• 1
  • 2
Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
nikkk - специалист
Здравейте майстори, споделете моля варианти за действие, когато стената вече измазана не е вертикална. Конкретно отваря навън с ~3 см на височина 2.5 метра.
Аз се сещам за следните варианти:

1. полагат се нивелирани майки и се измазва с вароциментова мазилка; лошото е, че много ще трябва да се чака да изсъхне.
2. лепи се някакъв вид водоустойчива плоскост, напр. гипсфазер Vidiwall HI; ако стената е на клин, ще трябва да се започне от някаква височина с един лист, по-нагоре с два залепени заедно и т.н. При този вариант по-бързо ще изсъхне, но пък ще има зъбчета;
3. стената не се изправя предварително, и плочките се лепят на топки. недостатък - лесно може да се счупят където няма топки.
4. работи се с много дебел пласт лепило; такава техника сигурно ще се нуждае от разяснения как се прави;

Да спомена, че въпросната велика стена е в душ зоната, и там хем трябва да е здраво, хем трябва да се прави хидроизолация, хем фаянсовите плочи са с големи размери - 30х90 см.
chapara - майстор
Само вариант 1!
Въпроса със съхненето ти убягва!
schuldiner - майстор
5. Правиш перваз, да има къде да стои сапунчето... :-D :-D :-D

Чапара хептен го е домързяло да обяснява - изправяш с мазилката, на другия ден мажеш хидрото, на следващия лепиш плочки. Мазилка, хидро, лепило са еднородни, не е необходимо пълно изсъхване на предходния слой.
chapara - майстор
вт апр 18, 2023 1:59 amschuldiner написа:


Чапара хептен го е домързяло да обяснява - изправяш с мазилката,
Ами то е толкова дъфкано и предъфкано.
Ми никой не иска малко да позачете, и като не намери негвия казус, да пита.
Форум не е кол център. Във форум остава история събирана с години! И какво от това?
На скоро ми обявиха че си правя реклама :lol: Не че ми дреме, сега съм според настроението и свободното време :cool: Пък и не съм на хонорар :rock:
nikkk - специалист
Добре, имаме безапелационен и категоричен отговор :)

За пълнота на темата, как би трябвало да се процедира при по-малки отклонения - например в следните варианти:

Вариант 1: отклонение до 5мм - предполагам тънък допълнителен слой лепило и "игра" с назъбената маламашка
Вариант 2: отклонение до 10мм - сигурно като горния вариант.
Вариант 3: отклонение до 15мм - тук за мен е "тъмна индия" ;)

Наистина е дъвкано, изпитвам дълбоко уважение и към двама ви, но дъвканията не винаги са полезни - често изваждането и систематизирането на информацията по конкретния въпрос отделно е много по-полезно ;)

Поздрави!
mrsch66 - специалист
Досега щеше да си я измазал тази стена докато чакаш отговор,ако си компютърен специалист си гледаи специалноста и извикай човек дето с това си вади хляба ще стане по добре и по бързо :)
chapara - майстор
вт апр 18, 2023 11:06 amnikkk написа:
Добре, имаме безапелационен и категоричен отговор :)

За пълнота на темата, как би трябвало да се процедира при по-малки отклонения - например в следните варианти:

Вариант 1: отклонение до 5мм - предполагам тънък допълнителен слой лепило и "игра" с назъбената маламашка Коригираме с дебелината на лепилото.
Вариант 2: отклонение до 10мм - сигурно като горния вариант.Коригираме с едрината на гребена и с двоен гребен, по плочка и по стена.
Вариант 3: отклонение до 15мм - тук за мен е "тъмна индия" ;) Коригираме тъмната Индия със светло премазване на стената, като е пожелателно пясъка за мазилката да е финно пресят и в мазилката да има 5-10% цимент.

Разбира се, че аз като профи използвам други пинизи, които обаче са извън теорията и са безкрайни, не за всеки и ако трябва да се опишат поне един том ще излезне. За сега толкоз, че току виж ще се появи друг чокунДур да ми каже че си правя реклама. :lol:
Наистина е дъвкано, изпитвам дълбоко уважение и към двама ви, но дъвканията не винаги са полезни - често изваждането и систематизирането на информацията по конкретния въпрос отделно е много по-полезно ;)

Поздрави!
schuldiner - майстор
@chapara
'бсолютно те подкрепям, ама не към питащите тоягата :-D Има достатъчно дългоактивни дебили из форума за тая цел :-D
ПП Не съм видял къде става туй с "рекламата" /да не е при сифончето?/, ама ме досмешава само да си представя как НЕПОЗНАТ те врънка за няква баня... какъв му е шансът...

@nikkk
Говорим за циментова мазилка, циментова хидроизолация, циментово лепило. Не ти трябва усложняване, просто споменавам, че за материали на друга основа изискванията са по-различни - някой път по-бързо става, друг път повече се изчаква и така...
nikkk - специалист
вт апр 18, 2023 3:17 pmmrsch66 написа:
Досега щеше да си я измазал тази стена докато чакаш отговор,ако си компютърен специалист си гледаи специалноста и извикай човек дето с това си вади хляба ще стане по добре и по бързо :)
Темата е кръстена "Методи на лепене", а не "Да извикам някой или да си гледам специалностТа".
nikkk - специалист
Много добре систематизирано, благодарности на chapara и schuldiner.


вт апр 18, 2023 5:21 pmschuldiner написа:
циментова мазилка, циментова хидроизолация, циментово лепило.
Така е, но да обърна внимание, когато хидроизолацията не е циментова (например Mapelastic Aquadefense била на основата на смоли), тя според брошурата си не харесва неизсъхнали основи.

Конкретно в моя случай е точно така, затова съхненето ми е фактор, с който ще трябва да се съобразя.
  • 1
  • 2

Тема "Методи на лепене на плочки когато стената не е вертикална" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: