Чакаме вашите въпроси за банята, ваната и т..н.
DIY2023 - помощник
Искам да направя пълен ремонт на банята и почнах да търся майстори...Гледах във фейсбук групите, в отдела за изпълнители на този сайт също, google и т.н., но не видях да има фирма да са показали нещо което са направили - тук там някой подхвърля име и така...Как намирате майстори ? От препоръки само или ? Някой от региона на Стара Загора ако има опит да подскаже, моля. Ще е полезно и негативен опит дори, да си знам да не извикам грешния човек.

ПП (Намерих няколко обяви в които са решили да си сложат снимки от интернет все едно, че те са го направили - явно измамници има навсякъде, но е лесно да се направи едно търсене и да излезне снимката в сайт за "stock photos")

Благодаря.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
С много питане на разни хора, дебнене по чужди обекти и в магазини. И имай предвид, че хората си имат разни изисквания, при преценка на препоръки
И си има и някой дебели тънкости :-) Няма начин, читав майстор да ти се хване сега. Би трябвало да е зает поне до есента. Обратното не важи
Да му видиш обекти и да говориш и с инвеститора, че може там само да е бъркал вар...
От друга страна, няма лошо да дадеш шанс на някой нов млад кандидат майстор. При всички случаи е някак задължително да познаваш материята
chapara - майстор
Добрите майстори ги няма в Гугъл и разни фейсгрупи. Те просто си бачкат.
Гледай само да не е учил занаята в Испания. :wink:
5kof - специалист
ср апр 19, 2023 11:30 amchapara написа:
Добрите майстори ги няма в Гугъл и разни фейсгрупи. Те просто си бачкат.
Гледай само да не е учил занаята в Испания. :wink:
Към "специалистите" бих добавил и възпитаниците на ВВСУ Суходол. Особено отличниците. Три ремонта съм правил у нас. С последствията от първия "експерт" се борих близо 2 (две) години. И то 1996-1998. Вторият "титан" си остави ръцете и неуменията в ремонта на сервизните помещения 2020г. Баня и WC ремонтира от средта на май до края на септември. Когато му да дадох 30мин да си събере инстументариума и затвори вратата отвън. Още се боря с "творческите МУ решения и изпълнения".
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср апр 19, 2023 12:15 pm5kof написа:
... Баня и WC ремонтира от средта на май до края на септември. Когато му да дадох 30мин да си събере инстументариума...
Ако искаш да ми кажеш, защо чак тогава?
5kof - специалист
ср апр 19, 2023 6:25 pmn_a написа:
ср апр 19, 2023 12:15 pm5kof написа:
... Баня и WC ремонтира от средта на май до края на септември. Когато му да дадох 30мин да си събере инстументариума...
Ако искаш да ми кажеш, защо чак тогава?
Беше началото на Ковид хаоса и много трудно намирах каквото и да е. Още повече свестен и съвестен човек, който да ти изпълни дадена поръчка. Дори от публикувалите тук своите оферти и постижения 2-3 ми отказаха.
chapara - майстор
чет апр 20, 2023 7:10 am5kof написа:


Беше началото на Ковид хаоса и много трудно намирах каквото и да е. Още повече свестен и съвестен човек, който да ти изпълни дадена поръчка. Дори от публикувалите тук своите оферти и постижения 2-3 ми отказаха.
Това е разбираемо още повече ако жилището е обитаемо. Аз лично ппо това време съм работил, но в необитаеми жилища и къщи, сам.
5kof - специалист
чет апр 20, 2023 11:04 amchapara написа:
чет апр 20, 2023 7:10 am5kof написа:


Беше началото на Ковид хаоса и много трудно намирах каквото и да е. Още повече свестен и съвестен човек, който да ти изпълни дадена поръчка. Дори от публикувалите тук своите оферти и постижения 2-3 ми отказаха.
Това е разбираемо още повече ако жилището е обитаемо. Аз лично ппо това време съм работил, но в необитаеми жилища и къщи, сам.
Бях създал пълни удобства: 1.Изнесохме се при децата е друго жилище. 2. Всички нови уреди, гарнитури и почти всички материали бяха струпани в една стая. 3. Напуснахме БГ за 14 дни като оставих финанси за възникнали спешни покупки. И още много и много. Ама "майсторчето" толкоз си може. Колкото са го научили в Суходол. След него дойде едно момче с племенника си, родом и двамата от Крумовград. За една седмица завършиха, каквото можеше да се коригира и доправи . Но големите поразии още ги тегля.
Svezar - специалист
Проблема е голям, това да си намериш читав майстор за вкъщи, такъв за колата и доктор за себе си е като да удариш шестица от тотото :)

Тема "Как да намеря майстор за баня (Стара Загора)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: