
Все пак само лично мнение, решението си е Ваше.
chapara - майстор
Отдалечен бойлер не е оферта!!
Svetoslavoff1 - майстор
Да бе, аз затова предложих бойлер в дясната баня ако остане за къпане, а малък или проточен за кухнята. За мивката в комбинираното помещение също може проточно или от малкото бойлерче под мивката.
Всъщност не се споменава дали ще има централно топла вода и бойлера да е само за рез вариант.
  • 1
  • 2

Тема "Разпределение в банята?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: