• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Lutchezar - майстор
От една страна е гадна работа. От друга страна, ако си е твое трябва да се направи както трябва. Аз когато не мога да направя нещо го отлагам за момента когато мога. Но всеки сам си избира кое как да прави.
chapara - майстор
За теб се постарах да кача видеоклип, а ти не си го и погледнал. Уф, чукча😲
Lutchezar - майстор
съб мар 18, 2023 12:35 amchapara написа:
За теб се постарах да кача видеоклип, а ти не си го и погледнал. Уф, чукча😲
Жестоко между другото. Ще ти бръмне малко главата и на съседите също, но е добро!
pipilica - майстор
съб мар 18, 2023 12:35 amchapara написа:
За теб се постарах да кача видеоклип, а ти не си го и погледнал. Уф, чукча😲
Е що така мислиш. Тва колко дрелки да купя с тая производителност на чистене. Ще видя с една лопатка за къртача дали няма да стане по-добре, на предната под боята имаше нещо като шпакловка.
Оф за мен си е и май ще чака месец два, че ся ама хич не ми се маха боя, бе хич ли няма начин да сложа тоя картон за два дена и после плочките.
MamaMy - майстор
Това с картона го правят майсторите когато ги мързи. Аз лично за мен си повече не бих си го позволил. Най-малко се получава конденз на гърба на картона и един гаден черен мухъл който няма как да премахнеш. Един приятел с подобна обшивка е пробил дупки в основата към външна стена и от кухината нагоре към тавана. Всяка година му давам по един компютърен вентилатор и той го монтира горе да тегли. Долу е сложил ситна мрежа против мишки. Твърди, че като изгори вентилатора, ако до седмица не го смени почва да мирише на мухъл в цялата къща.
Аз нямам подобна вентилация, но нямам и обоняние. Сигурен съм, че отзад е почерняло.
zz_stefanov - майстор
пет мар 17, 2023 1:13 ampipilica написа:
.......мисля да сложа зелен картон на конструкция и отгоре плочките, банята е голяма и няма да се стесни много с по 4 санта на стена. Та какво ви е мнението за тая система, тавана също ще го направя окачен.
Колко ще да ти е голяма банята, ще откриеш че тези 8-10 санта по всяко направление са много. Отделно зеления картон трябва да е два ката.
Блажната боя си е била винаги гадория, но по добре я махни.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб мар 18, 2023 1:16 ampipilica написа:

Оф за мен си е и май ще чака месец два, че ся ама хич не ми се маха боя, бе хич ли няма начин да сложа тоя картон за два дена и после плочките.
Мисли по-широко, нищо, че панелка... душкабина? стъкло? рисувани стени? винил?
Реално, ако не опикавате пода ... се мокри само зоната на душа...
Май по света баните са красиви помещение с "мокра" зоничка около душа
chapara - майстор
съб мар 18, 2023 2:36 amMamaMy написа:
Това с картона го правят майсторите когато ги мързи. Аз лично за мен си повече не бих си го позволил. Най-малко се получава конденз на гърба на картона и един гаден черен мухъл който няма как да премахнеш. Един приятел с подобна обшивка е пробил дупки в основата към външна стена и от кухината нагоре към тавана. Всяка година му давам по един компютърен вентилатор и той го монтира горе да тегли. Долу е сложил ситна мрежа против мишки. Твърди, че като изгори вентилатора, ако до седмица не го смени почва да мирише на мухъл в цялата къща.
Аз нямам подобна вентилация, но нямам и обоняние. Сигурен съм, че отзад е почерняло.
Това е брутално!! Как се живее в такова жилище😲

pipilica, защо мислиш за,,дрелки"? Мисли за 125 мм.ъглошлайф с променящи се обороти или перфоратор за сваляне на боята. Топъл въздух-НЕ, много енергоемко да изпечеш панела. С диамантена фреза-силикоза. С веригата, малко прах и опасни отлюпки за очите (очила!) и най-голяма производителност.
А, пропуснах, с перфоратор-комшии без пломби в устата😁😁😁😁😁
krasi92 - майстор
За пистолета с горещ въздух е голяма играчка и бавна работа. Газова горелка решава уравнението много бързо но си трябва добра вентилация и противогаз
chapara - майстор
нед мар 19, 2023 7:52 amkrasi92 написа:
За пистолета с горещ въздух е голяма играчка и бавна работа. Газова горелка решава уравнението много бързо но си трябва добра вентилация и противогаз
Не е много добра идея. С нагряване боята изпуска мазнини които попиват в бетона и се нарушава адхезията на последващи матеряли, да не говорим ако се получат сажди от прегряване.
По добро от механичното премахване няма! Дори и химията не е добър вариант.
  • 1
  • 2

Тема "Съвет за ремонт на баня." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: