Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Здравейте,
Ще правя ремонт в нова баня, но се оказа че тръбите са пуснати без да се вкопават и не знам какво да ги правя. Стената е тухлена, но много тънка (12см). Моля, за съвети. Качвам и снимки.[
torbalan - Дървен философ
Сещам се за два варианта.
Единия куфар от гипсокартон, а втория - стеничка от гипсокартон.
съб мар 11, 2023 7:23 amtorbalan написа:
Сещам се за два варианта.
Единия куфар от гипсокартон, а втория - стеничка от гипсокартон.
Здравейте,
Благодаря за отговора. Гипсокартона е вариант и според вас ли е прекалено тънка стената за вкопаване? Те минават хоризонтално през две от стените на банята.
torbalan - Дървен философ
Не знам. Не му разбирам.
chapara - майстор
И истинския начин е измазване на стената с вароциментов р-р, хем ще се укрепи(може да се сложи и метална мрежа) стената. А после и няма да питаш здрава ли е стената за бойлер😎
brick - специалист
пет мар 10, 2023 10:58 pmPetrov_SV написа:
Ще правя ремонт в нова баня, но се оказа че тръбите са пуснати без да се вкопават и не знам какво да ги правя. Стената е тухлена, но много тънка (12см).
Petrov_SV написа:
Гипсокартона е вариант и според вас ли е прекалено тънка стената за вкопаване? Те минават хоризонтално през две от стените на банята.
Правилно не са вкопани, щом минават хорисонтално и стеничката е тънка.
Като вариант, може да изидате долепено 5 см газобетон, който ще скрие тръбите и ще бъде основа за плочките после.
Но с гипсокартон е най-лесното и бързо за начинаещ.
chapara - майстор
Гипскартона и газобетона не са от най подходящите матеряли за мокро помещение и облицовани с фаянс. Единствено за куфари по структура и щрангове предвид лесно премахване в случай на ревизиране и отстраняване на повреди. Но тези куфари на 98% не са в зоната на обилно мокрене.
torbalan - Дървен философ
съб мар 11, 2023 10:22 amchapara написа:
Гипскартона и газобетона не са от най подходящите матеряли за мокро помещение ...
То и тухлата не е подходяща за мокро помещение. За това има хидроизолации.

В къщи имам 3 бани. В едната плочките са лепени върху вароциментова замазка и тухли, в другите две върху гипсокартон за влажни помещения.
Естествено и в трите бани има хидроизолация.
Благодаря за отговорите! Майстора препоръчва все пак внимателно да бъдат вкопани от водопроводчик за да не се налага слагане на гипсокартон.
Lutchezar - майстор
Пусни едни снимки де! Има теми за пускане на снимки достатъчно във форума, ако случайно не ти се получава.
И тези тухли 12см, какви са?

Тема "Скриване на тръби в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: