Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
ORI0N - помощник
Здраейте съфорумци!
Най-накрая се реших да сменя вграденият смесител на душа (марка Palazani) с нов термостатен на Grohe Rapido с панел Grohe Smartcontrol, с два превключателя - за душ пита и слушалка. Ще трябва да сваля поне една-две плочи за да разкрия старият смесител. Търся съвет от хора , които са монтирали такива или подобни: Как да го подвържа към ППР тръбите? Да използвам директни ППР преходи с външна резба, с които в момента е стария смесител или да използвам разглобяем ППР холендър? При ворият вариант ще мога да го разглобявам ако се наложи, но не знам дали е сигурна връзката. Също така може да ми помогнете, като ми дадете съвет за вариант на новата схема на свързване. :?

Прикачен файл

20170618_091645[18].jpg
Стара схема
20170618_091645[18].jpg (91.34 KиБ) Видяна 1633 пъти

Прикачен файл

20170624_150932[17].jpg

Прикачен файл

изводи.jpg
изводи
изводи.jpg (31.44 KиБ) Видяна 1633 пъти

Прикачен файл

нов смесител.jpg нов смесител
yanko78 - специалист
Защо да си усложняваш живота с холендър, ако се скапе, така или иначе, пак ще къртиш.
ORI0N - помощник
пет мар 24, 2023 6:11 pmyanko78 написа:
Защо да си усложняваш живота с холендър, ако се скапе, така или иначе, пак ще къртиш.
С холендри следващия път, като отварям няма да режа тръби и после да лепя ППР си мисля.
chapara - майстор
пон мар 27, 2023 4:08 pmORI0N написа:
пет мар 24, 2023 6:11 pmyanko78 написа:
Защо да си усложняваш живота с холендър, ако се скапе, така или иначе, пак ще къртиш.
С холендри следващия път, като отварям няма да режа тръби и после да лепя ППР си мисля.
Без холендри, сега подвързваш само кутията, а карантията може да си я сменяш н-броя/пъти.
Схема производителя ти е дал.
ORI0N - помощник
Без холендри, сега подвързваш само кутията, а карантията може да си я сменяш н-броя/пъти.
Схема производителя ти е дал.
[/quote]

chapara, имаш предвид да използвам ппр преходи с външна резба, монтирам ги към основния модул , а вече карантията ( тръбите) мога да си сменям н-брой пъти?
Нужно ми е някой да ми каже от снимката кое как да го изрежа и завъртя за да го закача към дадения извод на основното тяло или това ще стане ясно, след като отворя плочките.
yanko78 - специалист
Ами абсолютно, Чапара ти е казал, че имаш схема на вързване от производителя. Като изкъртиш и оголиш тръбите, ще ти се подредят.
Не претендирам за компетентност, но страшна плетеница ми се вижда в първата снимка. Аз бих изрязъл всичко до където е възможно настрани и би си направил на ново разводките до новия смесител.
chapara - майстор
yanko78 ти е казал как за разводката.
Карантията е това вътре в кутията, механизъма. За него няма да къртиш вече!
ORI0N - помощник
пон мар 27, 2023 10:39 pmyanko78 написа:
Ами абсолютно, Чапара ти е казал, че имаш схема на вързване от производителя. Като изкъртиш и оголиш тръбите, ще ти се подредят.
Не претендирам за компетентност, но страшна плетеница ми се вижда в първата снимка. Аз бих изрязъл всичко до където е възможно настрани и би си направил на ново разводките до новия смесител.
Плетеница е заради стария смесител, т.к. изводите му бяха странични и не съвпадат с топлата и студената и трябваше да се въртят. Благодаря за съветите!
ORI0N - помощник
Здравейте,
Готов е новият смесител. Вече е доволно цялото семейство. Използвах преходи с външна резба , а не преходи с холендри.
За капак на цялата работа се прецака възвратния клапан( счупена пружинка и разни пластмаси ) на бойлера точно, като прибрах всички инструменти. Някой може ли да препоръча изпробвана марка?

Прикачен файл

1.jpg

Прикачен файл

2.jpg

Тема "подмяна на вграден смесител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: