• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
zz_stefanov - майстор
Дупчил съм с това от първия пост, но само фаянс. Мисля че ще свърши работа за теракот.
Въртял съм го с винтоверт и търпение.

При работа с цилиндрични корони върху такива гладки материали препоръчвам първо на ръка да се очертае отвора с инструмента. Така се намалява вероятността от приплъзване на инструмента и надраскване на плочката извън отвора.
Svetoslavoff1 - майстор
вт мар 07, 2023 7:41 pmzz_stefanov написа:
...
При работа с цилиндрични корони върху такива гладки материали препоръчвам първо на ръка да се очертае отвора с инструмента. Така се намалява вероятността от приплъзване на инструмента и надраскване на плочката извън отвора.
Днес минах през няколко магазина да видя какво се предлага. Има и цилиндрични с водещо свредло. Предполагам с тях се избягва споменатото от теб приплъзване. Бяха на Райдър, което не ме въодушеви особено, може и да греша. Имам още няколко дена за размисъл, плочките ще дойдат следващата седмица.
Миташки, тази за ъглошлайф комплект ли е с гайка, струва ми се, че оригиналната е с по-голям диаметър от отвора на боркороната. Не можаха да видя на живо, затова питам.
Mitashki_MM - специалист
С тези корони дето Ал е постнал можеш да продупчиш само фаянс и теракот. Гранитогреса е много по-твърд материал и няма да му направиш почти нищо с тях - половин час ще вдигаш гюрултия като за световно, ще похабиш короната и надали ще стигнеш и до средата на първата плочка.
Боркороните за ъглошлайф не им трябва гайка - завиваш ги на ръка на шпиндела - той после се върти в обратната посока и при работа сами се дозатягат.
B0bi - специалист
Ще кажа и за един нруг начин като не убеждавам никого да го прави така. От задната страна с флексчето се прави кратерче до появяването на дупчица. След това отпред се дооформя с леки почуквания с ъгълчето на тесла. Може и с бор-корона, като ще бъде значително по-лесно, поради по-малкото материал за пробиване.
Ако ще го пробва някой без опит, може да го направи първо тренировъчно на някое отпадъчно парче.
Svetoslavoff1 - майстор
Благодаря на всички, споделили мнения и препоръки!
Приключих с плочките. Взех боркороната, препоръчана от уважаемия съфорумец Миташки. Като за лаик ми отне малко повече време, но всичко стана много добре. Тази боркорона я дават за сухо пробиване, но за да не се дига пушилка периодично мокрех. Малките неточности в местата на отворите коригирах с леко фрезоване където се налагаше.
  • 1
  • 2

Тема "Боркорона за гранитогрес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: