• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
yanko78 - специалист
Всичко е до човека. Ако си взискателен в живота, такъв и ще си в работата. Ако не си измиеш ръцете преди да ядеш и си лягаш с мръсните чорапи, такава ще ти е и работата. Никой не е застрахован от грешки, дори и учителите на майсторите, НО, ако взимаш пари и твърдиш, че си майстор, трошиш и на ново. Както казах, който не работи, той не греши.
Конкретните плочки, ако не се режат на нормална машина за плочки ( силно ме съмнява, в предвид късия срез), вариантите са много. С хубав диск 60-70-80 лв - 125мм и на ръка и с някакво водене, който и да е малко разбиращ, ще е среже, все едно лазер е рязъл. Не всеки може да има възможност за водни машини и т.н. но има ли желание, има и решение и резултат.
chapara - майстор
пет апр 14, 2023 8:39 pmB0bi написа:
Чапар, свободен си и ти да се самохвалиш от въдуха. Реално трябваше да покажеш с какво свършваш работата при такива ситуации.
Поредния посерко :lol:
Огледай се, позачети и после се изсери.
Само не си мисли, че света започва с твоята поява :lol: :lol: :-D
Който трябва ме е оценил, не търся внимание от въздуха, още по малко реклама!
Няма за кога! Аз съм щастлив човек, за 45 години в бранша нямам недоволен клиент.
Относно инструменти, аз когато съм ги показвал тук, ти навярно си бил в Ташкент :lol:
Ако някой е качвал снимки в подфорум ,,Баня", се обзалагам че съм качвал най много. Така че, попътен вятър :lol:
Mitashki_MM - специалист
Така е Янко - при болшинството хора в процеса на работата с повторението и придобиването на рутина се увеличава и качеството и скъсява времето за изпълнение. При въпросния Христо това правило явно не важи - не съм психолог за да обясня защо и как но е видно, че ако това му е ?100-та баня дето прави качеството продължава да стои там където е било на първата. Та в тоя дух на мисли не разбирам с какви очи отива при хората и претендира за майсторска надница при положение, че услугата му си е абсолютно дилетантска.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет апр 14, 2023 8:41 pmvoxbg написа:
Никога не е бил определян бюджет за банята.
Майсторът дойде, видя плочките, разбра условията - те бяха ясни: Да бъде перфектно, да няма криви фуги, да няма криви плочки. За поръбеното дори не съм си представял, че е възможно да съществува до ден днешен. Бил съм във всякакви дупки, клозети, хотели - никога не съм виждал подобно изпълнение.
Майсторът каза - да, ще бъде перфектно, съобщи ми цена и начин на плащане, на 4 пъти с предварително плащане, казах добре и работата започна. Аз съм последният човек, който ще се пазари за каквото и да било. Дори го мразя това нещо и ако някой тръгне да се пазари с мен за каквото и да било си казваме Довиждане на секундата.
До момента банята ми струва около 10х лв. Плочките са 100лв на квадрат.
Пиша това, за да се изчисти всякакъв момент с парите. Условия в подобна посока не са съществували никога. Имаше единствено условие - перфектно. Това е.
Шизофренично звучиш
Димитър Димов - специалист
пет апр 14, 2023 6:06 pmChefo77 написа:
пет апр 14, 2023 5:59 pmДимитър Димов написа:
И в Южна Италия за няколко години работа не сме правили баня със сифон,така че ако е захванал там занаята е нормално да не знае как се поставя сифон.
А като гледаш другите срезове на плочките, да не би и друга геометрия да имат в Италия/Испания? :D
А някъде да съм споменавал че срезовете са приемливи?
fbr - майстор
пет апр 14, 2023 10:25 pmMitashki_MM написа:
с какви очи отива при хората и претендира за майсторска надница при положение, че услугата му си е абсолютно дилетантска.
Етиката и морала нямат място в терена на пазара. Търсене и предлагане. Има търсене, предлагането е оскъдно. И не само при плочкаджиите.
voxbg - помощник
Шизофренично звучиш
И на вид го докарах. Като си видях сифона - излязох безмълвно, седнах в колата и гледах 5 минути в една точка.
Chefo77 - майстор
съб апр 15, 2023 3:56 amДимитър Димов написа:
пет апр 14, 2023 6:06 pmChefo77 написа:
пет апр 14, 2023 5:59 pmДимитър Димов написа:
И в Южна Италия за няколко години работа не сме правили баня със сифон,така че ако е захванал там занаята е нормално да не знае как се поставя сифон.
А като гледаш другите срезове на плочките, да не би и друга геометрия да имат в Италия/Испания? :D
А някъде да съм споменавал че срезовете са приемливи?
Не си, така е. Но дори и да "е нормално" да не знае как се поставя сифон, би трябвало да може да направи правилно срезовете по ъглите - а там нито нащърбването, нито ъглите на припасване показват, че знае. :)
jekasus - майстор
пет апр 14, 2023 8:39 pmB0bi написа:

Джакасъс, твоят сифон покрива среза и визуално е перфектно. Само че там ще остава малко водичка ...
- не работя с толкова евтини дискове;
-ми не, не само реже диска, и чупи;
-кажи за колко време би полирал така отрязаните парчета
5 минути работа.

Чудя се дали да ва уча как се работи със диамантен диск...
За мен не трябва да е скъп, ада върши работа...
B0bi - специалист
5 минути - нищо време. Направи един клип как за това време свършваш работата по четирите плочки перфектно и ще ти сваля шапка. Иначе всички сте само дрънкачи.
Постналият темата да каже какъв точно е гранитогреса му, та демонстрацията да е реално с такъв.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Ужасно нарязани плочки около сифон - какво да правя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: