• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
pipilica - майстор
Значи налага се да направя ремонт на една панелна баня, в момента е с блажна боя и колко слоя има отдолу идея си нямам. Правих допитване до няколко майстора, колко са добри не знам но ми оферираха "добри цени" от 4000 до 8000 само за труд, имало било инфлация та за това имало "леко" поскъпване, ся не коментирам цени дали са високи или нормални за момента, толкова пари за труд не мога да отделя.
Мисля аз ще си правя ремонта и не ми се маха тая боя мисля да сложа зелен картон на конструкция и отгоре плочките, банята е голяма и няма да се стесни много с по 4 санта на стена. Та какво ви е мнението за тая система, тавана също ще го направя окачен.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Става. Успех!
joro_kem - специалист
пет мар 17, 2023 1:13 ampipilica написа:
...Мисля аз ще си правя ремонта и не ми се маха тая боя мисля да сложа зелен картон на конструкция и отгоре плочките, банята е голяма и няма да се стесни много с по 4 санта на стена...
тъкмо ще можеш да подмениш и тръбите без къртене на стените, а върху картона ще ти е по-лесно да слагаш плочките. не забравяй да сложиш и хидроизолационна лента на всички ъгли и снадки. успех с ремонта!
chapara - майстор
То, ти си взел всички решения, с какво да ти помогнем? Или да ги одобрим?
Аз лично не бих го направил така, но.....
Lutchezar - майстор
Минусът е че при наводнение отгоре ще разбереш чак като наводниш долните.
В панелите понякога банята е монолитно кубче с канали през които минават тръбите. И се сменят лесно. Боя се сваля с висока температура. Мен ако питаш го прави както трябва. Ако не ти пука или те мързи, защо въобще ще правиш нещо което може да стане по-лесно, но после може да имаш повече ядове?
chapara - майстор
пет мар 17, 2023 5:53 pmLutchezar написа:
Минусът е че при наводнение отгоре ще разбереш чак като наводниш долните.
В панелите понякога банята е монолитно кубче с канали през които минават тръбите. И се сменят лесно. Боя се сваля с висока температура. Мен ако питаш го прави както трябва. Ако не ти пука или те мързи, защо въобще ще правиш нещо което може да стане по-лесно, но после може да имаш повече ядове?
+1

[youtube][/youtube]
pipilica - майстор
пет мар 17, 2023 9:51 amchapara написа:
То, ти си взел всички решения, с какво да ти помогнем? Или да ги одобрим?
Аз лично не бих го направил така, но.....
Ми не съм взел решение все още, тва с картона го измислих като по-лесно решение.
И да мисля че тая баня е от клетките които ги редят една върху друга, но трябва да разбия стената между банята и кухнята за съм сигурен.
Lutchezar - майстор
На клетките няма допълнителна стена към кухнята. Ползват стената на клетката. Че то с вижда с просто око дали е отлята клетка, няма вътрешни прави ъгли по вертикалите например, удебелено е там.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет мар 17, 2023 6:26 amn_a написа:
Става. Успех!
Моля за извинение. Имам нереална, романтрична представа за панелка. Току-що ме светнаха, че в панелка няма как, тече си между етажите....
pipilica - майстор
пет мар 17, 2023 9:58 pmLutchezar написа:
На клетките няма допълнителна стена към кухнята. Ползват стената на клетката. Че то с вижда с просто око дали е отлята клетка, няма вътрешни прави ъгли по вертикалите например, удебелено е там.
Има на някои, преди две години ремонтирах друга панелна баня и имаше две стени, на банята беше 5 санта след това имаше към 4-6 празно и стената на кухнята към 10-12 санта. Преди време оправях една стена и таван в стаята до банята, пак панел, и като разчовърках фугата между тавана и стената се отвори дупка в която можеш да си пъхнеш ръката между пода на горната баня и тавана на долната, теча е бил от сифона на горната и по тавана на долната та в стаята. Ся тука не съм разбивал нищо все още и не знам как е направено. Но като си спомня как махах боята на тая преди две години, то беше стъргане, мазане с препарати, пърлене и пак стъргане, не искам да си го причинявам пак.
  • 1
  • 2

Тема "Съвет за ремонт на баня." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: