Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
chapara - майстор
Ако наистина стената е 12 см. Ще я прережете в преносен смисъл по хоризонтала и.....
По добре, не че е най добре, минете по пода и ги вдигнете по вертикал тръбите, товара на зида ще е по добре пренесен.
Към торбалан: Хидроизолацията никой не я коментира, вече си е задължителна. Но ако има теч зад картона и е по обилен, а и невидим, знаеш ли къде ще се озове картона барабар с плочките? Сещаш се😎😁, а аз съм го виждал.
Lutchezar - майстор
Можеш да сложиш външно тръби. Дори медни или от неръждавейка. Само да не пада температурата под 0. Леко индустриален стил, ама не чак толкова брутално. Така може тръбите да вървят високо близо до тавана и да слизат към батериите и тоалетната.

Прикачен файл

images (50).jpeg
images (50).jpeg (5.28 KиБ) Видяна 854 пъти

Прикачен файл

083bc72a036c9959ecb19e16bc82a571.jpg
083bc72a036c9959ecb19e16bc82a571.jpg (109.76 KиБ) Видяна 854 пъти

Прикачен файл

Chris_George_1_1024x1024.jpg
brick - специалист
Lutchezar написа:
Леко индустриален стил, ама не чак толкова брутално.
Смесителя на ваната е покъртителен с този запоен чучур... Както и превключването душ/слушалка над него :prayer:

Към автора - има вариант тръбите да минават долу в подовата замазка покрай самата стена и от тях нагоре се пускат вертикални отклонения за смесители, WC и пр. Така се дълбаят само вертикални канали и почти не се отслабва стената. Повече играчка е, но това е правилният начин да се вкопава в тънка стена.
zz_stefanov - майстор
Аз бих го направил така: стабилизиране на стената с около 0,5 см флексово лепило и мрежа, внимателно изкъртване/рязане на леглата за тръбите. Тръбите обаче без изолация. След плочките няма да мръдне.
MamaMy - майстор
Аз бих иззидал втора стена с тухла единичка залепена за първата. Хем ще повиши здравината на стената, хем ще има носимост и за бойлер или стенна тоалетна чиния.Във всички случаи бих избягал от итонга или гипс картона в банята. И с двете съм у нас и споменавам майстора който ме нави всеки ден. Аз бях още зелен, а той даде гаранция, че проблеми няма да има. Да де, но сега аз живея и се мъча с простотиите му. :|
chapara - майстор
Последните три мнения, четете ли цялата тема или умишлено преписвате :? :shock:

Не че ми пука, но не е прятно :roll:
MamaMy - майстор
Кое не съм прочел в темата? Отписвате тухлите, че не ставали. Ми хайде пробвайте рингови тухли и ми кажете след колко време се разпадат във вода? На времето дядо ми беше наредил пода на конюшнята с такива и устискаха до последно на всички вредни въздействия. От урината на животните до подковите и всекидневното миене. Ако ти се струва, че има някъде писано по темата дай линк. Аз не видях.
zz_stefanov - майстор
Ми чел съм я цялата. 12-13 см стена няма да паднат от вкопаване на ф20.
Вярно е, че автора не е казал дали по цялата дължина са тръбите и с какво ще товари стената.
Укрепена с мрежа и лепило, тая стеничка не можете да я съборите.
chapara - майстор
нед мар 12, 2023 5:31 pmMamaMy написа:
Кое не съм прочел в темата? Отписвате тухлите, че не ставали. Ми хайде пробвайте рингови тухли и ми кажете след колко време се разпадат във вода? На времето дядо ми беше наредил пода на конюшнята с такива и устискаха до последно на всички вредни въздействия. От урината на животните до подковите и всекидневното миене. Ако ти се струва, че има някъде писано по темата дай линк. Аз не видях.
Аз отричам итонга и картона!!! Не тухлите!!!
chapara - майстор
нед мар 12, 2023 11:15 amzz_stefanov написа:
Аз бих го направил така: стабилизиране на стената с около 0,5 см флексово лепило и мрежа, внимателно изкъртване/рязане на леглата за тръбите. Тръбите обаче без изолация. След плочките няма да мръдне.
Написал съм:
И истинския начин е измазване на стената с вароциментов р-р, хем ще се укрепи(може да се сложи и метална мрежа) стената. А после и няма да питаш здрава ли е стената за бойлер

Тема "Скриване на тръби в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: