• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Chefo77 - майстор
Банда, това е смесителят, който използвам за интимния душ в основната тоалетна. Най-обикновен за кухня, монтиран странично на шкафа и чиито чучур съм заместил с шлаух за слушалка, който пък окончава с накрайник за интимен душ. Елементарно, евтино и ръчно сглобено, взема вода от тройници, от които се захранва и смесителя на шкафа. :D
Стои затворен, отваря се само когато ще се използва душа, за да не стои накрайника под напрежение (да не капе). Вижда се, че не е в първа младост - на 5 години е - а беше и някакви 15 лева.
От няколко дни ми прави впечатление, че когато го отворя, иззад ръкохватката изтича вода. Предполагам има някакво уплътнение, което е дало фира. Не съм забелязал да капе, когато е в затворено положение.
Питанката е - дали наистина е уплътнение, и има ли смисъл (и начин) да го разглобявам - или да сменям с нов смесител. На този етап не ме притеснява това, че събира вода и капе, а да не стане някоя авария докато ме няма и да текне вода.
Благодаря :)


Прикачен файл:
IMG-a72a25b4cb4ca2f970ce5cb41620f189-V.jpg
timo1 - специалист
съб мар 11, 2023 6:59 pmChefo77 написа:
Банда, това е смесителят, който използвам за интимния душ в основната тоалетна. Най-обикновен за кухня, монтиран странично на шкафа и чиито чучур съм заместил с шлаух за слушалка, който пък окончава с накрайник за интимен душ. Елементарно, евтино и ръчно сглобено, взема вода от тройници, от които се захранва и смесителя на шкафа. :D
Стои затворен, отваря се само когато ще се използва душа, за да не стои накрайника под напрежение (да не капе). Вижда се, че не е в първа младост - на 5 години е - а беше и някакви 15 лева.
От няколко дни ми прави впечатление, че когато го отворя, иззад ръкохватката изтича вода. Предполагам има някакво уплътнение, което е дало фира. Не съм забелязал да капе, когато е в затворено положение.
Питанката е - дали наистина е уплътнение, и има ли смисъл (и начин) да го разглобявам - или да сменям с нов смесител. На този етап не ме притеснява това, че събира вода и капе, а да не стане някоя авария докато ме няма и да текне вода.
Благодаря :)

Главата се е скапала,свали я и с нея в магазина 3-4лв. е.
Chefo77 - майстор
Да де, ама как се сваля тази глава ... :sad:
zz_stefanov - майстор
Сваля се дръжката, предполагам е стегната към лоста със скрит зад двуцветна капачка винт. При теб това е от долната страна. По често е вътрешен шестограм.
Махаш декоративния пръстен, той може да е на резба или само нахлузен.
След това трябва да се види голяма пластмасова или метална гривна/гайка която притиска главата.
Последна промяна от zz_stefanov на съб мар 11, 2023 8:28 pm, променено общо 1 път.
iliya_i - майстор
съб мар 11, 2023 7:42 pmChefo77 написа:
Да де, ама как се сваля тази глава ... :sad:
Тук е много лесно, явно предварително е почистил предварително :)


Общо взето, така:
Chefo77 - майстор
Така де, смених го.
Смесителя :D
И стария го разглобих, взех глава (ще я сменя), ще го почистя - и ще си имам резерва. Не че ще го използвам, но да си имам :D

Edit: Да си имам е добра идея, но само ако резбата на корпуса не е без канали, нали :D :D
Lutchezar - майстор
За да стигне теча до резбата, значи уплътнението не е наред или металът около него и не уплътнява. Резбата само осигурява затягането.
Chefo77 - майстор
Няма никакви уплътнения там. Отгоре надолу - ръкохватката, гривната, гайката, главата, корпуса. Корпусът е от пластмаса и резбата ѝ се е изронила, което явно е довело до отместване на гайката - и нарушаване на притискането на главата към корпуса. Но за тези пари толкова, не съм очаквал да изкара почти 6 години редовна употреба :)
Lutchezar - майстор
Прав си. Неподготвен се изказах.
Такава глава пукнах от редовно ползване с вода на 90 градуса. Но пак изкара повече от месец.
Chefo77 - майстор
Няма да се учудя, ако има модел с някакви уплътнения, но поне на моя нямаше такива :)
  • 1
  • 2

Тема "Смяна уплътнение на смесител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: