• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
voxbg - помощник
Здравейте!
Възложих на майстор с огромни претенции да извърши полагане на плочки в банята ми срещу още по-претенциозна цена, като уговорката беше всичко да е перфектно. Нещата обаче не тръгнаха по план и приключиха преждевременно, като изпълнението е далеч, далеч от перфектното и се налага сега да се отстраняват щетите.
На първо време, плочките около сифона са накълцани покъртително, като добавим, че е и крив. Честно казано, ако бях видял това нещо, щяхме да се разделим на първия ден, не на третия. Прилагам снимки по-долу.
Въпросът ми е - може ли да се "покрие" това нещо някак или предстои къртене за мен?
Със силикон силно се съмнявам да се замаскират тези хималайски зъбери.
Дали има вариант да запиля /зашкуря/ ъглите на плочките по някакъв начин и после да фугирам?
Или да търся някой да ми изработи някаква тънка рамка от инокс, която да положа отгоре?
Честно казано всякакви идеи биха били от полза. Просто не мога да го оставя така.
Благодаря за отделеното време и успешен ден на всички!

Изображение
Изображение
yanko78 - специалист
Къртене на плочките около сифона и нови. Ъглите на сифона, трябва да са насочени към фугите.
chapara - майстор
Тоя ,,ма-стор" не е виждал нищо друго освен външен ,,нужник" :axe:
:axe:
voxbg - помощник
Този "майстор" е работил в Испания доста дълго време.
Освен за мен, ми е жал и за испанците, които са получили идентична или сходна услуга. :sad:
chapara - майстор
чет апр 13, 2023 4:48 pmvoxbg написа:
Този "майстор" е работил в Испания доста дълго време.
Освен за мен, ми е жал и за испанците, които са получили идентична или сходна услуга. :sad:
Едва ли :roll: Може, ма явно е копал дупките на ,,нужниците" :lol:
Mitashki_MM - специалист
Много неграмотно изпълнение наистина. Мене също силно ме съмнява, че в Испания някой е приемал подобно направени бани. Ако това е твоето жилище по-добре ги свали тия плочки и почни наново - няма как да я маскираш тая немърливост - ще ти боде очите всеки път когато влизаш там. Както те посъветва и Янко решетката на сифона трябва да се завърти на 45 градуса така, че фугите на плочките да свършват на ръба на квадрата.
miliad - майстор
Да де, ама сифона не е центриран спрямо плочките.
Ще трябва повече да се помисли по въпроса.
Lutchezar - майстор
Завъртане на решетката на сифона на 45 градуса малко ще подобри ситуацията.
Автора, здрасти провери ли наклоните как са ти?
Как е положена хидроизолацията и до колко е хидроизолиран сифона?
От тези оскъдни снимки ми се струва че близката стена е без хидроизолационна лента, което ме кара да се замислям дали въобще има хидроизолация в тази баня...
voxbg - помощник
Не ми е известно да има каквато и да било хидроизолация.
Ето това е въпросният майстор:
https://www.facebook.com/people/%D0%A0% ... 164025737/
Страницата му започва от 2010г в Испания и погледнах, че има някои доста добри изпълнения, вкл и с големи плочки като моите.
Защо се получи при мен така - не знам. Каквото ми каза, платих, по каквато схема пожела да плащам - платих ....
Говорим за близо 100лв на квадрат труд само ...
jekasus - майстор
voxbg написа:
че има някои доста добри изпълнения, вкл и с големи плочки като моите.

Къде?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Ужасно нарязани плочки около сифон - какво да правя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: