• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
StoyanDimitrovST - напреднал
Изображение

Здравейте,

Искам да направя плочки на под в баня, но имал следния сифон. Мога ли да нанижа отгоре друг сифон без да къртя или трябва да изкъртя всичко и да сложа нов, като стигна до тръбата. Тъй като ще правя 5-6 см ,амазка се чудих дали млга да сложа нов прав сифон над тоя без да къртя много много? Знам че може би не се прави така но все пак да попитам 😄

Прикачен файл

received_125839207088853.jpeg
nilro - специалист
Няма да можеш да уплътнил хубаво навия към стария!
Ако се запуши старият,няма да можеш да го почистиш през новия!
iliya_i - майстор
чет мар 02, 2023 12:58 pmStoyanDimitrovST написа:
.... без да къртя много много?
То много много не требва да се кърти. Само 2-3 см. около сифона и 4-5 см в посока на тръбата. Тръбата е от към кръглата дупцица.
chapara - майстор
чет мар 02, 2023 1:34 pmiliya_i написа:
чет мар 02, 2023 12:58 pmStoyanDimitrovST написа:
.... без да къртя много много?
То много много не требва да се кърти. Само 2-3 см. около сифона и 4-5 см в посока на тръбата. Тръбата е от към кръглата дупцица.
И като повдигне нивото??

Смени си сифона, барабар с тръбата, да ти е мирна главата!😎
iliya_i - майстор
чет мар 02, 2023 2:20 pmchapara написа:
И като повдигне нивото??
С две дъгички ще го докара новото ниво.
Не че е лошо да смени и тръбата,
Ама много много не му се кърти...
Колко много? Едва ли повече от 50 см. :-D
chapara - майстор
Ще хвърли марИали и труд за поне 1000лв. в/у сифон с неясно бъдеще. Не го разбирам това :?
StoyanDimitrovST - напреднал
Много ви благодаря за отговорите. Знам че това не е ок да го правя така, но питам защото това ще е просто ревизионен сифон. Без вода. Има пералня, която има тръба където влиза мръсния канал. Сифона е само в случай, че нещо стане. Не ми се къртеше и затова я мисля тая глупост. Смятах че ако го нанижа отгоре и го изолирам добре ще стане работата. А и после ще сложа плочки на пода и можеше и да стане пак.😄
chapara - майстор
То не че нещата се променят, но можеше да споделиш някои подробности. Че ще получиш сух, смръдлив сифон. Търси поне сифон с клапа!

Какви хора сте, не желаете да обяснявате :?
StoyanDimitrovST - напреднал
чет мар 02, 2023 8:32 pmchapara написа:
То не че нещата се променят, но можеше да споделиш някои подробности. Че ще получиш сух, смръдлив сифон. Търси поне сифон с клапа!

Какви хора сте, не желаете да обяснявате :?

Прав си. Не обясних добре наистина. Ще взема сифон с клапа и ако все пак имаше как да уплътня новия сифон към стария с някакво лепило или нещо такова щеше да е по добре за да не къртя. Но ще помисля в крайна сметка.
chapara - майстор
Кърти, кърти, то за тоя сифон ще е един път в живота, но ще спиш спокойно!
  • 1
  • 2

Тема "Сифон в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: