• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
chapara - майстор
Това не е виц:
Един добър приятел от 90те години живя и работи в Испания 23 години. С мои увещания взе накрая самостоятелно решение да се прибере, годините напредват.
Говорим си един ден на по кафе и ми разказва случка, как на един обект за да монтират ГРТ трябвало пода да е нареден с плочки. Да но нямало кой, и колега испанец му казва да го направят те, по ,,молдовански".
Попитах го как се прави?
Ами испанеца чиракувал при Молдовец и той го научил да лепи на 5бр. кюфтета :lol:
Паднах от смях, международен опит :shock:
Баш Майсторо - специалист
И после да им мине една леля на токчета, а Чапаре. :? А към автора, кофти е станало но щом имаш мерак и желание ще си го направиш по - добре от "майстора", като начинаещ си вземи и един ламелен диск за шлайфа, че хубавите дискове наистина са скъпи и за 4 ряза идват дебело, но при някои модели и материали от грес, плочки, камък при обработка на среза с ламелен диск може да се постигне фабричен ръб или задоволително равно и гладко, не са и скъпи.
chapara - майстор
Щом никой не отговори на въпроса ми за разлика ,,гранитгрес"-,,порцелан", усещането ми е че нивото е много ниско при взимащите отношение напреднали :? :shock:
Баш Майсторо - специалист
Сподели тогава каква е разликата да научим нещо наистина. Аз имам предположение, но не съм много сигурен и гранитогреса и порцелана са порцелан но различно изпечен и с различна структура да не пуска вода, греса е по - евтин порцелан? А до автора това с водомера кърти , късметлия си да почерпиш "майстора" :wink:
voxbg - помощник
Ами ще опитам да отговоря аз на въпроса тогава :-D
Гранитогрес не се използва никъде в Европа, навсякъде плочките се наричат просто "порцелан" :)
И така. Оправих водомера. Оправих ревизионния отвор. Пренаредих си картона.
Утре запретвам ръкави, режа и лепя.
Ще ми трябва късмет!
chapara - майстор
съб апр 22, 2023 11:30 pmvoxbg написа:
Ами ще опитам да отговоря аз на въпроса тогава :-D
Гранитогрес не се използва никъде в Европа, навсякъде плочките се наричат просто "порцелан" :)
И така. Оправих водомера. Оправих ревизионния отвор. Пренаредих си картона.
Утре запретвам ръкави, режа и лепя.
Ще ми трябва късмет!
Пожелавам успех.
За плочите явно се скътаваме.
Гранитигреса може да се пили и докра фабрична фаска, еднороден е в цялата си структура!
Той е повече химична изработка, с ниско температурна обработка, което го прави и гъвкав.
Порцелана е високотемпертурно обработен около 3000гр. И е супер здрав, но крекък. В дълбочинност е бяло глинест (чиния), исррисуван, оцветен повърхностно, не подлежи почти на шлайф, зависи от майсторъка, аз в изключителни случаи го докарвам, но по принцип не го практикувсм.
Дано съм Ви бил полезен🤔
Баш Майсторо - специалист
Благодаря Чапъре! Ти потвърди моята теория, че са печени на различни температури, като графита и диаманта.
Аз за това харесвам най - много естествения камък, щото на нищо не е печен, а го е създала природата и ми харесва да работя с него, малко е специфичен ама в това му е чара, лошото е че някои пият вода.
На автора пожелавам късмет и успех и да покаже снимки да се радваме и ние!
yanko78 - специалист
И задължително на машина ги режи за да не се назъбят отново. Има и диамантени шкурки, с които да го изкуриш сряза да стане рерфектен, ако случайно има пак назъбване.
chapara - майстор
пон апр 24, 2023 7:12 pmyanko78 написа:
И задължително на машина ги режи за да не се назъбят отново. Има и диамантени шкурки, с които да го изкуриш сряза да стане рерфектен, ако случайно има пак назъбване.
Еее, ако го изКУРИ :-D , ще стане :roll:
Лапсуси :lol:
jekasus - майстор
Гранитогрес и порцелан е песен за работа.
Теракота,де то я представят за гранитогрес, китайска и турска, там е интересно...
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Ужасно нарязани плочки около сифон - какво да правя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: