Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
DominatorX - напреднал
Здравейте,
Моля за съвет какво е по-доброто решение откъм надеждност в случая за монтаж на хоризонтален бойлер на стена тухла единица с полезен размер само на тухлата без мазилката - 15 см.

Дали варианта химически дюбел (или с анкери и планки излизащи от другия край на стената - понеже вратата на банята се пада в коридора и позволява разпробиване. ) би било надеждно решение - бойлера е 80литров и тежи 34 - реално около 130кг да речем трябва да се подсигури надеждна товароносимост.

Естествено сега събирам мнения за да съм подготвен какъв е най-добрия вариант когато майсторите започнат проекта.

Благодаря предварително!
zz_stefanov - майстор
Аз бих се запасил с планки при тази дебелина.
Едната ми кука влезе здраво в тухла, другата попадна на огромна фуга и тя е с планка. Къщата е зидана с кал и стените са дебели.
В апартамента съм на планки заради подобна тънка стеничка.
DominatorX - напреднал
нед мар 05, 2023 3:26 pmzz_stefanov написа:
Аз бих се запасил с планки при тази дебелина.
Едната ми кука влезе здраво в тухла, другата попадна на огромна фуга и тя е с планка. Къщата е зидана с кал и стените са дебели.
В апартамента съм на планки заради подобна тънка стеничка.
Не съм много наясно, но ако правилно съм разбрал отделно от пробиване на стената и слагане от другия край законтрящи планки,
на мястото където ще се монтира бойлера да се сложи такава планка като от линка https://tedan.bg/images/2/be690a0628917 ... 1-3434.jpg

Или греша, извинявам се но наистина искам да съм подготвен за вариантите, просто не ги разбирам много нещата.
zz_stefanov - майстор
Прекарване на шпилка през цялата стена и от другата страна планка с гайка, може и заварка. Става и с широка шайба. Планки и гайки може да има и от двете страни. Решаваш го на место.
DominatorX - напреднал
нед мар 05, 2023 3:43 pmzz_stefanov написа:
Прекарване на шпилка през цялата стена и от другата страна планка с гайка, може и заварка. Става и с широка шайба. Планки и гайки може да има и от двете страни. Решаваш го на место.
Мерси, това ми беше достатъчно като информация.
Благодаря!
Поздрави!

Тема "Крепежи за бойлер - стена 15см тухла единица?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: