• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Chefo77 - майстор
съб апр 15, 2023 11:30 pmB0bi написа:
5 минути - нищо време. Направи един клип как за това време свършваш работата по четирите плочки перфектно и ще ти сваля шапка. Иначе всички сте само дрънкачи.
Постналият темата да каже какъв точно е гранитогреса му, та демонстрацията да е реално с такъв.
:lol: :lol: :lol:
MamaMy - майстор
съб апр 15, 2023 11:30 pmB0bi написа:
5 минути - нищо време. Направи един клип как за това време свършваш работата по четирите плочки перфектно и ще ти сваля шапка. Иначе всички сте само дрънкачи.
Постналият темата да каже какъв точно е гранитогреса му, та демонстрацията да е реално с такъв.
Защо трябва да те ограмотява тебе и да показва неща от кухнята на занаята? Мислиш, че си много хитър? Едва ли точно jekasus чака ти да му сваляш шапка. Много си зле. Ще ти се наложи да почиракуваш малко или да си платиш за професионално обучение. В противен случай следващата тема ще е за твоя монтаж на сифон. :-D :wink:
B0bi - специалист
Защо е всъщност този форум изобщо? За хвалене и за хейт? Щото друго почти не виждам.
И как стигнахте до извода, че нищо не разбирам от плочкаджийство? От това, че не съм се хвалил тук от преди много години ли? Ми те работещите това, са стотици, може би хиляди. Из между тях със сигурност има и по-големи от представящите се двама-трима за много големи в този сайт. Ма на - не пишат и не се хвалят тук.
Уважавам професионалистите във всички области. Уважавам старателните, всеотдайни и знаещи работяги.
Няма как да уважавам самохвалковци с отвратителен език, пишещи често направо неразбираемо. Пишещи основно всякакви общи приказки, под претекст, че знанията им са ноу-хау и ако ги споделят ще останат без хляб. Струвамисе, че тозифорум не е за такива страхливци. Напротив - идеята му е за обмяна на опит. Или съм в грешка?

voxbg, вземи първо та го фугирай. Почти нищо не ти коства. Виж как ще изглежда и тогава кърти тотално. Ако трябва намери (помоли) някой профи да го фугира. Казаха ти по-назад - освен проста фугировка има всякакви здрави подходящи материали, с които би могло да стане задоволително.
Друго актуално: преди да разкъртиш пробвай да направиш въпросните срезове на някое парче. Виж ако ти се получава по-добре - действай. Само да не ти остане къртенето. Казвам го, защото ми се струва, че не си наясно, че днешните гранитогреси са далеч от плочките едно време по структора и твърдост.
Chefo77 - майстор
Какво да го фугира това лайно, което са му изцопали - има по 3 мм накъртено, от другата стая ще се вижда. Ако е някакъв селски кенеф, да го преглътне - но това НЕ МОЖЕ да се фугира така, че да не се вижда. Или да пробва, Великден е - може да стане чудо...

И щом даваш такива идеи и питаш как да се получи гладко, значи наистина нищо не разбираш от плочкаджийство. Щом аз, който не се занимавам с това, знам как може да се направи (остави, че съм го правил), значи ти си по-зле и от мен. Какво точно искаш да ти доказват?? "Самохвалковците", които визираш, са отлични майстори, имал съм възможността да видя работата им и, вярвай ми, малко са тези, които да се справят на тяхното ниво. А аз съм с много, ама много набито око. Говоря за chapara и jekasus.

А ако се замислиш малко, може пък и да им е писнало да обясняват на незнаещите кое как да се направи. 'Щото интернет разбирачите и ютуб професионалистите и са много, и са агресивни в налагането на аматьорщината си. Администратор съм на група за ремонти във фейса и огромна част от доказаните специалисти просто спряха да дават съвети. Много гледачи на клипове в тубата с нулев опит започнаха да спорят с тях как се прави това, което те са установили с опит, придобити са знания и са защитили име при стотици клиенти.

Към автора - не се засягай от писаниците ми, нищо не е срещу теб.
Сега му разгледах снимките в профила ... изпълненията му са зле, ако претендира за майсторлък. И смятай, че това са отбрани обекти и снимките не показват нещата толкова детайлно. Само лайстните 20/20 на куфарите трябва да те насочат към това, че има много за криене под тях. Зверското фугиране на връзката под-стени - също. Аз не съм доволен от изпълнението на моята баня, но е с класи над това, което виждам в твоята.
chapara - майстор
нед апр 16, 2023 7:59 amB0bi написа:
Защо е всъщност този форум изобщо? За хвалене и за хейт? Щото друго почти не виждам.
И как стигнахте до извода, че нищо не разбирам от плочкаджийство? От това, че не съм се хвалил тук от преди много години ли? Ми те работещите това, са стотици, може би хиляди. Из между тях със сигурност има и по-големи от представящите се двама-трима за много големи в този сайт. Ма на - не пишат и не се хвалят тук.
Уважавам професионалистите във всички области. Уважавам старателните, всеотдайни и знаещи работяги.
Няма как да уважавам самохвалковци с отвратителен език, пишещи често направо неразбираемо. Пишещи основно всякакви общи приказки, под претекст, че знанията им са ноу-хау и ако ги споделят ще останат без хляб. Струвамисе, че тозифорум не е за такива страхливци. Напротив - идеята му е за обмяна на опит. Или съм в грешка?

voxbg, вземи първо та го фугирай. Почти нищо не ти коства. Виж как ще изглежда и тогава кърти тотално. Ако трябва намери (помоли) някой профи да го фугира. Казаха ти по-назад - освен проста фугировка има всякакви здрави подходящи материали, с които би могло да стане задоволително.
Друго актуално: преди да разкъртиш пробвай да направиш въпросните срезове на някое парче. Виж ако ти се получава по-добре - действай. Само да не ти остане къртенето. Казвам го, защото ми се струва, че не си наясно, че днешните гранитогреси са далеч от плочките едно време по структора и твърдост.

В темата има само един хейтър и това си ти. А за неграмотното писане ,,структОрата" го доказва :lol:

Chefo77, аз лично съм помагал на доста начинаещи майсторчета, но на Л.С. Помагал съм им, но те всичките заеха вълшебната думичка ,,моля", а не, а бе я ми направи 5минутен клип :lol:
Последна промяна от chapara на нед апр 16, 2023 12:15 pm, променено общо 1 път.
B0bi - специалист
Chefo77, рябваше да започнеш с модерирането си във фейса ... Разбира се, че нашенския паркетаджия разбира идеално от гранитогрес.
Разбира се, че може да се шлайфа по принцип. Шлифоват се дори диаманти. Има обаче едно условие - дали целта оправдава средствата.
Да кажеш (чапара), че не си имал недоволен клиент и си безгрешен ... Може - в детската градина. Ако го кажеш на психолог, ще ти постави диагноза.
Да кажа за един подобно недоволен. Обаждат ми се за тераса около 6кв.м. Пита предварително за цена. С триста уговорки, че не давам такава преди да видя на място, все пак ме изнуди за ориетировъчна. Като отидох на място се оказа, че терасите са три по около 2кв.м. С монтиран парапет и много чупки. Казах му, че цената няма как да е предварително обявената. Съгласява се. Стигам до първото краче на парапета и срязвам плочката на две. Правя отвора и оня се разкряка, че не искал така, било грозно. Не можел ли да съм да пробия плочката без да я чупя. Отговорих му, че мога, но не съм магьосник да я вкарам. Е, нямало ли някакъв начин все пак. Има - намираш някой да ти демонтира парапета, слагам плочките и той после отново си го монтира. Ама как да го отреже ли? Да - точно така. Сега си заминавам. Ти не можеш ли? Отказвам. Върти се, чуди се. Почвам да си събирам инструмента. Помоли ме да видел как ще се получи след залепването. Взе, че му хареса. Свърших работа. Плати ми без израз на каквото и да е задоволство. След няколко години ми звъни имал работа за мен. Отказвам му без обяснения. Почва да ме четка ... Е не отидох разбира се. Но такива са клиентите. Аз самият доста пъти съм бил със значително по-големи очаквания от различни майстори, но обстоятелствата не винаги са благоприятни. Разбира се, има и профани минаващи за майстори.
Ще следя с интерес как ще бъде оправен този сифон. Дано автора не е като повечето - да изчезне без да каже как си е решил проблема.
Чап, потърси да прочетеш що е хейтър. Всеки случай не е човек допуснал правописна грешка. На теб специално редовно не ти се разбира изобщо какво си написал.
chapara - майстор
Знам аз кой е хейтъра, но не ти изнася. А това че ти не го усещаш е друг въпрос и говори зле за теб.
Това с парапета не трябваше да го захващаш. Играл съм го много пъти. Има си цена за демонтаж и монтаж на парапета и шапки за вертикалните колчета си има. Зелен си момчее :lol: Бегай на пързалката.
Chefo77 - майстор
Така и не каза какво ще получа, ако го направя - но е важното, че съм паркетчия - значи не мога нито да зная, нито да правя абсолютно нищо в други сфери.
И каква е връзката с това дали съм админ в някаква група? Споменал съм го с цел да покажа, че имам някакви наблюдения какви съвети се дават и от кого.

Чапи, разбира се, че трябва да се помага! И на мен ми помагат, и аз помагам, когато мога. Човек не е роден научен и ненаучен ще си отиде. Но вече леко страня от това да споря с девствени еВачи, когато тръгнат да ми обясняват кое и как се правело (накъртвам на това, че опитът е нулев), щото един там в тубата така показал...

P.S. Чапара е прав за този с парапета. И ние този мач сме го играли и с паркет, и с ламинат, никога не са доволни. Затова - по-добре да си кажеш изискванията и да остане недоволен, отколкото да носиш от девет кладенеца вода, за да оправдаеш твоя начин. Не си струва усилията просто...
Последна промяна от Chefo77 на нед апр 16, 2023 12:31 pm, променено общо 1 път.
chapara - майстор
нед апр 16, 2023 12:27 pmChefo77 написа:
Така и не каза какво ще получа, ако го направя - но е важното, че съм паркетчия - значи не мога нито да зная, нито да правя абсолютно нищо в други сфери.
И каква е връзката с това дали съм админ в някаква група? Споменал съм го с цел да покажа, че имам някакви наблюдения какви съвети се дават и от кого.

Чапи, разбира се, че трябва да се помага! И на мен ми помагат, и аз помагам, когато мога. Човек не е роден научен и ненаучен ще си отиде. Но вече леко страня от това да споря с девствени еВачи, когато тръгнат да ми обясняват кое и как се правело (накъртвам на това, че опитът е нулев), щото един там в тубата така показал...
:supz: :supz:
B0bi - специалист
Абе ще си дойдем на думата :partyman:
Това за клипа беше към руснака. Сами казвате, че от клип професионалист няма как да се стане, а отказвате да го покажете, щото "не щем да те учим".
Вие го казахте: човек се учи цял живот и умира невеж. Нямам против да науча каквото и да ново, но съм далеч от мисълта, че ако се излъжете да ми покажете някаквата тънкост ще дръпна в занаята. С друго си изкарвам прехраната. Рядко се хващам с плочки, но по стечение на обстоятелствата пред очите ми се полагат декари. Пак си помислете дали от пет минутен клип ще науча кой-знае какво повече. Виж, за хилядите посетители на сайта със сигурност може да бъде полезен. Ако за вас това няма значение, защо сте тук?
Моят апел към поставилия темата е да се замисли, обмисли, пробва как и дали може въпросните срезове да станат перфектни преди да кърти. За проба би могъл да намери и помоли някой профи да му изреже една плочка (или и четирите по негово маркиране). Ако му хареса - действа. А не след като е изкъртил да вземе да разбере, че едносантиметров грес е ужасен за рязане. Ще повторя и другото: да фугира преди да кърти.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Ужасно нарязани плочки около сифон - какво да правя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: