Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
chapara - майстор

Към автора - има вариант тръбите да минават долу в подовата замазка покрай самата стена и от тях нагоре се пускат вертикални отклонения за смесители, WC и пр. Така се дълбаят само вертикални канали и почти не се отслабва стената. Повече играчка е, но това е правилният начин да се вкопава в тънка стена.
Написал съм:
Ако наистина стената е 12 см. Ще я прережете в преносен смисъл по хоризонтала и.....
По добре, не че е най добре, минете по пода и ги вдигнете по вертикал тръбите, товара на зида ще е по добре пренесен.
Към торбалан: Хидроизолацията никой не я коментира, вече си е задължителна. Но ако има теч зад картона и е по обилен, а и невидим, знаеш ли къде ще се озове картона барабар с плочките? Сещаш се😎😁, а аз съм го виждал.
brick - специалист
chapara написа:
Последните три мнения, четете ли цялата тема или умишлено преписвате :? :shock:
Не че ми пука, но не е прятно :roll:
Извинявай, пропуснал съм предния ти постинг, бях се загледал по снимките.
А че сме посъветвали едно и също - то е защото правилният начин за вкопаване е един и е известен отдавна.
chapara - майстор
пон мар 13, 2023 8:06 ambrick написа:
chapara написа:
Последните три мнения, четете ли цялата тема или умишлено преписвате :? :shock:
Не че ми пука, но не е прятно :roll:
Извинявай, пропуснал съм предния ти постинг, бях се загледал по снимките.
А че сме посъветвали едно и също - то е защото правилният начин за вкопаване е един и е известен отдавна.
👍
torbalan - Дървен философ
нед мар 12, 2023 6:07 pmchapara написа:
...
Към торбалан: Хидроизолацията никой не я коментира, вече си е задължителна. Но ако има теч зад картона и е по обилен, а и невидим, знаеш ли къде ще се озове картона барабар с плочките? Сещаш се😎😁, а аз съм го виждал.
За да има теч - трябва да има причина. При мен единия етаж на къщата е изцяло от гипсокартон и тръбите са зад него. Няма начин.
А където и да са тръбите, ако има теч - все ще е гадно.
kozl - майстор
И доде редо на поредния драскач - писател :weedman:

Два тира тули отидоа зян след като ги навяле дъждо. И сума беля в сградата оти бехме почнали зидариите с тези тухли.
От тухла до тухла разлика има :?
Но гипсокартон + вода = лайна.
Газобетона пие вода и като съхне се цепи. Ако е навън и се намокри страда от замръзване, размръзване и стаа на каша.
Ако е вътре и се намокри - разпада ли се :?
Споделете опит. Аз вътре махах подложен под вана, влажен но със запазен обем. Са дали такъв ще държи залепени плочки :?
Имам оставени в строителството доста куфари около щрангове от газобетон, но нямам обратна информация за паднали такива. За гипсокартон обаче имам и собствен опит при теч от водопровода и срив на куфара.

При майка ми стана теч от канала и плочките на куфара цъфнаха. Куфара е от вароциментова мазилка с чоп, мазана в-у мрежова армировка ф6 15/15 см + рабицова мрежа. И пак проблем.

Е оно тухли единички може да се зидат с лепило за плочки и на тънката страна 6 см.
Вместо ГК има аквапанел и неръждаеми профили, ма цената цепи :x

И все пак като се спука тръба требе да се кърти. Са дали ще се кърти ГК или аквапанел :shock:

Та живото е низ от компромиси....... :roll:
Последна промяна от kozl на вт мар 14, 2023 2:45 pm, променено общо 1 път.
Lutchezar - майстор
нед мар 12, 2023 9:32 ambrick написа:
Смесителя на ваната е покъртителен с този запоен чучур... Както и превключването душ/слушалка над него :prayer:
Отвратителни извращения има на снимките, но ги пуснах само заради идеята, иначе и през ум не би ми минало, особено че явно пак са на мода единичните кранове вместо смесители. Но не можах да намеря на бързо търсене нормални снимки.

Автора май се покри. Ново строителство, не е ясно от какво е тази стена, според мен се опитва да прави от мокро помещение баня, иначе няма как в новото строителство да не му оставят правилно положени тръби.
вт мар 14, 2023 10:00 amLutchezar написа:
нед мар 12, 2023 9:32 ambrick написа:
Смесителя на ваната е покъртителен с този запоен чучур... Както и превключването душ/слушалка над него :prayer:
Отвратителни извращения има на снимките, но ги пуснах само заради идеята, иначе и през ум не би ми минало, особено че явно пак са на мода единичните кранове вместо смесители. Но не можах да намеря на бързо търсене нормални снимки.

Автора май се покри. Ново строителство, не е ясно от какво е тази стена, според мен се опитва да прави от мокро помещение баня, иначе няма как в новото строителство да не му оставят правилно положени тръби.
Благодаря на всички за отговорите!
Стената е тухла четворка със замазка. Тръбите идват от коридора, където е предвидено котле и преминават външно хоризонтално през цялата баня.
chapara - майстор
Това е някаква времянка за изпробване на системата вероятно :?
Lutchezar - майстор
ср мар 15, 2023 10:56 pmPetrov_SV написа:
Благодаря на всички за отговорите!
Стената е тухла четворка със замазка. Тръбите идват от коридора, където е предвидено котле и преминават външно хоризонтално през цялата баня.
На каква височина са тези тръби?
Снимай ги най-накрая или направи някакъв чертеж.
Има ли смесители монтирани някъде по тях?

Тема "Скриване на тръби в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: