Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
StoyanDimitrovST - напреднал
Здравейте, бихте ли препоръчали някоя евтина вендуза, която да върши добра работа за гранитогрес 30 на 60. Не съм професионлист и не ми се дават много пари за вендуза. :) надявам се ще ме разберете
chapara - майстор
Личното ми мнение е че за този размер не ти е необходима! За плочи над 60/60 може би.
StoyanDimitrovST - напреднал
ср мар 08, 2023 11:36 pmchapara написа:
Личното ми мнение е че за този размер не ти е необходима! За плочи над 60/60 може би.
В крайна сметка и аз така смятам и затова и не искам да купувам но все пак ако ми се наложи събирах мнения :)
miroki - майстор
Едно допълнително питане от мен.
Мастара закрепен с гипс, дали ще издържи подобни плочки (един ред само) или трябва допълнително закрепване.
И лепи ли се добре на хидроизолация? И маха ли се лесно без поражение на хидроизолацията после?
До сега малки плочки съм слагал и все намирам с какво да подпра. Сега се колебая да закрепя ли с винтове за стената или гипса е достатъчен.
chapara - майстор
Залепено с гипс не е лош вариант, по добър от колкото с винтове. Варианти колкото искаш. :cool:
miroki - майстор
За гипскартона го хванах с винтове, за мазилката с гипс и първо по две плочки от същите, под лек наклон да се съберат под мастара.
Ще видим как ще е. С лазерния се вижда ивицата и на ръбчето на мастара и на стената. Би трябвало да е точно.
Мерси.
:)
chapara - майстор
съб мар 11, 2023 10:18 ammiroki написа:
За гипскартона го хванах с винтове, за мазилката с гипс и първо по две плочки от същите, под лек наклон да се съберат под мастара.
Ще видим как ще е. С лазерния се вижда ивицата и на ръбчето на мастара и на стената. Би трябвало да е точно.
Мерси.
:)
Проверявай периодично да не мръднат от товара!

Тема "Вендуза за плочки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: