• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
Mitashki_MM - специалист
нед апр 16, 2023 3:05 pmB0bi написа:
Моят апел към поставилия темата е да се замисли, обмисли, пробва как и дали може въпросните срезове да станат перфектни преди да кърти. За проба би могъл да намери и помоли някой профи да му изреже една плочка (или и четирите по негово маркиране). Ако му хареса - действа. А не след като е изкъртил да вземе да разбере, че едносантиметров грес е ужасен за рязане. Ще повторя и другото: да фугира преди да кърти.
Какви перфектни бе човек - те по-зле от това не могат да станат. Той автора си го каза, че по долнопробни хотели, бензиностанции, шкембеджийници и пр не е виждал такова покъртително изпълнение. А и човека затова ли си е взел и прилично скъпи плочки и тръгнал да прави хубав клас баня - за да гледа, как сифона му е монтиран хем накриво хем на 3см встрани от пресечницата на фугите на плочките и после е обрамчен с някаква "артистична" фуга 6-7мм? Все едно в реномиран ресторант да си поръчаш Кобе стейк и да ти го сервират прегорял на въглен в пластмасова тарелка с прибори за еднократна употреба пък ти да му обясняваш как с повече горчица можело да се преглътне.
Щом автора каза, че вече е свалил стените не знам каква дилема има толкова и за пода - едва ли са 10м2 че да има голяма разлика. Тамън ще има възможност да си положи и хидроизолация отдолу.
B0bi - специалист
Автора може да си бутне и къщата ако си реши. Темата е постнал за съвети как би могъл да оправи въпросните нащърбвания. На мен ми звучи като без да кърти. Казвате, че може да се шлайфа - е кажете му как. Защо го карате да си кърти пода? Чапа ли каза, че можело с дремел - ами да действа и да покаже резултата. Аз му предложих сам да си обработи една плочка и ако му се получи - да действа. Вие не щете да му покажете как. Ако е заради мен - простичко е - направете го на лични. Важното е да помогнем на колегата кой с каквото знае и може, пък той да си реши кое му допада.
voxbg - помощник
Спокойно, без нерви :-D
Днес започнах да го играя майстор и повиках неволята.
За целта си купих следните "сечива":
Смея да кажа, че като за първи опит на сряз от човек тотален дилетант, резултатът е изумителен, доста близък до оригиналния. Скоро ще се похваля повече, засега само толкова.

Изображение

Изображение
miroki - майстор
Писах отначало, но не е обърнато внимание. Първо го надрскай с видия /резачка за плочки/ и режи в близост, да не се отчеква нататък. После шлайфай до точният размер.
chapara - майстор
Хайде като става въпрос за шлайфане да разберем колко от взелите участие в темата знаят има ли разлика между плочи ,,гранитогрес" и ,,порцелан"?
П.С.
За B0bi.
Аз поне имам тема от 37 страници относно бани, но кой да чете.
За нещастие голямата част от снимки изчезна по време на хакерска атака на форума.
Никога нищо от никого не съм крил.
Много добре разбрах към кого е предложението за клип!
И те мяткам на пързалката, защото си първия неразбрал ме какво пиша. А това че не си на нивото ми от самолет се вижда.
Жив и здрав, добре че с друго се изхранваш.
voxbg - помощник
Имам нова изненада от великия испански майстор "Rapido-Barato":
Тъй като го играе и водопроводчик, преправи тръбите около водомера и е обърнал посоката, сега водомерът върти на обратно :-D
Мисля, че нямаше как да попадна на по-голям некадърник!
Добре, че не налепих и плочките на гипсокартона ....
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср апр 19, 2023 7:23 amvoxbg написа:
...водомерът върти на обратно :-D
....
:?
kozl - майстор
ср апр 19, 2023 7:23 amvoxbg написа:
Имам нова изненада от великия испански майстор "Rapido-Barato":
Тъй като го играе и водопроводчик, преправи тръбите около водомера и е обърнал посоката, сега водомерът върти на обратно :-D
Мисля, че нямаше как да попадна на по-голям некадърник!
Добре, че не налепих и плочките на гипсокартона ....
Тоя мАстор изглежда си е затрил очилите :?
С това си обяснявам "накъдрения" срез и обърнатия водомер. Не видел нащърбеното не видел стрелката на водомера :?
Но има случаи при сгради с ТЕЦ, при които водомера върти наопаки без да му е обърната посоката.
Mitashki_MM - специалист
За испанския специалист ни стана ясно почти всичко ама ти гледай да си предвидиш ревизионния отвор за водомера така, че да можеш да го свалиш без да трошиш плочките наоколо.
jekasus - майстор
kozl написа:
Но има случаи при сгради с ТЕЦ, при които водомера върти наопаки без да му е обърната посоката.
Там е друго, не като при само при един студен водомер.
Като цяло темата е за EU качество на тия,дето изгониха от там... Испания, немско, френско, все тая, или остават там, или не стават за ...
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Ужасно нарязани плочки около сифон - какво да правя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: